Adana’da iş insanının kaçırılması olayına karıştığı öne sürülerek tutuklanan Alparslan Kuytul’un serbest kalması için Konya’da gösteri yapan 7 kişi tutuklandı.

İHA'nın haberine göre, Konya’da 12 Haziran Pazar günü Kuytulcular olarak bilinen grup, Alparslan Kuytul’un tutuklamasını protesto etmek için boyunlarında Alparslan Kuytul atkılarıyla sloganlar atarak Selçuklu ilçesi Nalçacı Caddesi üzerinde gösteri ve yürüyüş yapmak istedi.

Yapılan yürüyüş sırasında polislerle karşı karşıya gelen göstericiler, sloganlar atarak polis ekiplerine direndi. Polisin müdahalesi sonucu yaklaşık 50 kişinin katıldığı gösteride 22 kişi gözaltına alındı. 

 

FURKAN VAKFI MENSUBU 7 KİŞİ TUTUKLANDI

Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 15 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 


FURKAN VAKFI: 'KANUN TANIMAYAN BİR DEVLET VAR'

Konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunan Furkan Vakfı, “Kardeşlerimiz yalnızca yürüdükleri için tutuklandılar. Akıllara durgunluk veren bu karar bir kez daha Türkiye'nin diktatör, kanun tanımayan bir devlet olduğunu göstermiştir. Tutuklanan Konyalı kardeşlerimiz bizim gururumuzdur. Onları yalnız bırakmayacağız. Bizler Furkan Hareketi mensupları olarak her ne olursa olsun haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi buradan bir kez daha ilan ediyoruz.” ifadelerini kullandı.