İki müebbet yedi ama elini kolunu sallayarak geziyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İki müebbet yedi ama elini kolunu sallayarak geziyor
Saadet Partili müşahitler Hasan Aktaş ve İlyas Aktaş’ın katili Hacı Sülük, ikişer müebbet ceza almasına rağmen Adli Tıp’ın verdiği raporla cezaevinden çıkarıldı.

2019 yerel seçiminde Malatya Pütürge ilçesinde AKP’li adayın akrabaları tarafından katledilen Saadet Partili sandık müşahitleri Hasan Aktaş ve İlyas Aktaş’ın katili ikişer müebbet cezası almasına rağmen serbest bırakıldı. Olayın azmettiricisi ve katliamı gerçekleştiren katil Hacı Sülük, Adli Tıp’ın verdiği raporla cezaevinden çıktı, köyüne dönerek rahatça gezmeye başladı. Katil Sülük’ün cezaevinden çıktığı hafta evinin yoluna mıcır ve asfalt dökülmesi de katilin nasıl korunduğunu gözler önüne serdi.

 

“TEKRAR CEZAEVİNE GÖNDERİLMELİ”

Katledilen sandık müşahitlerinin kardeşi İzzet Aktaş, gazetemize yaptığı açıklamada, “2019 yerel seçiminde katledilen Saadet Partili sandık müşahitleri Hasan Aktaş’ın kardeşi ve İlyas Aktaş’ın kuzeniyim. En büyüğü 10 yaşında olan 5 yetimimiz var. Hacı Sülük, bu olayı gerçekleştiren ve azmettiren şahıstır. Ağabeylerimi katleden Hacı Sülük, oğlu ve 3 torunu ikişer müebbet ceza aldılar. İkişer müebbet ceza alan Hacı Sülük, Adli Tıp’ın verdiği raporla cezaevinden çıkarıldı ve köye geldi. Bağ, bahçe rahatça geziyor. Bu durum bizi oldukça üzüyor. Bu, adil bir durum değildir. Katili bizim gözümüze sokmaları bizi perişan ediyor. Hukuka güvendik, adalete güvendik, hukuk görevini yaptı, ceza verdi fakat bu şahıs serbest kaldı. Bu şahsın sağlığının iyi olduğuna kanaatimiz tamdır. Zaten kendisi de ziyaretine gelenle bir şeyim yok, iyiyim diyormuş. Bu şahıs, başka bir Adli Tıp’ta sağlık kontrolünden geçirilip cezaevine gönderilmelidir” ifadelerini kullandı.

milligazete -Furkan Erten


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
2'si polis 6 yaralı, 13 gözaltıÖnceki Haber

2'si polis 6 yaralı, 13 gözaltı

Otomobil ile motosiklet çarpıştıSonraki Haber

Otomobil ile motosiklet çarpıştı

Yorum Yazın

Arguvan’da şehit aileleri unutulmadı
Yüzde 25 artışla 212 milyon dolara yükseldi
Daha çok vergi ödemeye hazır olalım
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde mezuniyet sevinci
Engelli çocuklara bahçe terapisi
Paralar boşa gitti! Millet kıraathaneleri için 47 milyon TL harcandı. Üstelik kekler de verilmedi!
Belgeleri çıktı! AKP'den o işletmeye 43 milyar TL'lik kira kıyağı
Konya’da yürüyen Furkan Vakfı üyeleri cezaevine atıldı
Bakan Vahit Kirişci, Nasreddin Hoca'ya özendi! Buğday Venezuela'dan
Hayaldi gerçek oldu: Ve 30 TL geldi

Başka haber bulunmuyor!