İbrahim Kahveci, Meclis'te kabul edilen ek bütçe teklifini köşesinde değerlendirerek "Daha çok vergi ödemeye hazır olalım" uyarısında bulundu.

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, AKP'nin Meclis'e getirdiği ve kabul edilen ek bütçe teklifini köşesinde değerlendirdi. Devletin vergi gelirlerine dikkat çeken Kahveci, "Daha çok vergi ödemeye hazır olalım" uyarısında bulundu.

Kahveci 2022 bütçe gelir hedefinin 1 trilyon 472 milyar lira olduğunu, bunun 1 trilyon 258 milyarının ise vergi gelir hedefi olduğunu hatırlatan Kahveci, "Daha çok vergi ödemeye hazır olalım. Aslında ödüyoruz bile...

Arguvanspor'da iki istifa Arguvanspor'da iki istifa

Ayda 105 milyar lira vergi alacaklar diye planlamışlar ama şu anda ayda 176 milyar lira vergi öder durumdayız. Hani şu şu işler için 249 milyar lira vergi gelirinden vazgeçmişler ya... Hiç vazgeçilmemiş, başka yerden fazlası ile vergiler tıkır tıkır toplanmış." dedi

"Şimdi resmen ilan ediliyor. Yıllık hedefin üzerinde 927,7 milyar lira daha fazla vergi toplanacak." diyen İbrahim Kahveci, "Yeni ekonomi modeli neydi? Hatırlayın lütfen... Ben not düşeyim: Bir tek dar gelirlinin kaybettiği sistem..." ifadelerini kullandı.