Doğanşehir müftülüğü ziyaretinde müftülüğün faaliyetleri hakkında bilgi alıp, önerilerde bulunuldu. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette gençlerle ilgili acilen ne yapılabilir konusunda istişarelerde bulunuldu.

Aksoy ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Doğanşehir ilçe müftülüğümüzü ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında güler yüzü ve  hoş sohbeti ile  bizi ağırlayan ilçe müftümüz Tayyip Tüz beye teşekkür ederiz. Kendisiyle bazı konuları istişare etme fırsatı bulduk.

Müftülük hizmeti dahilinde bulunan Cami, Kuran Kursu ve çeşitli hizmet alanları ile ilgili eksiklikler ve bununla ilgili tavsiyelerimizi ilettik. Ziyaretimiz sırasında taziye yemeklerinin kaldırılması gerektiğini ve bunun her fırsatta dile getirilmesi gerektiğini de ilettik.

Özellikle ilçemizde gençler ile ilgili ne yapabiliriz, ne yapılabilir konusunda istişarelerde bulunduk. Kendisi de bize  müftülük bünyesinde açılacak  olan gençlik merkezi ile ilgili bilgiler verdi. Bizde Gençlik merkezi ile ilgili tavsiyelerde bulunduk.

Son günlerde ülke genelinde gençler arasında hızla artan uyuşturucu ve zararlı madde kullanımı ile mücadelede ilçe müftüğülüğü ile birlikte tüm sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler olarak sahada daha aktif rol almamız gerektiğini düşündüğümüzü dile getirdik.

Yine din eğitimi noktasında doğru din eğitimi verilmesi son derece önemlidir. Son günlerde   toplumun dinimizi doğru öğrenmesinin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Din bezirganlarının istismarından ancak iyi bir din eğitimi ile toplumu ve gençleri koruyabiliriz. Bu konuda en önemli rol siz hocalarımıza düşmektedir." dedi.

Editör: İbrahim Halil Aksoy