SMA hastası minik Eyüp’ün yaşaması tedaviye bağlı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SMA hastası minik Eyüp’ün yaşaması tedaviye bağlı
Malatya'da daha önce SMA hastalığı nedeniyle bir çocuğunu kaybeden Yıldız Altuntaş, SMA tip 1 teşhisi konulan 1,5 aylık Eyüp Çınar isimli bebeği için yardım kampanyası başlattı.

Malatya’da yaşayan Altuntaş ailesinin 1,5 önce dünyaya gelen erkek bebeklerinin yapılan testlerinde SMA tip 1 hastası olduğu belirlendi. Eyüp Çınar Altuntaş isminin verildiği 1,5 aylık SMA hastası bebeğin tedavisinin yurt dışında yapılabildiğini ancak maddi durumlarının buna yetmediğini söyleyen anne Yıldız Altuntaş, bebeğinin yaşaması için gerekli 20 milyon TL gerekli olduğunu söyledi. Daha önce bir çocuklarını bu hastalıktan kaybeden Altuntaş ailesi minik Eyüp'ü de bu hastalığa kurban vermek istemiyor. Bunun için yardım kampanyası başlatan aile gelecek yardımlarını bekliyor. Minik Eyüp'ün annesi Yıldız Altuntaş hastalığın tedavisinin yurt dışında olduğunu ifade ederek, "Eyüp doğduktan hemen sonra yapılan tetkiklerde onun da SMA tip 1 hastası olduğunu öğrendik. Şu an 1,5 aylık burada bir tedavi görüyor. Ama tam iyileşmesi için yurt dışında tedavi olması gerekiyor.  Ne kadar erken yaşta tedavi olursa iyileşme ve yaşama ihtimali o kadar yüksek. Ama tedavi ücreti 20 milyon TL bunu karşılamamız imkansız biz de bu nedenle yardım kampanyası başlattık" ifadelerini kullandı.

SMA hastalığında en ağır olanın tip 1 olduğunu kaydeden Altuntaş, “Bu hastalığın 3 aşaması var en ağırı Tip 1. bu  hastası tedavi görmezse en fazla 1,5 yaşına kadar yaşayabiliyor” dedi.
  Anne Altuntaş daha önce bir çocuğunu bu hastalıktan kaybettiğini ifade ederek, "Ben bebeğimi bu hastalığa kurban vermek istemiyorum. Allah rızası için bana yardım etsinler. Şu an tek umudumuz gelecek olan yardımlar" diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'başörtüsü' cevabı: Yandaş medya vermiyor konuşmadık sanıyorÖnceki Haber

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'başörtüsü'...

Araç muayene ücretlerine zam geldi!Sonraki Haber

Araç muayene ücretlerine zam geldi!

Yorum Yazın

Korkunç Kaza! Dedesinin bir anlık hatası öldürdü
Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan mutasyon açıklaması
Vatandaş krizde! Takipteki krediler yüzde 86 arttı
Kaçırıldığı iddia edilen genç kız Adıyaman’da bulundu
Malatya’da tablet dağıtımına başlandı
2021 yılı asgari ücret rakamı belli oldu
Meral Akşener’den Bahçeli’nin ‘eve dön’ çağrısına cevap
Bahçeli’den Akşener’e: Dön evine, bitsin bu çile
Malatya'da Yurttan kaçan 7 kayıp kız bulundu
MALATYALI ÇİFTÇİLER KAYSERİ’DEN SES VERDİ!

Başka haber bulunmuyor!