Skandal yanlışlıkla paylaşılınca ortaya çıktı! AK Partililere kapanma yok

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Skandal yanlışlıkla paylaşılınca ortaya çıktı! AK Partililere kapanma yok
29 Nisan'da başlayan tam kapanmada AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nın, sokağa çıkma yasağı kısıtlanmasından muaf tutulması için üyelerine 'izin belgesi' verdiği ortaya çıktı. Skandal bir üyenin izin kağıdını yanlışlıkla sosyal medyada paylaşması ile anlaşıldı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'dan Mehmet Ali Kırsaçlı adlı kişiye tam kapanmada sokağa rahatlıkla çıkabilmesi için izin belgesi verildi. Kırsaçlı'nın 30 Nisan sabahı Facebook hesabından yaptığı paylaşım yaşanan skandalı ortaya çıkardı.

Sokağa çıkma kısıtlamalarının istisnaları ve kapsamı 26 Nisan 2021 ve 14 Nisan 2021 tarihli İçişleri Bakanlığı genelgeleri ile düzenlenmiş, valiliklere gönderilen genelgede siyasi parti faaliyetleri istisna kapsamına alınmamıştı. 

Duvar'ın haberine göre AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın’ın imzasını taşıyan belgede şu ifadeler kullanıldı:

"Aşağıda açık kimliği yazan kişiler Ak Parti Diyarbakır İl Yönetim Kurulu üyemiz olup parti çalışmalarında bulunacağından dolayı,

28.04.2021- 17.05.2021 tarihinden uygulanacak sokağa çıkma yasağı kısıtlaması süresince ilgili kişiye gerekli kolaylığın sağlanması ve ihtiyaç duyulması halinde aşağıda bildirilen iletişim kanalından teyit edilmesi hususunda gereğinin yapılmasını arz/rica ederim.”

SADECE BANA DEĞİL PEK ÇOK AK PARTİLİ ÜYEYE VERİLDİ

Gün boyu farklı sosyal medya hesaplarında “AK Parti il başkanları izin belgesi mi dağıtıyor?” yönünde iddialar tartışmalara neden olurken, izin belgesi verilen Mehmet Ali Kırsaçlı'dan açıklama geldi.

Kırsaçlı, belgenin paylaşıldığı kişisel Facebook hesabından, belgenin sadece kendisine değil, birçok AK Partili üyeye verildiğini belirtti. Kırsaçlı, belgenin kişisel hesabından torunu tarafından paylaşıldığını ileri sürdü.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nda ilçe koordinatörü görevi yürüttüğünü ifade eden Kırsaçlı, şunları kaydetti:

“Ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu pandemi sürecinde ülkemize memleketimize hizmetlerimizin aksamaması adına İl Başkanlığımızca yönetim kurulunda görevli üyelere verilen izin belgesinin suretini yedeklemek amacıyla telefonumdan fotoğrafını çekmiştim.  Telefonumu torunuma oyun oynaması için verdiğimde söz konusu izin belgesinin olduğu galeride son çekilen fotoğrafın sosyal medya profil hikayemde haberim olmadan paylaşıldığını fark ettim. Kimlik bilgilerimi ve böyle bir izin belgesinin paylaşımını tercihen yapmam akılla mantıkla izah edilecek bir durum değildir. Söz konusu paylaşımı fark ederek hemen kaldırmış olmamla birlikte art niyetli insanların bu paylaşımı partimizi zedelemek amacıyla hukuka aykırı bir şekilde paylaştığı aşikardır."

karar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Kamyon ile traktör çarpıştıÖnceki Haber

Kamyon ile traktör çarpıştı

İddia: Türkiye Mısır'a yönelik NATO'daki vetosunu kaldırdıSonraki Haber

İddia: Türkiye Mısır'a yönelik NATO'daki...

Yorum Yazın

Kümes yangınında tavuk ve civcivler telef oldu
İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı!
Market genelgesine vatandaşlardan tepki var
Kayserispor öne geçtiği maçta Yeni Malatya’ya puan verdi
Hekimhan'da 2 bin 700 dekar 2022’de suya kavuşacak
İnönü Üniversitesi’nde uzaktan eğitimde yüzde 90 memnuniyet
Bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi açıklandı!
Kısıtlamada dışarı çıkanlar polisten kaçamadı
Bakan Kurum: "Elazığ'da 23 bin konut yapıyoruz, biten konut sayısı 11 bini aştı"
Karamollaoğlu'ndan kapanmada destek çağrısı... Dalga geçiyorlar

Başka haber bulunmuyor!