Saadet Partisi’nden 'Geçim İttifakı' çıkışı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısında kritik değerlendirmelerde bulunarak, çağrıda bulundu: Gelin geçim ittifakı kuralım.

Seçim ittifakları tartışmalarıyla gündeme gelen Saadet Partisi, vatandaşların yaşadığı geçim sıkıntısını, siyasetin ve ülke gündemine taşımak adına 'Geçim İttifakı' kampanyası başlattı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin İl Başkanları ve Müfettişleri Toplantısı'nda konuştu.

“İttifakların tartışıldığı, konuşulduğu bu ortamda, iktidar seçim hesapları yaparken insanımız geçim mücadelesi vermekte” diyen Karamollaoğlu; vatandaşların yaşadığı geçim sıkıntısını, siyasetin ve ülke gündemine taşımak adına “Geçim İttifakı” kampanyası başlattığını kamuoyuyla paylaştı. 

Kampanya’ya gecimittifaki.com adresi üzerinden herkes katılabilecek.

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Dün Otizm Farkındalık Günü’ydü. Bu vesileyle özelde otizmli vatandaşlarımızı genelde ise tüm engelli kardeşlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. İnsanlarımızın dertleri her geçen gün artarken ülkemizde asıl konuşulması gerekenler konuşulmuyor. İnsanımızın bunca sorunları varken her günümüzü gereksiz bir gündemle işgal etmeye gayret gösteriyorlar. 

'İNSANIMIZI HAYAT PAHALILIĞINA MAHKUM ETTİLER'

19 yıldır iktidar olanlar, dertlere derman olacaklarına ne yazık ki mağdurlar ordusu oluşturdular. Çünkü görevlendirmelerde liyakati esas almadılar, işsizler ordusu oluşturdular. İyi gün, kötü gün demeden vergi topladılar; esnafımızı, insanımızı zor günlerinde yalnız bıraktılar. Yanlış politikalarda ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza soktular, insanımızı hayat pahalılığına mahkum ettiler.

Kendileri, yakınları varlık içinde yüzerken, milyonların geçim derdini görmezden geldiler. İşçiyi, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar ama faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler. Devlet olarak zor günlerden geçiyoruz diyerek insanımızın merhamet duygusuna sığınanlar; vatandaşımıza zor günlerinde sırt çevirdiler. Vatandaşın derdi ile dertlenmeyi külfet görenler, kendi itibarlar için israftan geri durmadılar.

'BU İÇ KARARTAN TABLONUN MÜSEBBİBİ KİM?'

Ülkemizde; Siftah yapamadan dükkan kapatan, pandemiden dolayı iflas eden esnafımız var. Gelecek hayalini yurt dışında yaşamak üzere kuran gençlerimiz var! Başını yastığa koyduğunda ay sonu nasıl gelecek diye uyuyamayan milyonlarca kardeşimiz var. Geçim sıkıntısının bunalımıyla intihar edenler var. Daha küçücük yaşta en büyük hayali, babasının borçlarını ödeyebilmesi olan çocuklarımız var. Çocuğunun istediğini alamadığı için evine geç giden anne babalar var.

Şimdi açıkça sormak istiyorum bu iç karartan tablonun müsebbibi kim? Sanayicimiz, çiftçimiz, esnafımız mı? Ay sonunu zor getiren, memurumuz, emeklimiz, işçimiz mi? Çok açık bir şekilde cevap vermek gerekirse; bu perişan halin tek sorumlusu var o da; ülkeyi yöneten iktidardır, iktidarın meselelere yanlış yaklaşımı, keyfi yönetim anlayışıdır.

'MERKEZ'DEKİ SON DEĞİŞİKLİK 435 MİLYAR LİRALIK YÜK OLDU'

Allah aşkına bir ülkenin en az 5 yıl görevde kalması hukuken sabit kılınmış Merkez Bankası Başkanı sürekli değişir mi? 2 yılda 4 başkan değiştirildi! Sanki yaşanan kötü gidişatın sorumlusu MB Başkanıymış gibi önce faizleri düşürmedi diye başkan görevden aldılar sonra da faiz artıracak adamları bulup yine kendileri tayin ettiler. Son değişikliğin bu ülkeye yüklediği külfet doların gecelik 1 lira artışı ile 435 milyar liralık yük olmuştur. Bir gecede fakirliğimiz katlandı ama bu vahim durum iktidarın umurunda dahi olmadı! Nasıl olsun ki! Bu keyfi yönetim sadece ekonomide mi? Hayır, bu arkadaşlar her alanda keyfiliği ciddiyetsizliğin içerisindeler Mecliste yaşanan hadise bunun en çarpıcı delilidir. 

GÜVENLİK SORUŞTURMASI TEKLİFİ

TBMM’de maddelerinin görüşülmesine geçilmesi reddedilen Güvenlik Soruşturması Kanun Teklifi, İç Tüzük ve Anayasaya aykırı hükümlerine rağmen ikinci gün AK Parti milletvekillerinin itirazı üzerine ertesi gün yeniden oylandı ve kabul edildi. Bu da TBMM Başkanı tarafından doğru görüldü. 

Bu arkadaşlarımız da şu anlayış var; yapmak istedikleri bir icraata yönetmelik izin vermiyorsa onu değiştiriyorlar. Ama kanun varsa kanunu değiştirmeden kendi fikirlerini uyguluyorlar. Anayasa ise hiç umurlarında bile değil hatta AYM’ye ihtiyaç kalmadı kaldırılsın diyebiliyorlar. 

'TÜRKİYEMİZİN BU KEYFİLİKTEN KURTULMASI GEREKİYOR'

Emin olun dünyada bunun örneğine rastlayamazsınız. Değil sadece demokratik ülkelerde anti demokratik ülkelerde bile rastlayamazsınız onlar da bir kılıf bulmaya çalışırlar. Bu çok vahim bir tablodur bundan sonra güvencemiz kalmadı manasına gelir. 

Türkiyemizin bir an öce vakit kaybetmeden bu keyfilikten kurtulması gerekmektedir. İktidar ve onun küçük ortakları bu ülkeye yük olmaktan başka bir işe yaramıyor. İnanıyorum ki ilk seçimde milletimiz bu yükü sırtından atacaktır…

'HER ŞEY BİZ YAŞARKEN OLDU'

Hepsi ama hepsi son birkaç haftada ve hepimizin gözü önünde yaşandı. Şair'in ifadesiyle; "her şey biz yaşarken oldu." Evet; ama biz Saadet Partisi olarak, tarihin ve milletimizin şahitliğinin huzurunda "her şey biz susarken oldu" dememek için, haksızlıklar, hukuksuzluklar, keyfi tutum ve davranışlar karşısında susmadık, susmayacağız!

İktidara sesleniyorum; yanlış yapıyorsunuz, daha da kötüsü bu yanlışlıkları bilerek, isteyerek, hatta inadına yapıyorsunuz! Biz, Türkiye'yi yönetme tarzınıza razı değiliz!  Gençlerimizin boğazının sıkılmasına razı değiliz!

Adeta; "bir tanesi Balgat'ta, diğeri Söğütözü'nde olmak üzere iki siyasi parti açık kalacak, bunlar dışındaki bütün partiler kapatılacak Türkiye’de sessizlik hakim olacak intibaını doğurmaya çalışacak birileri. 

Her saniye kriz üstüne kriz yaşayan, her gün gerilimin ve kutuplaşmanın tırmandığı bu iklimin artık son bulmasını istiyoruz. Bu nedenle; Siz, insanlarımız arasında inadına duvarlar örmeye çalışırken; bizlerde Milli Görüşçülerde "inadına kardeşlik" diyerek, örmeye çalıştığınız o duvarların tuğlalarını tek tek sökeceğiz.

Siz "kutuplaşma" diyeceksiniz; biz "kucaklaşma" diyeceğiz! Siz "hesaplaşma" dedikçe; biz "helalleşme" diyeceğiz.

GEÇİM İTTİFAKI KAMPANYASI

Halimiz bu ama hiçbir vatandaşımız karamsar olmasın. Karanlığın en koyu olduğu an şafağın en yakın olduğu andır. Herkes bilmeli ki; şafak yakın bu sebeple dert var, sorun var ama Allah’ın izni ile çözüm de var.

Bizler bunun için; Bugün itibariyle Saadet Partisi olarak, tüm il ve ilçe kademelerimizle her bir insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, onları dinlemek, seslerini duyurmak, çözümler üretmek, tencerelerinde dert değil aş pişirebilmek için seçimden önce Geçim İttifakı kuralım diyoruz.

Hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, “Hayır!” diyen tüm vatandaşlarımızla Geçim İttifakı’nda buluşma kararı aldığımızı huzurlarınızda ilan ediyorum.

Toplumumuzun her kesimine sesleniyorum; memurumuza, işçimize, sanayicimize emeklimize, esnafımıza, işsiz gençlerimize, engellilerimize, kadınımıza erkeğimize herkese sesleniyorum. Bütün STK’lara, Sendikalara, Partilere sesleniyorum; Gelin, milletimizle el ele verelim, insanımızın ortak gündeminde buluşalım...

“Geçim İttifakı”ndan başka hiçbir şey konuşmayalım. Gündemi oyalayan gereksiz tartışmalara prim vermeyelim. İnsanımızın derdine hep birlikte tercüman olalım. Bir araya gelerek çözüm yolları arayalım. Milletimizin sorunlarını ülke gündemine taşımak adına yürüttüğümüz bir farkındalık kampanyası olan Geçim İttifakı'na, görüşü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz."

karar


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatya’da günde 4 bin kişiye Covid-19 testiÖnceki Haber

Malatya’da günde 4 bin kişiye Covid-19 t...

Dişi maymunların erkekleri "tetikçi" olarak tuttuğu tespit edildiSonraki Haber

Dişi maymunların erkekleri "tetikçi" ola...

Yorum Yazın

Traktör ile ağaç arasına sıkışarak hayatını kaybetti
Son 19 yılda hane halkının eline 3 bin 500 ton altın girmiş
Malatya'da bir mezra karantinaya alındı
20 Nisan koronavirüs tablosu: Vaka sayısı tekrardan yükselişte
Doğanşehir'de koronadan ölen savcı adliye çalışanlarını yasa boğdu
Meteorolojiden 4 il için fırtına uyarısı
Resmi insan kaçakçılığında flaş gelişme: AKP'li Fatma Şahin de hedefte
Yoğun Bakım Derneği Başkanı uyardı... Çok genç hastalarımız var
İlber Ortaylı'dan Montrö uyarısı: Bunun şakası olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yabancılar bize gıpta ile bakıyor

Başka haber bulunmuyor!