Peker'in sarsan iddiası: Tolga Ağar için savcılık harekete geçecek mi?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Peker'in sarsan iddiası: Tolga Ağar için savcılık harekete geçecek mi?
Sedat Peker'in eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar hakkında yaptığı suçlamalar karşısında şuana kadar savcılık birimlerinin hâlâ harekete geçmemesi dikkat çekiyor.

Sedat Peker'in eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar hakkında yaptığı suçlamalar karşısında şuana kadar savcılık birimlerinin hâlâ harekete geçmemesi dikkat çekiyor.

Peker'in Yeldana Kaharman isimli Kazak uyruklu bir kadının jandarmaya giderek eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar hakkında şikayetçi olduğunu ardından Yeldana Kaharman'ın öldürüldüğüne dair iddiada bulunması aynı zamanda bir suç duyurusu niteliği taşıyor.

Kamuoyunda başta medya olmak üzere çeşitli çevrelerden söz konusu iddialarla ilgili savcılık makamının harekete geçmesi gerektiği sürekli dillendiriliyor.

Özellikle sosyal medya kullancıları da Sedat Peker'in iddiaları hakkında savcılığın neden hâlâ harekete geçmediğini merak ederken ülkenin hukuk ve emniyet birimlerinden ciddi bir açıklama gelmemesi de dikkat çekiyor.
AKP Milletvekili Tolga Ağar'ın dokunulmazlılığın olması da yaşanan olaylar kapsamında önemli bir detay olarak yer alırken başta AKP olmak üzere Meclis'teki siyasi partilerden de herhangi bir ciddi açıklama gelmedi.

Kamuoyunda Sedat Peker'in vahim iddialarının aydınlatılması gerektiği beklentisi artarken hukuk birimlerinin gerekli soruşturma için adım atmaması tepkilere neden oluyor.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARI TEPKİLİ

Sosyal medyadan AKP Milletvekili Tolga Ağar'a tepki gösterildi. Binlerce kullanıcı ortaya çıkan iddialar hakkında hukuk vurgusu yaptı.

Twitter'dan konuya dair çok sayıda yorum yapılırken bazı kullanıcılar iddialara şu şekilde tepki gösterdi:

"Burak Yıldırım isimli kullanıcı: Sedat Peker yaptığı açıklamada “Mehmet Ağar'ın oğlunu tecavüzden şikayet eden kadın ertesi gün ölü bulundu." demiş. Mehmet Ağar’ın oğlu mevcut AKP Milletvekili Tolga Ağar. Şu anlatılanların doğru olup olmadığı araştıracak bir tane savcı yok mu ülkede? Türkiye nereye gidiyor..."

Başka bir kulanıcı ise: "Nadira Kadirova, AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulundu, soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Gazeteci Yeldana Kaharman'a Tolga Ağar tecavüz etti, kız şikayetçi olunca ertesi gün ölü bulundu. Olayın üstü kapatıldı, medya susturuldu."
Abdullah Naci: "Sedat Peker'in Mehmet Ağar, Tolga Ağar ve Pelikancılarla ilgili iddiaları insanın kanını donduruyor. Yok mu koca ülkede bunları soruşturacak bir savcı? Bir siyasetçinin elini arkasına bağlayarak dolaşmasından daha mı küçük meseleler bunlar?"

Cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen başkana soruşturma

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen başkana soruşturmaÖnceki Haber

Cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen ba...

Tolga Ağar'dan Sedat Peker'e sert tepki: İddialara dair flaş açıklamaSonraki Haber

Tolga Ağar'dan Sedat Peker'e sert tepki:...

Yorum Yazın

ATV şarampole devrildi, 1 ölü, 1 yaralı
İntihar girişimini emniyet müdürü engelledi
Şüpheli şahsın evinden bin 850 kök hint keneviri çıktı
Fırtına yangına neden oldu, 98 kayısı ağacı ile 18 dönüm ekili alan kül oldu
Haftalık vaka haritası açıklandı!
Üç otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı
Akraba kavgasında silahla vurulan şahıs ağır yaralandı
Malatya’da halk ekmekte de fiyat ayarlaması yapıldı
Ne Antalya ne de İzmir, Malatya’da sıcaktan bunalanların adresi Karasu
‘Dur’ ikazına uymadı,taşıt fiyatından fazla ceza aldı

Başka haber bulunmuyor!