Osman Marasalı'dan öğretmenler günü mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Osman Marasalı'dan öğretmenler günü mesajı
Saadet Partisi İl Başkanı Osman Marasalı'dan öğretmenler günü münasebetiyle öğretmenlere bir mektup..

 

Kıymetli Öğretmenlerimiz;

Eğitim öğretim bir ülkenin en önemli ve en öncelikli meselesidir. Güçlü eğitim, güçlü ülke demektir.

Yüce Milletimiz, insanlığa öncülük eden bilim insanları yetiştirmiştir. Bu insanlar yüzyıllarca dünyaya ışık tutmuştur. Bugün ise kendi medeniyetine yabancı olan, sadece alan bilgisi ile eğitim veren sistem, yeni nesillerle kadim bir medeniyet arasında köprü kuramamaktadır.

Eğitim sistemimiz öğrencilere sadece bilgi yüklemeyi amaçlayan ezberci bir sistemdir. Yorum ve analiz yapabilen, iyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı, faydalı ile zararlıyı birbirinden ayırabilecek üretken ve verimli kavrayışa sahip gençler yetiştiremiyoruz. Bu sistem ufku geniş, engin düşünceye sahip gençlere zemin hazırlayamamaktadır.

Okullarda çocuklarımıza, bilginin yanı sıra ahlak ve karakter terbiyesi de verilmelidir. Bu ikisi birlikte olmazsa yetişme ve yetiştirme eksik kalır. Rekabete dayalı bir eğitim sistemi değil, hak ve adalet merkezli bir anlayış okullara taşınmalıdır.

Bunun uygulayıcısı yani var olan bilgiye, mana ve ruh katacak olan da çok değerli öğretmenlerimizdir. Ne yazık ki Öğretmenlerimizin gerek öğrenci üzerinde gerekse de toplum üzerindeki manevi etkilerinin yok olduğunu üzülerek görmekteyiz. Oysaki Öğretmenlik, Hz. Ali’nin de buyurduğu gibi ilahi bir sanattır. Gelecek neslin şekillenmesinde toplum üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarken, öğretmenlerimizin yaşadığı sorunlar da unutulmamalıdır. Öğretmenlerimize hak ettiği maddi ve manevi değer verilmelidir. Cüzdanıyla idealleri arasında sıkışan öğretmenden, özlem duyulan bir gençlik yetiştirmesini beklemek hayalciliktir.

Çok sayıda öğretmen açığı olmasına rağmen, az sayıda öğretmen ataması yapılmakta, yüksek puanlarla eğitim fakültelerine girip, okullarını başarıyla bitiren, KPSS‘de de en yüksek puanları alan öğretmenlerimiz işsizlik sıkıntısı yaşamaktadır. Bir çok öğretmenimiz, işsiz gezmekten dolayı bunalıma girmekte veya mesleği dışında işlere mahkum edilmektedir. Hem öğrencilerimize hem de atanamayan öğretmenlerimize yıllardır yaşatılan bu mağduriyet derhal giderilmelidir.

Yetkililer, bir an önce harekete geçmeli; ezberci eğitim sistemini ortadan kaldırarak öğrencilerimizin; maddi yetersizliklerin önüne geçerek de öğretmenlerimizin beklentileri karşılanmalıdır.

Öğretmenlerimizin büyük fedakârlıklarla çalıştıklarını çok iyi biliyorum. Her şeye rağmen sistemden ve dayatmalardan kaynaklanan sıkıntıları aşarak, çocuklarımızın ve gençlerimizin kalplerinde; iyinin, doğrunun, faydalının ve adil olanın yer bulmasının gayretinde olacaklarına inanıyorum.

Kendilerine bu vesileyle bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. 

         Osman MARASALI

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı   


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yanal’ın oyuncu değişiklikleri tepki çektiÖnceki Haber

Yanal’ın oyuncu değişiklikleri tepki çek...

2. Ordu Komutanlığı önünde şüpheli valiz alarmıSonraki Haber

2. Ordu Komutanlığı önünde şüpheli valiz...

Yorum Yazın

Koyunlara çarpmamak için şarampole uçtu
Covid-19 gölgesinde kayısı hasadı
Malatya’da trafik kazası: 1 ölü, 4 yaralı
Koronavirüs ne zaman bitecek? Rus uzman açıkladı!
Fenerbahçe 2 - 1 Göztepe
Bakan Koca son durumu paylaştı! İyileşen toplam hasta sayımız 180 bine yaklaştı
ÖZET İZLE| Antalyaspor 0-2 Başakşehir Maç Özeti Ve Golleri İzle| Antalya Başakşehir Kaç Kaç Bitti
Süper Lig: Yeni Malatyaspor: 0 - Gençlerbirliği: 0 (İlk yarı)
Kovid-19'un yeni tehlikeli özelliği tespit edildi!
Kemal Sunal, memleketi Malatya'da anıldı

Başka haber bulunmuyor!