Online sınava giremeyenler için mazeret sınav hakkı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Online sınava giremeyenler için mazeret sınav hakkı
Malatya İnönü Üniversitesi’nde (İ.Ü) eğitim görüp de, yeni tip korona virüs salgını önlemleri nedeniyle online sınava giremeyenler için mazeret sınav hakkı getirildi.

İnönü Üniversitesi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Yeni tip korona virüs (Covid -19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için, 18 Mart 2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere uzaktan öğretim yolu ile yapılabileceği yönünde kararlar almıştır. Bu kapsamda, Üniversitemiz, uzaktan öğretim yolu ile eğitim ve öğretimin yürütülmesi yönünde karar almıştır” ifadelerine yer verildi. Üniversitede ara sınavların, tüm birimler için 13 Nisan - 07 Mayıs tarihleri arasında yapılmasının planlandığının hatırlatıldığı açıklamada, “Ara sınavlarda sorun yaşayan veya hiç giremeyen öğrenciler için, mazeret ara sınavlarının 11-15 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılması uygun görülmüştür. Mazeret ara sınavları için başvurular, OBS sistemi üzerinden, online alınacaktır. Öğrencilerin başvuruları için, OBS sisteminde mazeret ara sınav başvuru ekranı oluşturulmuştur. Akademik birimler, OBS sistemi üzerinden yapılan mazeret başvurularını değerlendirerek, geçerli kabul ettikleri mazereti olan öğrenciler için sınav tanımlayacak ve sınavın sorunsuz yapılması sağlayacaklardır” denildi.
Bu arada, mazeret sınavına başvurunun 8 Mayıs’ta sona ereceği ifade edilirken, sözü edilen mazeret sınavıyla ilgili ayrıntılı bilginin üniversitenin web sitesinden öğrenilebileceği kaydedildi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Darende’de zirai don ve monilya hastalığı kayısılarda sorunÖnceki Haber

Darende’de zirai don ve monilya hastalığ...

32 saniyelik reklama 472 bin TLSonraki Haber

32 saniyelik reklama 472 bin TL

Yorum Yazın

Battalgazi Belediyesi veznelerinde vergi yoğunluğu
Trafik kazası, 1 ağır 4 yaralı
Malatya’da 1 mahalle daha karantina altına alındı
Yeni Malatyaspor'dan korona virüs açıklaması
Doğanşehir meydana kavuşuyor
Karnına saplanan demirle hastaneye kaldırıldı
Gök taşı, Harput’tan da görüldü, herkes muhtarı arıyor
Vatandaşlar gök taşını aramaya çıktı
Malatya'da devrilen traktörün altında kalan çocuk kurtarılmadı
Malatya’da cadde ve sokaklarda yoğunluk

Başka haber bulunmuyor!