Öğrencilerin projeleri görücüye çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğrencilerin projeleri görücüye çıktı
Malatya’da 16.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması bölge sergisi törenle açıldı.

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı'nca "16. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması" Malatya Bölge Sergisi’nde beğenilen eserler Türkiye finallerine katılacak. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen serginin açılışında konuşan Vali Aydın Baruş, 8 il’den 102 projenin yarışacağını belirterek, “Birinci seçilen projelerimiz Diyarbakır’da yapılacak Türkiye Final yarışmasına katılacak. Umarım Bütün öğrencilerimiz için bu yarışma güzel geçer ve ortaya çok güzel projeler çıkar. Onların geleceğin de önemli roller üstlenecek bir aşama olur” dedi. Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli illerinden öğrencilerin projelerinin yer aldığı 16.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması Bölge Sergisi açılış programına, Vali Aydın Baruş, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, akademisyenler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Sergi sırasında projeler jüriler tarafından değerlendirilip, 10 alanda bölge birincisi seçilen projeler, 6-10 Haziran 2022 tarihlerinde yapılacak Türkiye finallerine katılacak.
16.Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması Bölge Sergisi Koordinatörlüğünü İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen’in, Koordinatör Yardımcılığını ise Prof Dr. Emin Çelebi’nin yaptığı kaydedildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatya’da 24 yaşındaki genç ölü olarak bulunduÖnceki Haber

Malatya’da 24 yaşındaki genç ölü olara...

"Et fiyatlarına zam yapıldığı gün Katar'a 2,5 milyon hayvan satıldı"Sonraki Haber

"Et fiyatlarına zam yapıldığı gün Katar'...

Yorum Yazın

Altaylı ifşa etti: Erdoğan Galataport'u Mossad'ın adamına satacaktı
Ethem Sancak: Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik
Yarım asırdır ağaçlara şekil veriyor
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu Malatya İl Baskanlıgı istişare ve tanışma toplantısını gerçekleştirdi.
Cemil Barlas yandaşlıkta yeni bir seviyeye geçti: Hasta bakıcı bile...
Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,Ahmet Davutoğlu'nu tehdit etti
Türkiye'de boşanan çift sayısı arttı
Üç aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı
Radyo Kampüs yeni seslerini arıyor
Özhaseki: Doğalgazda en ucuz ülkeyiz.

Başka haber bulunmuyor!