Karamollaoğlu: Asıl AYM kararının yok sayılması bir ihtilal göstergesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Anayasa Mahkemesi tartışmalarıyla ilgili iktidara tepki gösterdi. Karamollaoğlu, "Bir yerel mahkeme ben, AYM'nin aldığı kararı uygulamam diyor. Asıl bu, bir ihtilal göstergesidir." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. Ekonomiye yönelik eleştirilerde bulunan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "Ekonomide işler böyle devam ederse Türkiye, Venezuela'ya dönecek gibi duruyor. Bu millete elinizdekilerle yetinin diyen, bir eli yağda bir eli bağda olan iktidara sesleniyorum bir ay asgari zamanında geçinin, bakalım yetinebiliyor musunuz?" diye sordu. 

Anayasa Mahkemesi tartışmalarıyla ilgili de konuşan Karamollaoğlu, AK Parti iktidarına tepki göstererek, "Bugün Türkiye’de adaletin ışığı sönüyor. Bir AYM üyesinin attığı tweet, gündemi alt üst etti. AYM, nasıl olur da imada bulunabilir diye yaygara kopartıldı. Bakınız iktidar, bir açıklamayı, bir imayı bırakın, bizzat Anayasa hükmünü hiçe sayıyor. AYM, bir karar veriyor, yerel bir mahkeme ben buna uymam diyor. Darbe demek hukukun rafa kaldırılması, elinde gücü olanların iktidar olması, gücün hukuka üstün gelmesi demektir. Bugün iktidarın gücü hukukun üstündeyim diyor, işte darbe tam olarak budur. Bugün ülkemiz için yapılacak tek şey hukuka geri dönmek, adaleti tesis etmek, keyfi uygulamalardan vazgeçmektir. Ben devletim, ben kanunum, istediğimi yaparım mantığını rafa kaldırmaktır." ifadelerini kullandı.

 

 

Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Yüz yüze eğitim-öğretim dönemine başlayan öğrencilerimize ve onların fedakâr öğretmenlerine başarılar diliyorum. Uzaktan eğitim sürecinde, gerekli teknolojik alet ve internete erişimi olmadığı için eğitimi aksayan öğrencilerimizin eksikliklerinin en kısa zamanda telafi edilmesini temenni ediyorum. İktidar, her yere para buluyor ama tableti, televizyonu ve interneti olmayan evlere gelince bulamıyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, ABD'de 2004 yılında bir soru üzerine Kıbrıs'tan belli bir oranda toprağı verebiliriz demişti. Bugün çıkıp bu düşüncem yanlıştı demesi gerekir. Biz, dış politikada sınıfta kaldık. Neredeyse dün söylediğimiz her şeyi inkar eder hale geldik

ERMENİSTAN ALÇAKÇA BİR TAVIR SERGİLİYOR

Ermenistan, alçakça bir tavır sergiliyor. Gence’de yaşanan saldırıda hayatını kaybeden 9 Azerbaycanlı kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Ateşkes metnine imza atıldıktan sonra, Ermenistan’ın böyle bir saldırı gerçekleştirmesi; bu zamana kadar Azerbaycan’ın karşı karşıya kaldığı hukuksuzlukları tescil etmiştir.

BU ÖNGÖRÜSÜZLÜK VE BECERİKSİZLİKTİR

Azerbaycan, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz meselelerine bakarsak, iktidarın beceriksizliğini görebiliriz yeni politikalara ihtiyaç var. Hani Cuma namazını Şam'da kılacaktık? Oradaki gariban insanları, zulüm var diye, buna karşı isyan ettireceksin. 500-600 bin insanın ölmesine sebep olacaksın. Bu, öngörüsüzlük ve beceriksizliktir. 

ASIL, AYM KARARININ YOK SAYILMASI İHTİLAL GÖSTERGESİDİR

Bugün iktidar gücü, ben hukukun üstündeyim diyor. Bir yerel mahkeme ben, AYM'nin aldığı kararı uygulamam diyor. Asıl bu, bir ihtilal göstergesidir. Yapacağınız şeyler var hukuka geri dönmek, adaleti tesis etmek, keyfi uygulamalardan vazgeçmek, kanun, benim demeyi rafa kaldırmak gibi ama bunların hiçbiri bugün yok. Anayasa’nın açık hükümleri karşısında, Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmaması söz konusu olamaz. Devletin ocağı, adaletin ışığı sönüyor ama kimsenin umurunda bile değil. Siz, bir memlekete barış ve huzur getirmek istiyorsanız hukuk, her zaman bütün güç sahiplerinin üstünde olmak mecburiyetindedir. Türkiye'de, herkes endişeli. Arkasında iktidar desteği olmayan insanlar, yarın birilerinin kapısını çalabileceğinden endişeli. İktidar yanlısı isen rahatsın. Mahkemeler de, Emniyet de vız gelir. 

BİR ELİ YAĞDA BİR ELİ YAĞDA OLANLAR BİR AY ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNİN

Zaten onların, ekonomik derdi de yok. Başkanlık Sistemi’ne geçişin sihirli kelimesi şuydu ‘ülkeye istikrar gelecek. Gerçekten de ülkeye istikrar geldi. Enflasyon, istikrarlı bir şekilde artıyor. Zamlar, istikrarlı bir şekilde artıyor. İşsizlik, istikrarlı bir şekilde artıyor.  İşsizlik azalıyor, herkese müjde deniliyor, diğer birimler de diyor ki istihdam azalıyor. Her babayiğit, böyle bir çelişkili tavrı sergileyemez. Bu millete elinizdekilerle yetinin diyen, bir eli yağda bir eli bağda olan iktidara sesleniyorum bir ay asgari ücretle geçinin, bakalım yetinebiliyor musunuz?

milligazete.com.tr

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erdoğan'dan erken seçim açıklaması: Kabile devletlerinin işiÖnceki Haber

Erdoğan'dan erken seçim açıklaması: Kabi...

750 milyon dolarlık dev yatırımSonraki Haber

750 milyon dolarlık dev yatırım

Yorum Yazın

Kümes yangınında tavuk ve civcivler telef oldu
İllere göre haftalık vaka sayıları açıklandı!
Market genelgesine vatandaşlardan tepki var
Kayserispor öne geçtiği maçta Yeni Malatya’ya puan verdi
Hekimhan'da 2 bin 700 dekar 2022’de suya kavuşacak
İnönü Üniversitesi’nde uzaktan eğitimde yüzde 90 memnuniyet
Bayram ikramiyelerinin ödeme tarihi açıklandı!
Kısıtlamada dışarı çıkanlar polisten kaçamadı
Bakan Kurum: "Elazığ'da 23 bin konut yapıyoruz, biten konut sayısı 11 bini aştı"
Karamollaoğlu'ndan kapanmada destek çağrısı... Dalga geçiyorlar

Başka haber bulunmuyor!