Kan stoku azaldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kan stoku azaldı
Ramazan ayı nedeniyle kan stoklarının azalması üzerine Malatya'da Kızılay ve sağlık müdürlüğü personeli düzenlenen kampanya ile kan bağışında bulundu

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ve kurum yöneticileri, Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Dr. Harun Kurt ve sağlık müdürlüğü çalışanları, Ramazan ayında düşen stoklar nedeniyle kan bağışında bulundu. İl Sağlık Müdürlüğü binasında kurulan stantta kan bağışında bulunan Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, herkesi kan bağışına davet ederek, ''Hastanelerde tedavi gören ve muhtemel acil durumlarda ihtiyaç duyulan kan bağışının hastalar için hayati önem taşıdığını unutmayalım. Ayrıca kana ihtiyaç duyan kişi biz yada yakınımız olabilir. Bu duyarlılık ve bilinçle sık sık kan bağışında bulunmalıyız. Bir çok vatandaşın gösterdiği bu duyarlılığı herkesten bekliyor ve özellikle Ramazan ayı olmak üzere yıl boyunca her fırsatta kan bağışında bulunalım'' dedi.
Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Dr. Harun Kurt da, ''Ramazan ayında insanların kan bağışına gelmemesi, artarak devam eden acil kan ihtiyacı gibi nedenlerden kan stoklarımız önemli derecede düştü. Bu açığı kapatmak için kan bağış kampanyaları düzenliyoruz. İnsanların kan bağışında duyarlı olmalarını bekliyoruz. Çünkü kan bağışı ile can kurtarıyoruz. İnsanlar oruçlu olduğu için bağış yapamıyor ama iftar ve teravih namazı sonrasında da düzenlediğimiz kan bağış kampanyaları oluyor. Buralarda gece yarısına yani saat 24:00'a kadar başvurular kabul ediliyor'' diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Akçadağ’da 23 Nisan kutlamaları erken başladıÖnceki Haber

Akçadağ’da 23 Nisan kutlamaları erken ba...

Silahlı kavga: 1 ağır yaralıSonraki Haber

Silahlı kavga: 1 ağır yaralı

Yorum Yazın

Arguvan’da şehit aileleri unutulmadı
Yüzde 25 artışla 212 milyon dolara yükseldi
Daha çok vergi ödemeye hazır olalım
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde mezuniyet sevinci
Engelli çocuklara bahçe terapisi
Paralar boşa gitti! Millet kıraathaneleri için 47 milyon TL harcandı. Üstelik kekler de verilmedi!
Belgeleri çıktı! AKP'den o işletmeye 43 milyar TL'lik kira kıyağı
Konya’da yürüyen Furkan Vakfı üyeleri cezaevine atıldı
Bakan Vahit Kirişci, Nasreddin Hoca'ya özendi! Buğday Venezuela'dan
Hayaldi gerçek oldu: Ve 30 TL geldi

Başka haber bulunmuyor!