"Aradan geçen 6 yılda yitirdiğimiz yurttaşlarımızın acısını halen yüreklerimiz hissediyoruz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
10 Ekim 2015 tarihinde DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin gerçekleştireceği “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi” öncesinde Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybeden 103 kişi Malatya’da anıldı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN VELİ AĞBABA’NIN 10 EKİM ANKARA TREN GARI’NIN 31 TEMMUZ’DA BAŞLAYACAK KARAR DURUŞMASI ÖNCESİ YAPTIĞI YAZILI AÇIKLAMA
10 EKİM ANKARA GAR KATLİAMI TÜM İNSANLIĞA KARŞI İŞLENMİŞ BİR SUÇTUR.
10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Gar’ında IŞİD terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırı sonucu ülke tarihimizin en büyük katliamını yaşadık. Ülke’nin dört bir yanında adalet,özgürlük ve demokrasi taleplerini duyurmak için Ankara’ya gelen 103 insanımız gözü dönmüş IŞID terör örgütü tarafından hunharca katledilirken ve yüzlerce insanımız yaralanmış veya sakat kalmıştı. Aradan 3 yıl geçmesine rağmen yüreklerimiz de halen yitirdiğimiz yurttaşlarımızın acısını hissederken, kaybettiklerimize dair yaşadığımız özlem ve hasret asla ve asla dinmemiştir.
10 Ekim katliamı öncesi ve sonrasında da ülkemiz insanlık düşmanı bu örgütün saldırılarına hedef olmuştur. Suruç’ta, Diyarbakır’da, İstanbul Atatürk Havalimanın da, İstanbul’da yıl başı gecesinde ve Gaziantep’te bir düğün evine gerçekleşen saldırılarda yüzlerce masum vatandaşımız IŞİD terör örgütü tarafından katledilmiştir. Bunun yanı sıra Suriye’de insanlık dışı bir yöntemle bu cani örgüt tarafından  iki askerimiz yakılarak şehit edilmiştir. Dünya genelinde tüm insanlığa karşı savaş açmış organize bir savaş örgütünün yaptığı tüm bu katliamlar ve cinayetler yaşadığımız yüzyıl da insanlığa karşı işlenmiş suçların başında gelmektedir.
Cumhuriyet tarihimizin en kanlı katliamı olan 10 Ekim Ankara Gar saldırısının karar duruşması 31 Temmuz, 1 ve 2 Ağustos tarihleri arasında Ankara Sincan Cezaevi Kampüsü Büyük Salon’da yapılacaktır. Katliamın hemen ardından çıkan kimi görüntüler ve belgeler katliamın aylarca önce organize bir şekilde planlandığını açığa çıkarmıştır. Bunun yanı sıra katliamı gerçekleştiren intihar eylemcilerinin istihbarat ve Emniyet birimlerince arandığı ve haklarında eylem yapabileceklerine dair kanıt olduğu katliam sonrası ülke kamuoyuna yansımıştır.
 Katliam sonrası 3 yıl boyunca süren dava süreçlerinde artık sona gelinmiş durumdadır. Başta bu kalleş saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleri ve yaralı olarak kurtulan vatandaşlarımız olmak üzere 80 milyon yurttaşımızın gözü kulağı bu karar davasında olacaktır. 10 Ekim katliamı IŞİD terör örgütünün ülkemize ilan ettiği bir savaş olarak görülmelidir. 10 Ekim katliamı özelinde bu barbar terör örgütünün ülkemize yönelik gerçekleştirdiği ve yüzlerce masum vatandaşımızın hayatına mal olan tüm saldırıların hepsi birer insanlık suçu kapsamında değerlendirilmelidir.
10 Ekim Ankara Gar katliamının karar duruşması öncesinde en büyük beklentimiz, bu gözü dönmüş terör örgütünün ve yargılanmakta olan üyelerinin hukukun evrensel ilkeleri çerçevesinde en ağır cezaları almasıdır. Bu bakımdan tüm kamuoyunu 10 Ekim katliamının karar duruşmasına karşı duyarlı olmaya ve hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine destek olmaya çağırıyoruz. Yitirdiğimiz tüm masum canlarımızın anısına sahip çıkmaya çağırırken, bu katillerden hukuk önünde hak ettikleri cezaları alması umuduyla tüm halkımız 31 Temmuz günü saat 09:30’da Sincan Cezaevi Kampüsü’nde başlayacak olan 10 Ekim katliamının karar duruşmasına davet ediyoruz. Ve bir kez daha 10 Ekim Katliamı için UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN diyoruz. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Beydağı tabiat parkına yeni spor kompleksiÖnceki Haber

Beydağı tabiat parkına yeni spor komplek...

Türk kızı Almanları ağlattı… Türkçe şarkıyla yıktı geçtiSonraki Haber

Türk kızı Almanları ağlattı… Türkçe şark...

Yorum Yazın

Arguvan’da şehit aileleri unutulmadı
Yüzde 25 artışla 212 milyon dolara yükseldi
Daha çok vergi ödemeye hazır olalım
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde mezuniyet sevinci
Engelli çocuklara bahçe terapisi
Paralar boşa gitti! Millet kıraathaneleri için 47 milyon TL harcandı. Üstelik kekler de verilmedi!
Belgeleri çıktı! AKP'den o işletmeye 43 milyar TL'lik kira kıyağı
Konya’da yürüyen Furkan Vakfı üyeleri cezaevine atıldı
Bakan Vahit Kirişci, Nasreddin Hoca'ya özendi! Buğday Venezuela'dan
Hayaldi gerçek oldu: Ve 30 TL geldi

Başka haber bulunmuyor!