Akif Beki'den Yalnız Kurt dizisi yorumu: "O sahne Öcalan’ı iyi, HDP ve Demirtaş’ı kötü göstermek için mi çekildi" şüphelerine, iktidarın bazı söylemleri yol açıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yalnız Kurt dizisinin Öcalan'lı bölümü, "PKK’yı eleştirmek yerine propagandasının yapıldığı" yorumlarıyla tepki çekti

Karar yazarı Akif Beki, ATV'nin Yalnız Kurt dizisinde Abdullah Öcalan'ın da yer aldığı, PKK'nın kuruluşunun canlandırıldığı bölümü ve tepkileri köşesine taşıdı. Beki, iktidarın HDP, PKK ve Öcalan hakkındaki bazı söylemlerine dikkat çekti. 

Beki, "Eleştiriden çok örgüt propagandası gibi. Sanki dağa çıkışın haklı sebepleri anlattırılıyor. Adeta PKK’nın manifestosu izletilmiş. Acaba hangi amaçla çekildi?" gibi tepkiler olduğuna dikkat çekerken,  "Başka TV yapsa canlı yayında basılmış, altı üstüne getirilmiş, terör propagandasından okka altına gitmiş olurdu çoktan. Sırrını çözmek, içinden çıkmak pek kolay değil" yorumunu yaptı. 

Kimine göre ‘Apo Şov’u andırıyor. Fakat sanmam; 'Öcalan iyi, yerli ve milli de kötü olan uzantıları, yani HDP, Demirtaş filan' demeye getiriliyor olamaz herhalde" diyen Beki, iktidarın bazı söylemlerine dikkat çekti: 

"AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın, İstanbul’da HDP seçmeninin de oyuna talip olduğu seçimdeydi... Öcalan’dan siyaseten yararlanılmak istenmiş, muhalefet adayına oy verdirmemek için İmralı’dan mektup getirilmişti. Sonra da Öcalan’ın lafını dinlemedi diye HDP’ye denmedik bırakılmamış, dış güçlerle emperyalizmin maşası olmakla suçlanmıştı. Nitekim hesabının, İmralı’daki tarafından Edirne’deki Demirtaş’tan sorulacağı, içlerinin karışacağı da açık açık söylendi.

Kaldı ki daha geçenlerdeydi; Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye düşmanları' diye siyasi rakipleri sorulduğunda terslemedi. Bilakis, tanımı doğrular şekilde konuştu. Meral Hanım’ın Bay Kemal’le yürüdüğü, onun da cibilliyetinin belli olduğu, terör örgütünün parlamentodaki uzantısı HDP’yle kol kola girdikleri söylemini tekrarladı.

Binali Bey, daha birkaç gün önce 'kökleri dışarıda, yerli milli değiller, teröre göz kırpıyorlar, düşmandan emir alıp dış güçlere umut veriyorlar' şeklinde karalıyordu muhalefeti. Erdoğan’la ekibini sandıkta, seçimle değiştirme aklını da dışardan almış muhalefet, kendi fikirleri değilmiş.

SADAT’tan bilmem kim, 'Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapanlara ülkeyi sandıkta teslim etmeyiz' diye esip savurabildi. Sandığa darbe çağrısı olarak algılanınca da ürküp çark etti. AK Parti Sözcüsü Çelik, bu antidemokratik çıkışı reddediyor. Yine de sabah akşam 'biz bu ülkeyi sokakta bulmadık, bunlara bırakamayız' demekte beis görmüyorlar. Reddettiklerinden daha demokratik bir şey ima edip çağrıştırıyormuş gibi.

'Öcalan’ı iyi, laf dinlemeyen HDP ve Demirtaş’ı ise kötü göstermek için mi o sahne çekildi' şüphelerine, işte bu tip iktidar söylemleri yol açıyor. Yoksa Öcalan’a yeniden görev düşeceğini, dizideki canlandırmanın buna hazırlık olduğunu, şimdiden tava getirerek yeni rolüne ısındırmayı ve kendisini havaya sokmayı amaçladığını zannetmem. Yok devenin pabucu!" 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Benzin ve motorine bir dev zam daha! Fiyatlar 25 TL'yi geçtiÖnceki Haber

Benzin ve motorine bir dev zam daha! Fiy...

Hırsızlar kameralardan kaçamadıSonraki Haber

Hırsızlar kameralardan kaçamadı

Yorum Yazın

Arguvan’da şehit aileleri unutulmadı
Yüzde 25 artışla 212 milyon dolara yükseldi
Daha çok vergi ödemeye hazır olalım
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde mezuniyet sevinci
Engelli çocuklara bahçe terapisi
Paralar boşa gitti! Millet kıraathaneleri için 47 milyon TL harcandı. Üstelik kekler de verilmedi!
Belgeleri çıktı! AKP'den o işletmeye 43 milyar TL'lik kira kıyağı
Konya’da yürüyen Furkan Vakfı üyeleri cezaevine atıldı
Bakan Vahit Kirişci, Nasreddin Hoca'ya özendi! Buğday Venezuela'dan
Hayaldi gerçek oldu: Ve 30 TL geldi

Başka haber bulunmuyor!