Akaryakıt indirimleri ne zaman pompaya yansıyacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akaryakıt indirimleri ne zaman pompaya yansıyacak?
EPGİS’ten yapılan duyuruda benzin,motorin ve LPG otogaz fiyatlarında devletçe karşılanan ÖTV miktarlarını açıkladı. Akaryakıt indirimleri ne zaman pompaya yansıyacak? İşte cevabı…

Son günlerde Akaryakıt fiyatlarına gelen indirimler sürücüleri heyecanlandırsa da indirimin pompa fiyatlarına yansımaması vatandaşların sevincini kursağında bıraktı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası ( EPGİS) son yaptığı paylaşımda akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarlarını açıkladı.

EPGİS tarafından dün 20.08. 2021 tarihinde geçerli olmak üzere benzinde Litre başına 27 kuruş indirim gerçekleştirildiği duyurulurken yapılan indirimin pompa fiyatlarına yansıtılmayacağı“Mevcut Uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği indirim oranı kadar ÖTV’de artış gerçekleştiğinden pompa fiyatlarında değişiklik olmayacaktır.” İfadleriyle duyurulmuştu.

Yaklaşık 10 gün önce yine EPGİS tarafından Motorinde 22 kuruşluk indirim gerçekleştirildiği duyurulmuş olup yine ÖTV’de gerçekleşen artış nedeniyle sürücülerin indirimden faydalanamayacağı açıklanmıştı

AKARYAKIT İNDİRİMLERİ NE ZAMAN POMPAYA YANSIYACAK?

Son haftalarda akaryakıt fiyatlarına gelen indirim haberleriyle umutlanan vatandaşlar indirimlerden faydalanamayacağını öğrenince  “Akaryakıt indirimleri ne zaman pompaya yansıyacak” sorusunu sordular.  EPGİS son yaptığı açıklamada bu soruya cevap verdi.

EPGİS son paylaşımında gün itibari ile son ÖTV ayarlamaları sonrasında akaryakıtta devletçe karşılanan ÖTV miktarlarını açıkladı

Buna göre ;

 Benzin: 1,47 ( TL/LT ),  Motorin: 1,02 ( TL/LT )  LPG Oto gaz: 1 ( TL/LT ) oranlarında Akaryakıt ÖTV’si devlet tarafından karşılanıyor. 

Bundan sonra akaryakıt fiyatlarına zam gelmezse ve devletin ödediği ÖTV oranı kadar akaryakıt fiyatlarına indirim gelirse daha sonra gelen indirimler pompa fiyatlarına yansıtılacak.

milligazete

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AFAD açıkladı! İşte sel felaketindeki kayıp sayısı...Önceki Haber

AFAD açıkladı! İşte sel felaketindeki ka...

Yeni Başhekim Deniz, halk sağlığı uzmanıSonraki Haber

Yeni Başhekim Deniz, halk sağlığı uzmanı

Yorum Yazın

Arguvan’da şehit aileleri unutulmadı
Yüzde 25 artışla 212 milyon dolara yükseldi
Daha çok vergi ödemeye hazır olalım
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde mezuniyet sevinci
Engelli çocuklara bahçe terapisi
Paralar boşa gitti! Millet kıraathaneleri için 47 milyon TL harcandı. Üstelik kekler de verilmedi!
Belgeleri çıktı! AKP'den o işletmeye 43 milyar TL'lik kira kıyağı
Konya’da yürüyen Furkan Vakfı üyeleri cezaevine atıldı
Bakan Vahit Kirişci, Nasreddin Hoca'ya özendi! Buğday Venezuela'dan
Hayaldi gerçek oldu: Ve 30 TL geldi

Başka haber bulunmuyor!