ULUSAL BASIN MENSUPLARI İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİN'DE

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ULUSAL BASIN MENSUPLARI İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİN'DE
MİAD Kadın Kolları Ulusal Basın Mensupları ile Malatya Gezisi” programı kapsamında konuk edilen ulusal basının gazeteci-yazarları İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Kalegöl O

Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) tarafından organize edilen “MİAD Kadın Kolları Ulusal Basın Mensupları ile Malatya Gezisi” programı kapsamında konuk edilen ulusal basının gazeteci-yazarları İnönü Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Kalegöl Otel’de ağırlandı. 


İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Tıp Merkezi, Karaciğer Nakli, Güneş Enerjisi Santrali ve Sosyal Sorumluluk Projeleri başta olmak üzere birçok konu hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, konuk gazeteci-yazarlar tarafından yöneltilen sorular da cevapladı.


Kahvaltı programı sonrası İnönü Üniversitesindeki gelişmelerin yerinde anlatıldığı Kampüs turunda ilk durak İnönü Üniversitesi Hasta Yakınları Konukevi oldu. Bir Sosyal Sorumluluk Projesi olan ve konuk Gazeteci-Yazarlar tarafından ilgiyle gezilen Hasta Yakınları Konukevi hakkında Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan bilgi verdi.


Daha sonra Kampüs içerisinde oluşturulan Güneş Enerjisi Santrali gezdirilen gazeteci-yazarlara Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ünsal Özgen tarafından bilgi verildi. Türkiye’de bu büyüklükte bir ilk olan ve 5,3 MW kapasiteli Güneş Enerjisi Santralini fotoğraflayan konuklar, başarılı ve örnek bir proje ile karşılaştıklarını belirttiler. Burada çekilen toplu fotoğraf sonrası uğurlanan gazeteci-yazarlar, Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik’e teşekkür ederek İnönü Üniversitesinden mutlu ayrıldıklarını ifade ettiler. Konuklara, Malatya Türküleri I-II albümlerinin de içinde yer aldığı hediye paketleri takdim edildi.

Kaynak:Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜNLÜ YÖNETMEN ÜNAL KÜPELİ MALATYA'DAÖnceki Haber

ÜNLÜ YÖNETMEN ÜNAL KÜPELİ MALATYA'DA

İŞ ADAMI REŞAT ERDOĞAN MEV’İ ZİYARET EDEREK 25 ÖĞRENCİYE BURS SÖZÜ VERDİSonraki Haber

İŞ ADAMI REŞAT ERDOĞAN MEV’İ ZİYARET E...

Yorum Yazın

Arguvan’da şehit aileleri unutulmadı
Yüzde 25 artışla 212 milyon dolara yükseldi
Daha çok vergi ödemeye hazır olalım
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde mezuniyet sevinci
Engelli çocuklara bahçe terapisi
Paralar boşa gitti! Millet kıraathaneleri için 47 milyon TL harcandı. Üstelik kekler de verilmedi!
Belgeleri çıktı! AKP'den o işletmeye 43 milyar TL'lik kira kıyağı
Konya’da yürüyen Furkan Vakfı üyeleri cezaevine atıldı
Bakan Vahit Kirişci, Nasreddin Hoca'ya özendi! Buğday Venezuela'dan
Hayaldi gerçek oldu: Ve 30 TL geldi

Başka haber bulunmuyor!