ORDUZU’DA HUMMALI ÇALIŞMA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ORDUZU’DA HUMMALI ÇALIŞMA
Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Orduzu Pınarbaşı Turgut Özal Tabiat Parkı’nda yeniden düzenleme çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

Malatya’nın en önemli mesire yerlerinden birisi olan doğa harikası Orduzu Pınarbaşı’nda vatandaşların daha rahat bir şekilde dinlenme, yürüyüş ve piknik yapmalarına imkan tanımak için yapılan düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor.

Vatandaşların her alanda faydalanmalarını sağlayacak olan düzenleme çalışmaları kapsamında; doğu bölgesindeki rampada sekileme çalışmaları, genelde ise gezinti yerleri, yürüyüş yolları, ahşap köprü, kamelyalar, barbeküler, çeşmeler, oturma bankları, aydınlatma elemanları, otopark, sulama sistemleri, ağaçlarda budama ve bakım çalışmaları gibi işlemler yapılıyor.

Çakır: Orduzu, vazgeçilmez bir mekân olacak

Orduzu Pınarbaşı’nın Malatya’nın önemli bir mesire alanı olduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapılan düzenleme çalışmaları ile birlikte bu bölgenin vatandaşların vazgeçilmez bir mekânı haline geleceğini söyledi.

Suyun yeşille buluştuğu Turgut Özal Tabiat Parkı’nda çok geniş bir alanda düzenleme çalışması yapıldığını kaydeden Başkan Çakır; “Büyükşehir statüsü ile birlikte Belediyemize devredilen Turgut Özal Tabiat Parkı’nda detaylı bir düzenleme çalışması yapıyoruz. Hemşerilerimizin kısıtlı bir şekilde kullandığı parkın her alanı vatandaşlarımızın kullanımına hazır hale getiriliyor. Düzenlemelerin bitmesiyle birlikte vatandaşlarımız göletin sahilini de en tepe noktasını da kolaylıkla kullanabilecekler. Burada uygulamaya konulacak olan ateşli bölgelerde vatandaşlarımız mangallarını yakarken, ateşsiz bölgelerde ise vatandaşlarımız ister oturup sohbet edecekler, isterlerse de evlerinden getirdikleri nevaleleri tüketebilecekler. Araçlarını rahatlıkla parkederek, yürüyüş yapacak, park içerisindeki işletmelerden de gönül rahatlığıyla faydalanabilecekler. Bir taraftan çocukları güvenli bir şekilde oynarken, diğer taraftan da ebeveynler suyun, yeşilin ve bol oksijenin tadını çıkaracaklar” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
44 MALATYASPOR’DAN HAKEM TEPKİSİ Önceki Haber

44 MALATYASPOR’DAN HAKEM TEPKİSİ

ARSLENTEPE HÖYÜĞÜ, ÖĞRENCİLERE TANITILIYORSonraki Haber

ARSLENTEPE HÖYÜĞÜ, ÖĞRENCİLERE TANITILIY...

Yorum Yazın

O isimden kritik açıklama: Erdoğan'ın Öcalan planını deşifre etti
Erdoğan'dan yüksek enflasyon yorumu: Amerika'ya bakın felaket
LPG fiyatlarında güncellemeye gidildi
ÖTV kaldırılsın, KDV düşürülsün!
Yüz yüze eğitimde karar verildi
Bakan Dönmez: 2,6 milyon tonluk bor satışından 1 milyar doların üzerinde rekor satış rakamı elde ettik
CHP'nin "20 Aralık araştırılsın" önergesi reddedildi
Uzmanlar hesapladı! Vatandaş elektriğe ne kadar para ödeyecek?
Merkez Bankası'nın sattığı dövizleri alan isimler belli oldu!
Erdoğan sinyalini vermişti! Yeni vergi geliyor

Başka haber bulunmuyor!