23 Nisan’da çifte mutluluğu yaşadılar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
23 Nisan’da çifte mutluluğu yaşadılar
Malatya’da korona virüse yakalanan 14 yaşındaki down sendromlu çocuk ile 8 yaşındaki çocuk, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Her iki çocuk da 23 Nisan Çocuk Bayramı'nda sağlık çalışanlarının alkışları ile hastaneden ayrıldı.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında güzel haberler de gelmeye devam ediyor. Malatya’da virüse yakalanan 14 ve 8 yaşlarındaki iki çocuk, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Servisinde yapılan başarılı tedavilerinin ardından sağlıklarına kavuştu.
14 yaşındaki down sendromlu D.A., Covid-19 tanısı ile 14 Nisan’da hastaneye başvurarak tedavi altına alındı. Yine 8 yaşındaki M.S.Y. de testinin pozitif çıkması ile birlikte 16 Nisan’da hastanede tedavi altın alındı. Yaklaşık bir haftalık tedavilerinin ardından sağlıklarına kavuşan iki çocuk, son testleri negatif çıkınca bugün sağlık çalışanlarının alkışları ile taburcu edildi. Bugünün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması nedeniyle Türk bayrakları ve balonlarla süslenen hastaneden taburcu edilen çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.
8 yaşındaki M.S.Y.’nin babası Fehmi Yiğit, çocuğunun hastalığı yenmesinde büyük emek harcayan doktorlar başta olmak üzere sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Yaşadığı mutluluğun anlatılamaz olduğunu ifade eden Fehmi Yiğit, vatandaşlara da çağrıda bulunarak evde kalınmasını istedi.
Çocukların tedavi sürecinde görev alan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Gelişimsel Pediatri Uzmanı yan dal uzmanı Doktor Mehmet Akif Büyükavcı, daha önce de 3 çocuk hastanın taburcu edildiğini belirterek bugünkü hastalarla birlikte 5 çocuk hastayı şifa ile taburcu etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Böyle bir günde 2 çocuğa ekstra bir hediye vermiş olmanın da sevincini yaşadıklarını söyleyen Büyükavcı, “Bu süreçte Türkiye’de ve dünya da genellikle çocuklar da etkileniyor. Erişkinlerde kullanılan ilaçları çocuk hastalarda kullanamıyoruz bazı yan etkileri oluyor. Bugün taburcu olan down sendromlu hastamızın ciddi bir zatürresi vardı. Çocuklara bir şey olmuyor gibi bir yaklaşımda bulunulmaması doğru değil. Çocuklarımızın 23 Nisan’ı evde kutlamaları bizler için sevindirici” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatya’da kayısı ağaçlarındaki monilya hastalığıyla ilgili rapor hazırlandıÖnceki Haber

Malatya’da kayısı ağaçlarındaki monilya...

Malatya’da sokağa çıkma kısıtlamasıSonraki Haber

Malatya’da sokağa çıkma kısıtlaması

Yorum Yazın

Erdoğan ‘boş teneke’ demişti! Ali Babacan’dan zehir zemberek yanıt
Türkiye Barolar Birliği’nin yeni başkanı Erinç Sağkan oldu
Et almak hayal oldu
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a TÜİK’li miting yanıtı
Malatya 1.OSB Fabrika Kuluçkası Projesi imzaları atıldı
Kayıp 31 koyunu jandarma buldu
Kemal Kılıçdaroğlu: Onu edeple göndereceğiz
Elbistan'da açılış hezeyanı: Zaten kimse gelmemiş ki bir siz gelmişsiniz
Kahtalı: 'faiz sebep enflasyon sonuçtur.'
Otomobilde zam bilmecesi: TÜİK yüzde 6, sektör yüzde 31 diyor

Başka haber bulunmuyor!