20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü
Malatya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Şeyda Öztürk Aslan, 20 kasım dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “İnsanca yaşama hakkı geleceğimiz ve emanetimiz olan çocuklarımıza layıkıyla verilsin” dedi.

Malatya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Şeyda Öztürk Aslan, basın açıklaması yaparak, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutladı. Aslan açıklamasında, "Bugün geleceğimiz, dünyayı güzelleştiren yegane varlıklarımızın günü. 20 Kasım 1989'da kabul edilen Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu hakların korunması ve her türlü istismara karşı dokunulmazlığı amaçlanmıştır" dedi.
Suriye’de 24 bin çocuğun katledildiğine de dikkat Aslan, “Yine insan hakkı olan adil yaşam hakkı da çocuklarımızın ellerinden alınmış ve Filistin,'de yüzlerce çocuk tutuklanarak cezaevinde psikolojik ve bedensel şiddete maruz bırakılmıştır. Diğer taraftan, Türkiye' de ise birçok çocuk ailesi ve yakınları tarafından şiddet görmüş, yaşam hakları da kiminin elinden alınmış ve bu haberlerin bir kısmı da basına yansımış ve toplumda infial uyandırmıştır. Yine birçok çocuk sapkın kişilikler tarafından istismara uğramıştır. Ne acıdır ki bu durumlar gitgide sıklaşmaktadır. Daha onların çocuk olduğunun farkına varmayan bir toplum haline yavaş yavaş gidildiğini görmek bizleri üzmektedir. Malatya Barosu olarak dileriz ki insanca yaşama hakkı geleceğimiz ve emanetimiz olan çocuklarımıza layıkıyla verilsin. Bu amaç için de Malatya Barosu olarak elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Güzel yarınlar ve umutlar dileğiyle dünya çocuk hakları günümüz kutlu olsun" diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aleyna Tilki: Her gün yayıp yolluyorsunuzÖnceki Haber

Aleyna Tilki: Her gün yayıp yolluyorsunu...

Son 72 saatte 9 cinayet işlendiSonraki Haber

Son 72 saatte 9 cinayet işlendi

Yorum Yazın

DOĞANŞEHİR’DE ENGELLİLER SEVİNDİRİLDİ
Fırat Nehri'nde kaybolan sürücü bir haftadır aranıyor
Otobüs yangını korkuttu
Kimsesiz yaşlı adam yardım bekliyor
Süt ve peynire 10 günde bir zam geldi
Maçoğlu: Kadınların kararını tartışmaya açmam
Lotoyu kazanıp arazi aldı, arazide define buldu
Malatya'da kumar oynatan iş yerine baskın
İş yeri kurşunlama olayının faili yakalandı
Malatya'da cezaevi firarisi yakalandı

Başka haber bulunmuyor!