AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmazer'in Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım tepkilere neden oldu.

Yılmazer, ''Bağlıca'da Pazardayım… Acaba rakamların düşmesi için bizim ilçe belediyelerimizle Melih Gökçek'in halk pazarları önerisini değerlendirsek mi? Çözerse yine'' ifadelerini kullandığı paylaşımın altına, ''60 yaşındayım , Karpuzu dilimle satışını gördük ya . Bize masal anlatmayın'' yorumu yapan vatandaşa yanıt verdi.

"BEN HER SENE KARPUZ EKİYORUM"

Yılmazer, hayat pahalılığını eleştiren vatandaşa verdiği yanıtta, "Batıya özeniyordunuz karpuzu eken yerliden değil gidip marketlerden alırsanız bu olur. Ben her sene karpuz ekiyorum mesela" ifadelerini kullandı.

"TATAVA YAPMAYIN BURADA"

Yılmazer, 'karpuz yetiştirin' diye yazdığı paylaşımına "Ha sebep karpuzu ekmeyip marketten almamız yani herkes karpuz eksin koyunu köyde kestirelim mazotu dış güçler yükseltiyor ne güzel iş ya, şu adam iktidar partisinin Ankara İl Başkan Yardımcısı ey ahali" diye yazan kullanıcıya ise şöyle yanıt verdi:

"Evet ya gerçekten yerliden almaz isen böyle olur bayım. Sen zekisin ya oran kavşağını çözün bir an evvel de tatava yapmayın burada. Hadi işine"

AKP'li Yılmazer, mazot fiyatlarının artmasının iktidardan kaynaklanmadığını ve uluslar arası piyasalarda fiyatların arttığını belirterek Londra'dan aldığı motorinin de pahalı olduğunu söyledi.

milligazete