Törenle hizmete girdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Törenle hizmete girdi
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde yenilenen Göğüs Cerrahisi Servisi ile Bronkoskopi ve Gelişimsel İşlemler Ünitesinin açılışı gerçekleştirildi.

Düzenlenen açılış törenine, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcısı BAP Biriminin Sorumlusu Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Üniversite Genel Sekreteri Mustafa Gezer, Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakkı Ulutaş, TÖTM Başhekimi Doç. Dr. Adil Başkıran ve çok sayıda akademisyen katıldı. Sevisin açılışımda konuşan İnönü Üniversitesi Rektör Kızılay Turgut Özal Tıp Merkezinde, yeni tıbbi cihazlar aldıklarını ifade ederek,” Göğüs Cerrahisi Kliniğimizin renovasyonunu yaptık. Yeniden elden geçirdik. Kapılarını elden geçirdik, odalarımızda yeniden donanımlar gerçekleştirdik. Eğitime yönelik stajyer doktorlarımız ve öğrencilerimiz için eğitim odalarını elden geçirdik. Ama en önemlisi de Göğüs Cerrahisi Servisimize sadece bu bölüme mahsus Bronkoskopi ve Gelişimsel İşlemler Ünitesini kazandırdık. Daha önce Göğüs Cerrahisi ve Göğüs Hastalıkları birlikte yapıyordu. Şimdi Göğüs Cerrahisi ayrı bir ünite kazanmış oldu. Bugün bu kliniğimizin hem Göğüs Cerrahisi Servisimizin yeniliklerini açmış oluyoruz, hem de Bronkoskopi ve Gelişimsel İşlemler Ünitesini açmış oluyoruz” dedi.
500’ün üzerinde hastaya Torakoskopik ameliyatları gerçekleştirdiklerini ifade eden Kızılay, ''Göğüs Cerrahisi Polikliniğimiz Turgut Özal Tıp Merkezimizin ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültemizin çok önemli kliniklerinden birisidir. Şimdiye kadar geçtiğimiz hafta duyurduğumuz gibi 500 hasta artık bugün itibariyle 500’ün üzerinde hastaya Torakoskopik ameliyatları gerçekleştirerek şifa dağıttı. Torakoskopik ameliyat endoskop ile kamera ile göğüsün içerisine girerek aletler yardımıyla açmadan ameliyat yapmaktır. Bu cerrahiyi endoskop ve video görüntüler aracılığı ile hocalarımız akciğerin zarına ve içerisine girerek müdahale yapıyor. Bu cerrahi yöntem Türkiye’de büyük merkezlerde yapılan bir çeşittir. Bu yöntemi 500’ün üzerinde yapan yer ancak bir elin parmağı kadar vardır. Biz Üniversiteleri içerisinde en çok ameliyat yapan üniversiteyiz. Türkiye genelinde de ilk 3’teyiz. Büyük bir cerrahi birikimimiz var” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmanın ardında servisin açışı gerçekleşti. Daha sonra Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakkı Ulutaş servis hakkında bilgi verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,Ahmet Davutoğlu'nu tehdit ettiÖnceki Haber

Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,...

Sosyal medya üzerinden terör propagandasına 2 gözaltıSonraki Haber

Sosyal medya üzerinden terör propagandas...

Yorum Yazın

Altaylı ifşa etti: Erdoğan Galataport'u Mossad'ın adamına satacaktı
Ethem Sancak: Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik
Yarım asırdır ağaçlara şekil veriyor
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu Malatya İl Baskanlıgı istişare ve tanışma toplantısını gerçekleştirdi.
Cemil Barlas yandaşlıkta yeni bir seviyeye geçti: Hasta bakıcı bile...
Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,Ahmet Davutoğlu'nu tehdit etti
Türkiye'de boşanan çift sayısı arttı
Üç aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı
Radyo Kampüs yeni seslerini arıyor
Özhaseki: Doğalgazda en ucuz ülkeyiz.

Başka haber bulunmuyor!