Tehlike oluşturan hayvanlara karşı alınacak tedbirler görüşüldü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tehlike oluşturan hayvanlara karşı alınacak tedbirler görüşüldü
Son günlerde artarak gündeme gelen özellikle tehlikeli hayvan türlerin insan sağlık ve güvenliği açısından tehlike oluşturması nedeniyle bu türlere karşı alınacak tedbirlerle ilgili konular toplantıda ele alındı.

İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısı, Malatya Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü salonunda yapıldı. Toplantı öncesi açıklama yapan Vali Aydın Baruş, “Kış mevsiminde beslenme imkânı bulamayan sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların korunması için yapılacaklar toplantıda ele alınacak. Ayrıca, sahada görev yapan sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, yerel hayvan koruma görevlilerinin seçimi, son günlerde gündeme gelen özellikle tehlikeli türlerin insan sağlık ve güvenliği açısından tehlike oluşturması nedeniyle bu türlere karşı alınacak tedbirlerle ilgili konuları görüşmek üzere bir araya geldik. Bu konularda görevli arkadaşlarımızın sunumları çerçevesinde görüşler alınacak. Alınması gereken tedbirler ve kurumların üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi konusunda kurumlarımız ve görevlilerimizin bilgilendirilmesi noktasında gerekli kararlar alacağız” dedi.
Toplantı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü’nün sunumunun ardından alınacak tedbirlerin görüşülmesi ile sona erdi.
Toplantıya, Vali Aydın Baruş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İl Müftüsü Veysel Işıldar, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Ahmet Çörtük, Baro Başkanı Av. Onur Demez, Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri yetkilileri, STK temsilcileri katıldı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Korona virüs sayesinde 30 santimlik tümöründen kurtulduÖnceki Haber

Korona virüs sayesinde 30 santimlik tümö...

Merkez Bankası'nın sattığı dövizleri alan isimler belli oldu!Sonraki Haber

Merkez Bankası'nın sattığı dövizleri ala...

Yorum Yazın

Altaylı ifşa etti: Erdoğan Galataport'u Mossad'ın adamına satacaktı
Ethem Sancak: Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik
Yarım asırdır ağaçlara şekil veriyor
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu Malatya İl Baskanlıgı istişare ve tanışma toplantısını gerçekleştirdi.
Cemil Barlas yandaşlıkta yeni bir seviyeye geçti: Hasta bakıcı bile...
Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,Ahmet Davutoğlu'nu tehdit etti
Türkiye'de boşanan çift sayısı arttı
Üç aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı
Radyo Kampüs yeni seslerini arıyor
Özhaseki: Doğalgazda en ucuz ülkeyiz.

Başka haber bulunmuyor!