Suriyeli Abraz aşiretinden 'PKK'ya harekat yapılsın' çağrısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Suriyeli Abraz aşiretinden 'PKK'ya harekat yapılsın' çağrısı
Malatya’da yaşayan Suriyeli Abraz aşireti, terör örgütü PKK’nın elinde bulunan Münbiç bölgesinin özgürleştirilmesi için Suriye Milli Ordusu'na çağrıda bulundu.

İç savaşın 11 yılı aşkın süredir sürdüğü vatanları Suriye’den Malatya’ya göç eden Abraz aşireti üyeleri, vatanlarına dönmek için çağrıda bulundular. Abraz aşireti, PKK-YPG terör örgütünün elinde bulunan bölgelere harekat başlatılması çağrısında bulundu.

“Memleketimize dönmek istiyoruz”
Aşiret adına açıklama yapan Abraz Aşireti reisi Muhammed Ahmet El Mişel, Türk halkına ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini dile getirerek, “Benim adıma, Abraz aşiretim adına, hem de Malatya’da yaşayan aşiretler adına açıklama yapıyorum. Bütün Suriye’deki kabilelere, Suriye Mili Ordu'suna Münbiç’e kavuşmak için, Münbiç’in özgürleşmesi için onlara çağrıda bulunuyorum. Münbiç’i PKK’nın, YPG’nin yaptığı zulümlerden kurtarmak, biz mazlumları kavuşturmak gerekiyor. Hepimiz haberleri takip ediyoruz, Münbiç çok sıkıntılı bir durumda. Hepimizi Münbiç’e kavuşturmak lazım. Buradaki mazlumları kavuşturmak lazım. Suriye Milli Ordusu'ndan talebimiz, Rakka, Tel Rıfat, Münbiç ve bütün PKK’nın elindeki bölgelere hareket başlatsın. Mazlumların yuvalarına dönmeleri için. Burada yaşayan hem Türkmen kardeşlerimiz var, hem Arap kardeşlerimiz var, hem Kürt kardeşlerimiz var ve çeşit çeşit insanlar var. Bu insanlara PKK zulüm etti. PKK’yı destekleyen Arap devletleri baksınlar bu PKK’nın ne olduğunu, millete ne yaptığını düşünsünler ki desteklerini çeksinler. Birleşmiş Milletler, Amerika, Avrupa devletleri yeter artık PKK’ya destek vermesin, buradaki mazlumlar kahırdan ölüyorlar. Esad aynı şekilde PKK’nın yaptığı gibi bize zulüm etti. Bütün devletleri çağırıyorum, Suriye halkı artık sıkıldı, yeter yanımızda durun geri memleketimize dönmek istiyoruz. Türkiye reisi sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Türk halkına çok teşekkür ediyoruz. Bütün mazlumların yanında durdukları için” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İhale enişteye gitti!Önceki Haber

İhale enişteye gitti!

Yaban domuzları kent merkezine indiSonraki Haber

Yaban domuzları kent merkezine indi

Yorum Yazın

ATV şarampole devrildi, 1 ölü, 1 yaralı
İntihar girişimini emniyet müdürü engelledi
Şüpheli şahsın evinden bin 850 kök hint keneviri çıktı
Fırtına yangına neden oldu, 98 kayısı ağacı ile 18 dönüm ekili alan kül oldu
Haftalık vaka haritası açıklandı!
Üç otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı
Akraba kavgasında silahla vurulan şahıs ağır yaralandı
Malatya’da halk ekmekte de fiyat ayarlaması yapıldı
Ne Antalya ne de İzmir, Malatya’da sıcaktan bunalanların adresi Karasu
‘Dur’ ikazına uymadı,taşıt fiyatından fazla ceza aldı

Başka haber bulunmuyor!