Öğrenciler sanal ortamda sınırları aşıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğrenciler sanal ortamda sınırları aşıyor
Öğrenciler proje çalışması ile yabancı dili ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanırken aynı zamanda yeni kültürleri tanıyor.

Darende de bir lise tarafından yürütülen "eTwinning Projesi" çerçevesinde, internet üzerinden bir araya gelen çeşitli ülkelere ait lise öğrencileri, yaşadıkları yerlerin tarihi ve turistik değerlerini anlatarak İngilizce tanıtım yapıyor. Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından yürütülen “Beyond the Borders-(Sınırların Ötesinde)” projesi çerçevesinde ilçenin tarihi ve turistik yerleri, İngilizce olarak 36 dünya ülkesinde eğitim gören lise öğrencilerine anlatılıyor. Okul idaresi tarafından proje ile ilgili verilen bilgide, “Proje boyunca düzenli olarak internet üzerinden bir araya gelen öğrenciler, yaşadıkları yerlerin coğrafi konumları, tarihi ve turistik yerleri, geleneksel yemekleri gibi farklı özelliklerini anlatarak yaşadıkları bölgeyi İngilizce olarak tanıtıyor. Bu sayede öğrenciler yabancı dili ve teknolojiyi etkin bir şekilde kullanırken aynı zamanda yeni kültürler öğreniyorlar” denildi.
Bu çalışmanın öğrenciler için tecrübe ve tanıtım fırsatı olduğunun bildirildiği açıklamada, öğrencilerin Darende’yi tüm dünyaya tanıtma şansı buldukları için mutlu oldukları vurgulandı. Açıklamada, Somuncu Baba, Tohma Kanyonu ve Darende mutfağının geçler tarafından beğenildiğine dikkat çekildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Odasında ölü bulduÖnceki Haber

Odasında ölü buldu

Gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandıSonraki Haber

Gözyaşları ile son yolculuğuna uğurlandı

Yorum Yazın

Altaylı ifşa etti: Erdoğan Galataport'u Mossad'ın adamına satacaktı
Ethem Sancak: Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik
Yarım asırdır ağaçlara şekil veriyor
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu Malatya İl Baskanlıgı istişare ve tanışma toplantısını gerçekleştirdi.
Cemil Barlas yandaşlıkta yeni bir seviyeye geçti: Hasta bakıcı bile...
Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,Ahmet Davutoğlu'nu tehdit etti
Türkiye'de boşanan çift sayısı arttı
Üç aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı
Radyo Kampüs yeni seslerini arıyor
Özhaseki: Doğalgazda en ucuz ülkeyiz.

Başka haber bulunmuyor!