ÖZNUR ÇALIK: MALATYA-ÇELİKHAN ARASI ARTIK 23 DAKİKA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖZNUR ÇALIK: MALATYA-ÇELİKHAN ARASI ARTIK 23 DAKİKA
Malatya-Adıyaman arasında yapılan yeni yol ile birlikte Çelikhan ilçesi ile Malatya arası 23 dakikaya düştü.

Yeni yapılan yolda incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, “Bugün Malatya’yı Adıyaman’a buluşturan çok önemli bir güzergah olan Malatya-Çelikhan Karayolu bir hayaldi, gerçek oldu" dedi.
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık beraberinde AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile birlikte yapımı tamamlanan Malatya-Çelikhan Karayolu’nda inceleme yaptı. Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi üzerinden Adıyaman'ın Çelikhan ilçesine bağlanan Karayolunun Çat Barajı Güzergahında inceleme yapan AK Parti heyeti, burada vatandaşlarla da sohbet etti.


“MALATYA-ÇELİKHAN ARASI 23 DAKİKAYA DÜŞTÜ”
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bugün Malatya’yı Adıyaman’a buluşturan çok önemli bir güzergah olan Malatya-Çelikhan Karayolu bir hayaldi, gerçek oldu" diyerek yolun bölge insanı için bir zamanlar rüya olduğunu anımsattı. AK Parti Hükümeti döneminde Malatya-Adıyaman arasında çok önemli bir güzergah olan Erkenek güzergahını bitirmek üzere olduklarını ifade eden Çalık, "Reşadiye Geçidini bypass ederek o bölgede standartları ve konforu yükselttik. Erkenek Tünelinin bitmesi ile Malatya-Adıyaman Karayolu güzergahını tamamlamak üzereyiz. Bununla birlikte Malatya ile Adıyaman’ı farklı yol güzergahlarında buluşturmak bizim iktidarımıza, AK Parti’ye nasip oldu. Malatya ile Adıyaman arasındaki Sincik Karayolunu tamamladık ve hizmete sunduk. Malatya-Çelikhan arasındaki 95 kilometrelik yolun 42 kilometreye düşmesi özlemle beklenen bir yoldu. 2008 yılında başlanılan bu yol güzergahımız 1 saatten 23 dakikaya düştü. Vatandaşlarımızın yoldan kazanımı var, akaryakıttan kazanımı var, bundan önemlisi insanlarımızın gönül köprüsü güçlenmiş oldu. 95 kilometrelik yolumuz 42 kilometreye inmiş durumda. Bizler dağları deliyoruz, illeri bir birine yaklaştırıyoruz, gönülleri, insanlarımızı bir birine yaklaştırıyoruz” diye konuştu.


“YATIRIMLARIN HIZINI KESMEDİK, YATIRIMLAR HIZLA SÜRÜYOR”
Türkiye'de şer ittifaklarınca yaşatılan kaos döneminde bile AK Parti'nin yatırımlara hız kesmeden devam ettiğini dile getiren Çalık, "Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sayın Başbakanımıza, Ulaştırma Bakanlarımıza, Malatya ve Adıyaman milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza çok teşekkür ediyorum. En önemli teşekkürümüzü Malatya ve Adıyaman’daki vatandaşlarımıza yapıyorum. Vatandaşlarımızın desteği ve şer ittifaklar karşısında dik duruşu bu hizmetlerin gelmesine vesile oldu. Hayırlı ve urlu olsun, Malatya-Çelikhan yolumuz trafiğe açıldı. Resmi açılışını yapmadık, inşallah sayın başbakanımızın uygun programı ile yarım asır sonra hayata geçirilen bu projenin resmi açılışını hep birlikte yapacağız” şeklinde konuştu.


“95 KİLOMETRELİK BİR YOLU 42 KİLOMETREYE DÜŞÜRDÜK”
AK Parti Grup Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise yarım asırlık bir rüyanın gerçekleşmesi sonrası hep birlikte bunun sevincini yaşadıklarını ifade ederek "Bir hayaldi, o hayalide yine AK Parti gerçekleştir. 1960’lı yıllarda yine planlanan bu yolu açmak, bitirmek ve ulaşım faaliyetlerine geçmesi tamamen AK Parti iktidarı döneminde olmuştur. Malatya’da da hep bahsediliyordu, Adıyaman’da da hep Çelikhan-Malatya Yolunu hep bahsedilirdi. Bu yolu yapmak için nice hükümetler geldi geçti, planlamalarında bahsettiler. Ama çok şükür bu yolu başlamak ve bitirmek AK Parti’ye nasip oldu. Emeği geçen herkese başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Hükümetimizin değerli üyelerine, Adıyaman ve Malatya Milletvekillerine, teşkilatlarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 95 kilometrelik bir yolu 42 kilometreye düşürdük. Biz 23-24 dakikada bu yoldan Malatya’ya gitmiş olduk. Bu yol bir gönül köprüsü oldu, Malatya ile Adıyaman arasında, Çelikhan ile Malatya arasında. Çok önemli hukukun olduğu, arkadaşlığın olduğu, dostluğun olduğu bir güzergahta mesafeleri de kısaltmış olduk” diye konuştu.
Bölge halkı ise Milletvekilleri Çalık ve Aydın’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler.

Kaynak:Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MALATYA’DA ESRAR VE METAMFETAMİN MADDESİ ELE GEÇİRİLDİÖnceki Haber

MALATYA’DA ESRAR VE METAMFETAMİN MADDESİ...

Acı biber yiyin uzun yaşayınSonraki Haber

Acı biber yiyin uzun yaşayın

Yorum Yazın

Arguvan’da şehit aileleri unutulmadı
Yüzde 25 artışla 212 milyon dolara yükseldi
Daha çok vergi ödemeye hazır olalım
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde mezuniyet sevinci
Engelli çocuklara bahçe terapisi
Paralar boşa gitti! Millet kıraathaneleri için 47 milyon TL harcandı. Üstelik kekler de verilmedi!
Belgeleri çıktı! AKP'den o işletmeye 43 milyar TL'lik kira kıyağı
Konya’da yürüyen Furkan Vakfı üyeleri cezaevine atıldı
Bakan Vahit Kirişci, Nasreddin Hoca'ya özendi! Buğday Venezuela'dan
Hayaldi gerçek oldu: Ve 30 TL geldi

Başka haber bulunmuyor!