Memhet Çınar, gençlik merkezindeki faaliyetleri inceledi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Memhet Çınar, gençlik merkezindeki faaliyetleri inceledi
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezini ziyaret ederek kursiyerlerin çalışmalarını yerinde inceledi. Çınar, ilçenin farklı bölgelerinde hizmet veren kültür, sanat ve gençlik merkezleriyle 7’den 70’e tüm vatandaşların sosyal, kültürel ve eğitim hayatlarının zenginleşmesine destek verdiklerini söyledi. Çınar, “Piyano, gitar, bağlama, biçki-dikiş ve halk oyunları kurslarımıza ev sahipliği yapan Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezimiz, Yeşiltepe’nin sosyal hayatının hareketlenmesine vesile olmaktadır” dedi.

Kültür ve sanat merkezlerinin sunduğu hizmetlerle eğitim ve üretim merkezi olduğunu belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşiltepe bölgesine kazandırdığımız yatırımlarımız arasında yer alan Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Merkezimizde her yaştan vatandaşımızın katılabileceği çok faydalı kurslar düzenleniyoruz. Açıldığı günden beri bölge sakinlerinin büyük bir teveccüh gösterdiği kurs merkezimizde pandemi tedbirleri altında piyano, bağlama ve gitar gibi kurslarımızla çocuklarımızın kişisel gelişimlerine destek sağlarken, mahalle sakinlerimizin talebi üzerine biçki-dikiş ve halk oyunları kurslarımızı da faaliyete sunduk. Aktif ve hareketli bir yapıya kavuşan gençlik merkezimizin üretim ve eğitim yuvası hüviyetiyle her yaştan vatandaşımıza hitap eden faydalı bir eğitim merkezine dönüşmesi hepimizi mutlu etmektedir. Farklı yaş gruplarından katılım gösteren vatandaşlarımızın da kurslarımızı sahiplenmeleri ve ilgi göstermeleri ise bizi sevindirmektedir. İl ve İlçe Halk Eğitim Merkezimizle ortaklaşa düzenlediğimiz kurslarımızla vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları alanlarda hizmet sunmaya devam edeceğiz. Yeşiltepe’miz inşallah bu ve benzeri tüm fiziksel, sosyal, sportif ve kültür yatırımlarımızla cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bütün kursiyerlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirip kendilerine bu imkanları sağlayan Çınar’a teşekkürlerini sunan kursiyerler, yaptıkları müzik dinletileriyle yeteneklerini sergilediler. Çınar da kursiyerlerin yanı sıra sanat merkezi etrafındaki sosyal yaşam alanlarında vakit geçiren çocuklar ve vatandaşlarla sohbet edip, satranç takımı hediye etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AB heyetine Malatya mutfağı tanıtıldıÖnceki Haber

AB heyetine Malatya mutfağı tanıtıldı

İsmail Saymaz: AKP çaylarını hangi ‘baba' karşıladı?Sonraki Haber

İsmail Saymaz: AKP çaylarını hangi ‘baba...

Yorum Yazın

ATV şarampole devrildi, 1 ölü, 1 yaralı
İntihar girişimini emniyet müdürü engelledi
Şüpheli şahsın evinden bin 850 kök hint keneviri çıktı
Fırtına yangına neden oldu, 98 kayısı ağacı ile 18 dönüm ekili alan kül oldu
Haftalık vaka haritası açıklandı!
Üç otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı
Akraba kavgasında silahla vurulan şahıs ağır yaralandı
Malatya’da halk ekmekte de fiyat ayarlaması yapıldı
Ne Antalya ne de İzmir, Malatya’da sıcaktan bunalanların adresi Karasu
‘Dur’ ikazına uymadı,taşıt fiyatından fazla ceza aldı

Başka haber bulunmuyor!