Malatya'da acemi erler yemin etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Malatya'da acemi erler yemin etti
Malatya'da eğitimlerini tamamlayan acemi erler törenle yemin etti.

Malatya İl Jandarma Komutanlığı Eşref Bitlis Kışlası'nda 1999/4 tertip 69 acemi asker için yemin töreni düzenlendi. Törende konuşan İl Jandarma Komutanlığı Lojistik Şube Müdürü Teğmen İnel edilecek yeminin Jandarma Genel Komutanlığı'na mensup bir asker olunduğunun kabul belgesi olduğunu ifade ederek, "Genç silah arkadaşlarım birazdan milletimizin bağımsızlığın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde şehitlerimizin manevi huzurunda anne ve babalarımızın şahitliğinde arkadaşlarınızla omuz omuza vererek gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatınızı feda edeceğinize namusunuz ve şerefiniz üzerinize ant içeceksiniz. İçeceğiniz bun ant vatan ve millet sevgisi vazife ve namus şeref anlamında olup dürüstlüğün emirlere mutlak itaat simgesi ve aynı zamanda Jandarma Genel Komutanlığı mensup bir asker olduğunuzun kabulün belgesidir” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin inançlı kararlı savunucusu ve her an göreve hazır bir Kanun Ordusu olduğunda vurgulayan İnel, "Hürriyet ve bağımsızlığımızı toprak bütünlüğümüzün laik demokratik ve sosyal bir hukuk devleti devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin inançlı kararlı savunucusu ve her an göreve hazır bir Kanun Ordusu olan Jandarma Genel Komutanlığı'nın bir ferdi olmaktan gurur duyun.
Bu kutsal ocak'ta Atatürk düşünce sistemi ışığında aklı ve bilimi rehber edinen gönlü vatan ve vatan sevgisi ile dolu milli, ahlaki ve insani değerlere bağlı hukuk ve insan haklarına saygılı aldığı vazifeyi vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır prensibi ile görevini yerine getiren birer jandarma olarak yetiştirileceksiniz. Taşıdığınız üniformanın yüce milletimizin şerefinin simgesi olduğunu unutmayın. Değerli anne ve babalar, kutsal vatan görevini ifa etmek için bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınız, çok kısa sürede gayret göstererek, karşınızda sarsılmaz bir iradeyle dimdik duruyor. Sizlerin huzurunda ant içmek için hazır bulunuyorlar. Bu görkemli tabloyu oluşturan evlatlarınızla ne kadar gurur duysanız azdır" diye konuştu.
Konuşmanın ardından askerler yemin etti. Daha sonra spor ve atış eğitimlerini başarıyla bitiren erlere hediye verildi. Törenin ardından eğitimini tamamlayan erler, aileleriyle buluştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tarihi diziler kılıçlara ilgiyi arttırdıÖnceki Haber

Tarihi diziler kılıçlara ilgiyi arttırdı

Doğu Anadolu Bölgesinin ihracat lideri MalatyaSonraki Haber

Doğu Anadolu Bölgesinin ihracat lideri M...

Yorum Yazın

DOĞANŞEHİR’DE ENGELLİLER SEVİNDİRİLDİ
Fırat Nehri'nde kaybolan sürücü bir haftadır aranıyor
Otobüs yangını korkuttu
Kimsesiz yaşlı adam yardım bekliyor
Süt ve peynire 10 günde bir zam geldi
Maçoğlu: Kadınların kararını tartışmaya açmam
Lotoyu kazanıp arazi aldı, arazide define buldu
Malatya'da kumar oynatan iş yerine baskın
İş yeri kurşunlama olayının faili yakalandı
Malatya'da cezaevi firarisi yakalandı

Başka haber bulunmuyor!