Koronavirüs salgınında ilginç detay

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Koronavirüs salgınında ilginç detay
Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla alakalı yeni bir detay ortaya çıktı. İtalya'da 2019 yılında kan örneklerin alınan 959 kişide koronavirüs antikorları tespit edildi.

Milano Kanser Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, koronavirüs salgının başladığı Ocak ayı sonlarından çok daha önce var olduğu ortaya çıktı.

Milano ve Torino'daki Yüksek Sağlık Enstitüsü'nün atık su üzerine yaptığı çalışmada, koronavirüs’ün İtalya’da 2019 yılının Eylül ayının başlarında olduğu tespit edildi.

Fransız Le Point’in haberine göre, Milano Kanser Enstitüsü ve Siena Üniversitesi tarafından yapılan ve Eylül 2019 ile Mart 2020 arasında akciğer kanseri taramasına katılanlardan alınan kan örneklerinde koronavirüs tespit edildi. 959 kişinin yüzde 11.6'sının koronavirüse karşı antikor geliştirdiği, bunların yüzde 14'ünün de Eylül ayında alınan kan örneklerinin sahipleri olduğu belirlendi. Bu kişilerin büyük kısmının kuzeydeki Lombardiya bölgesinden olduğu açıklandı.

DAHA ÖNCE FRANSA DUYURMUŞTU

Kanser Enstitüsü bilim direktörü Giovanni Apolone, bulguların "salgının tarihini yeniden şekillendirebileceğini" söyledi. Mayıs ayında da, Fransa'daki bir hastaneden yapılan açıklamada, ilk vakaların Avrupa'da resmi olarak bildirilmesinden yaklaşık bir ay önce Covid-19 olan birini tedavi ettiğini açıklamıştı. Dün İtalya'da yeni tip koronavirüs salgınında, hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 546 artarak, 45 bin 229'a yükselmişti.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ PROTESTO EDİLDİ

İtalyan hükümeti, üç aşamalı risk ve ona uygun tedbir stratejisiyle mücadele etme kararı aldı. Artan vakalar itibariyle Toskana ve Campania bölgeleri de yüksek riskli kategoriye alındı. Ülkede kırmızı kategoriye alınan bölge sayısı 7'ye çıktı. Ülkede turuncu kategorideki bölge sayısı da 9'a yükseldi.
Öte yandan, başkent Roma'da yaklaşık 300 kişi, şehir merkezindeki Venedik meydanında toplanarak, hükümetin covid-19 tedbirlerini protesto etmek istedi. İzinsiz protestoya emniyet güçleri müdahale etti.

milligazete

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Malatya Film Festivali neden iptal edildi?Önceki Haber

Malatya Film Festivali neden iptal edild...

Otomobil dinlenme tesisine girdiSonraki Haber

Otomobil dinlenme tesisine girdi

Yorum Yazın

80 TL sermeye ile başladı tesisini kurdu
Otobüs dereye yuvarlandı: 2 ölü 14 yaralı
İnfaz koruma memurlarına uyuşturucu eğitimi
Malatya'da bir pastanede patlama: 1 yaralı
Erdoğan: Millet ölüsünü yıkayacak, namazını kıldıracak kimseyi bulamıyordu
Bakan Koca'dan aşı vurgusu
Yöresel ürünler için e-ticaret çağrısı
Öğrencisine şiddet uygulayan öğretmen serbest bırakıldı
Servis sürücülerine denetim
Jandarma KADES uygulamasını arttırdı

Başka haber bulunmuyor!