Geleceğin araştırmacıları Malatya'da yetiştiriliyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Geleceğin araştırmacıları Malatya'da yetiştiriliyor
İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, proje hazırlama programında yaptığı konuşmada, geleceğin araştırmacılarını yetiştirmede eğitimin önemli olduğunu vurguladı.

Akademik becerilere giriş ile TÜBİTAK Proje Önerisi Hazırlama Süreci Eğitimi’nin 45’inci kursu İnönü Üniversitesi’nde başladı. Eğitime, farklı üniversiteden 87 başvuru yapıldı ve 42 öğrencinin eğitimlere katılması uygun görüldü.
“TÜBİTAK 2237/A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı” kapsamında İnönü Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Sağlık ve Doğa Bilimleri Alanında TÜBİTAK için Araştırma Proje Önerisi Hazırlama Uygulamalı Eğitimi Malatya 2021”etkinliği, açılış toplantısıyla başladı. Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen açılış toplantısına, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş, Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Evren Köse ve eğitimciler Prof. Dr. Vedat Bulut, Prof. Dr. Mete Özcan, Prof. Dr. Yusuf Yakupoğulları, Prof. Dr. Nurettin Aydoğdu, Prof. Dr. Süleyman Sandal, Doç. Dr. Suat Tekin ile Doç. Dr. Emine Şalva katıldı.
Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay yaptığı açılış konuşmasında, “Bu eğitim etkinliğine katılan lisans öğrencileri bu kursta görecekleri eğitimle araştırmanın her aşamasını öğrenecekler ve kariyer planlamalarında önemli bir rehber olacak” dedi. Bu eğitimlerin önemine ve faydalarına vurgu yapan Kızılay, geleceğin araştırmacılarını yetiştirmek amacıyla düzenlenen eğitim etkinliğine eğitimci olarak katılan akademisyenlere ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Durmuş da açılış konuşmasında, programa katılım sağlayan tüm öğrencilere, akademik kültüre alışmaları bakımından önemli bir eğitim etkinliği olacağını belirterek, katılım sağlayan öğrencilerin bunu gelecekleri için bir basamağı olarak görmelerini önerdi. Tüm eğitimcilere katıldıkları için teşekkür eden Prof. Dr. Mahmut Durmuş, öğrencilere güzel bir etkinlik geçirmeleri dileklerinde bulundu.
Etkinlik Koordinatörü Prof. Dr. Süleyman Sandal’ın toplantıda gerçekleştirdiği sunumda, 4 gün sürecek bu kursa farklı üniversiteden 87 başvurunun yapıldığı ve 42 öğrencinin eğitimlere katılmasının uygun görüldüğü belirtildi.
2016 yılından beri İnönü Üniversitesi’nin ev sahipliğinde lisans ve lisansüstü öğrencilere ve öğretim üyelerine yönelik toplam 44 kursun düzenlendiğini kaydeden Sandal, lisans öğrencileri için akademik becerilere giriş ile TÜBİTAK Proje Hazırlama Süreci eğitimini esas alan bu kursun İnönü Üniversitesi’nde düzenlenen 45. kurs olduğunu kaydetti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
80 TL sermeye ile başladı tesisini kurduÖnceki Haber

80 TL sermeye ile başladı tesisini kurdu

Film gibi operasyonda çok sayıda gözaltı varSonraki Haber

Film gibi operasyonda çok sayıda gözaltı...

Yorum Yazın

Fatih Terim çılgına döndü, van Aanholt’u oyundan çıkarttırdı
Kahtalı: “Türkiye’yi kaosa sürüklemeye çalışıyorlar ama başaramayacaklar”
‘Suriyeliler büyük çoğunluğuyla Türkiye’de kalacak’
Covid-19’un yeni varyantı Omicron’u ilk tespit eden isim konuştu: Çok garip semptomları var
Özhaseki tepki çekti: Bizden önce dağlarda aç insanlar vardı
Kredi borcunu ödeyemeyen çiftçi hapse girdi, Eşi ve çocukları çaresiz
Kılıçdaroğlu: Halka hesap vermek kadar değerli ve onurlu başka bir şey yoktur
İlaca şubatta yüzde 35 zam sinyali
Polat Sulu Mağarası koruma altına alındı
AK Partili vekil Etyemez: Ülkede yokluk yok, her şeyde bolluk ortada

Başka haber bulunmuyor!