Erdoğan'dan şaka gibi açıklama: Salgında Türkiye'yi ileriye taşıdık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdoğan'dan şaka gibi açıklama: Salgında Türkiye'yi ileriye taşıdık
Erdoğan'dan şaka gibi açıklama: Salgında Türkiye'yi ileriye taşıdık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'daki katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Salgın döneminde gelişmiş ülkeler bile çaresiz kalırken biz Türkiye’yi her alanda ileriye taşıdık." dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuştu.

Avrupa’da koronavirüs aşılarının ücret karşılığında yapıldığını ileri süren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yakında yerli aşıyı devreye sokacağını belirterek, “Bugün Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro bu şekilde para alarak yapıyorlar. Biz aşılarda halkımızdan 1 kuruş almadık.” dedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bize nasihat ettiler, ya böyle de olmaz, belli bir bedel alın. Biz halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi diyerek yola çıktık.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Cuma namazından önce Arifiye’deki ana bakım fabrikamızdaki müdürlüğü ziyaret ederek oradaki kardeşlerimizle bir araya geldik.

Arifiye’deki fabrikamızda yapılan işleri eskiden beri gururla takip ediyoruz. Fabrikamızı yeni yatırımlarla geliştirmek, üretimini artırmak için yoğun bir gayret içerisindeyiz.

Birileri savunma sanayiinde atılan her adımı engellemek için her türlü yalanı iftirayı kullanmaktan çekinmiyorsa da onlara rağmen ülkemizi bu alanda marka haline getirmeyi başardık.

Arifiye’de tüm bu hususları enine boyuna değerlendirdik. Onlar istese de istemese de Türkiye istiklalini ve istikbalini güvence altına alacak adımları atacak ve hedeflerine mutlaka ulaşacaktır.

Bay Kemal senin gücün bunu engellemeye yetmez. Yanındakilerin gücü de yetmez. Cumhur İttifakı bütün gücüyle yoluna devam ediyor.

Ülkemizi ve şehirlerimizi bu hedeflere yaklaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bugün yatırım bedeli 2 milyar 600 milyon lirayı bulan eser ve hizmetin toplu açılışını yapıyoruz.

Biz 19 yıldır bu ülkede eserlerimizle, hizmetlerimizle, yatırımlarımızla konuşuyoruz. 81 vilayetin her biri gibi Sakarya’nın da geçmişin ihmallerinin neticesi olan eksiklerini özellikle tamamlamanın hem de şehrimizi geleceğe hazırlamanın gayreti içinde olduk.

Salgın döneminde gelişmiş ülkeler bile çaresiz kalırken biz Türkiye’yi her alanda ileriye taşıdık.

Türkiye’de esnafından çiftçisine kadar herkesin hayat kalitesi geçtiğimiz 19 yılda önceki dönemlerle mukayese edilemeyecek kadar yükselmiştir. Sıkıntılarımız yok mu tabi var. Bu ülkede sıkıntıları çözebilecek güce yine biz sahibiz. Diğerlerinden bir şey olmaz. Salgın döneminde sizler de şahit oldunuz.

Aşılardan halkımızdan bir kuruş aldık mı? Bize nasihat ettiler böyle olmaz belli bir bedel alın. Biz halkımız için varız. Tüm bu vergiler kimden alınıyor halkımızdan?

Onun geri dönüşü nereye olacak geri halkımıza olacak. Yıllarca karşımıza dikilip istemezük yapanların engellemeye çalıştığı ne varsa bu küresel kriz döneminde ülkemizin avantajı haline geldi.

İnşallah çok yakında Sakaryamıza da bin yataklı bir şehir hastanesini kazandırıyoruz. Bu şehir hastanemiz ile birlikte artık Sakaryalı kardeşim Sakarya’nın civarındaki illere gitmeyecek. Aşılama çalışmaları hızla devam ediyor. İnşallah yakında kendi aşımızı da devreye alıyoruz.

18 yaşın üzerindeki herkese aşı yapabilecek kapasiteye ulaştık. Vatandaşlarımızdan bir an önce aşılarını olarak kendilerini ve ülkemizi korumalarını bekliyorum.

Biz ülkemize yerli otomobil kazandırmak için kolları sıvarız karşı çıkarlar. Biz SİHA’sıyla, TİHA’sıyla, füzesiyle, radarıyla, uçağıyla her alanda savunma sanayiinde öne çekmek isteriz karşı çıkarlar.

Ülkemizin dört bir yanını bölünmüş yollarla, köprülerle, tünellerle donatırız karşı çıkarlar. Ülkemizin her şehrini havalimanlarıyla tren hatlarıyla buluşturmak için çalışırız karşı çıkarlar.

Kanal İstanbul üzerine yapılan tartışmaları izliyorsunuz. Bu tartışmalar ülkemize kazandırılan her projede yaşanmıştır. GAP’tan Keban Barajı’na kadar aklınıza gelecek her yatırımın karşısına CHP çıkmıştır.

Karşımızda bu ülke için dikili tek ağacı olmayan bir zihniyet var, kim o, CHP. Bu mücadelemizin en yakın şahidi Sakarya’dır.

Sakarya, güzel şehri Anadolu’nun birlikte yolcusuyuz hak ve hakikat yolunun. Evet 40 yıldır hak ve hakikat yolunda birlikte yolculuk yaptığımız Sakarya’da ahdimizi inşallah 2023 Haziran’da bir kez daha tekrarlayacağız.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakları sona erdiÖnceki Haber

Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım ha...

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin 1 dakikalık bütçesi 8 bin TL!Sonraki Haber

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin 1 dakikal...

Yorum Yazın

O isimden kritik açıklama: Erdoğan'ın Öcalan planını deşifre etti
Erdoğan'dan yüksek enflasyon yorumu: Amerika'ya bakın felaket
LPG fiyatlarında güncellemeye gidildi
ÖTV kaldırılsın, KDV düşürülsün!
Yüz yüze eğitimde karar verildi
Bakan Dönmez: 2,6 milyon tonluk bor satışından 1 milyar doların üzerinde rekor satış rakamı elde ettik
CHP'nin "20 Aralık araştırılsın" önergesi reddedildi
Uzmanlar hesapladı! Vatandaş elektriğe ne kadar para ödeyecek?
Merkez Bankası'nın sattığı dövizleri alan isimler belli oldu!
Erdoğan sinyalini vermişti! Yeni vergi geliyor

Başka haber bulunmuyor!