Arguvan, bilimsel toplantıya evi sahipliği yapıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Arguvan, bilimsel toplantıya evi sahipliği yapıyor
İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü tarafından Arguvan ilçesinde ‘Karaciğer Transplantasyon İmmünolojisi ve 3. İmmünsupresif Protokolleri Kursu’ toplantısı düzenleniyor. Toplantıya il dışı ve Malatya’dan çok sayıda hekim katılıyor.

Malatya’nın Arguvan ilçesi bugünlerde bilimsel bir toplantıya daha ev sahipliği yapıyor. Tıbbın en ileri konularının konuşulup tartışıldığı sempozyum ve kursa yurt dışı ve şehir dışından 35 hekim ile Malatya'dan 80 hekim katılıyor.
Karaciğer Nakli Enstitüsü Genel Sekreteri Ergün Sürücü, etkinlikle ilgili verdiği bilgide, bu yıl 4’üncü bilimsel toplantılarını Arguvan'da gerçekleştirdiklerini belirterek “Tıbbın İleri düzey toplantılarına Arguvan'ın ev sahipliği yapması ve bilime destek vermesi, bir Arguvanlı olarak bizleri gururlandırıyor. Alanında dünyaca tanınan bilim adamlarını Arguvan'da buluşturan Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın öncülüğünde düzenlenen kongreler dünya tıp camiasında önemli bir yere sahip” dedi. Gelecekte bilime ışık tutacak tıbbı konuların Arguvan'da tartışılmasının tarihi bir öneme sahip olduğunu dile getiren Sürücü, “İki gün sürecek toplantıya Azerbaycan'dan Prof. Dr. Nuru Bayranov, İtalya'dan Prof. Dr. Giueseppe Tisone, Astellas Pharma Genel Müdürü Markandree Dekker’de katılıyor” diye konuştu.
Toplantının açılışına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile çok sayıda davetli katıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Köpek dövüştüren 2 kişiye para cezası verildiÖnceki Haber

Köpek dövüştüren 2 kişiye para cezası ve...

CHP Yeşilyurt İlçe Başkanlığına Hüseyin Mete seçildiSonraki Haber

CHP Yeşilyurt İlçe Başkanlığına Hüseyin...

Yorum Yazın

Ali Babacan: Gün gelir 17-25 Aralık yeniden incelenir
Korkunç Kaza! Dedesinin bir anlık hatası öldürdü
Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan mutasyon açıklaması
Vatandaş krizde! Takipteki krediler yüzde 86 arttı
Kaçırıldığı iddia edilen genç kız Adıyaman’da bulundu
Malatya’da tablet dağıtımına başlandı
2021 yılı asgari ücret rakamı belli oldu
Meral Akşener’den Bahçeli’nin ‘eve dön’ çağrısına cevap
Bahçeli’den Akşener’e: Dön evine, bitsin bu çile
Malatya'da Yurttan kaçan 7 kayıp kız bulundu

Başka haber bulunmuyor!