Arguvan, bilimsel toplantıya evi sahipliği yapıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Arguvan, bilimsel toplantıya evi sahipliği yapıyor
İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü tarafından Arguvan ilçesinde ‘Karaciğer Transplantasyon İmmünolojisi ve 3. İmmünsupresif Protokolleri Kursu’ toplantısı düzenleniyor. Toplantıya il dışı ve Malatya’dan çok sayıda hekim katılıyor.

Malatya’nın Arguvan ilçesi bugünlerde bilimsel bir toplantıya daha ev sahipliği yapıyor. Tıbbın en ileri konularının konuşulup tartışıldığı sempozyum ve kursa yurt dışı ve şehir dışından 35 hekim ile Malatya'dan 80 hekim katılıyor.
Karaciğer Nakli Enstitüsü Genel Sekreteri Ergün Sürücü, etkinlikle ilgili verdiği bilgide, bu yıl 4’üncü bilimsel toplantılarını Arguvan'da gerçekleştirdiklerini belirterek “Tıbbın İleri düzey toplantılarına Arguvan'ın ev sahipliği yapması ve bilime destek vermesi, bir Arguvanlı olarak bizleri gururlandırıyor. Alanında dünyaca tanınan bilim adamlarını Arguvan'da buluşturan Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın öncülüğünde düzenlenen kongreler dünya tıp camiasında önemli bir yere sahip” dedi. Gelecekte bilime ışık tutacak tıbbı konuların Arguvan'da tartışılmasının tarihi bir öneme sahip olduğunu dile getiren Sürücü, “İki gün sürecek toplantıya Azerbaycan'dan Prof. Dr. Nuru Bayranov, İtalya'dan Prof. Dr. Giueseppe Tisone, Astellas Pharma Genel Müdürü Markandree Dekker’de katılıyor” diye konuştu.
Toplantının açılışına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Arguvan Kaymakamı Abdullah Şahin, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile çok sayıda davetli katıldı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Köpek dövüştüren 2 kişiye para cezası verildiÖnceki Haber

Köpek dövüştüren 2 kişiye para cezası ve...

CHP Yeşilyurt İlçe Başkanlığına Hüseyin Mete seçildiSonraki Haber

CHP Yeşilyurt İlçe Başkanlığına Hüseyin...

Yorum Yazın

Akraba kavgasında silahla vurulan şahıs ağır yaralandı
Malatya’da halk ekmekte de fiyat ayarlaması yapıldı
Ne Antalya ne de İzmir, Malatya’da sıcaktan bunalanların adresi Karasu
‘Dur’ ikazına uymadı,taşıt fiyatından fazla ceza aldı
Yarım asırlık çınar ağacını kesmeye kıyamayınca çözümü böyle buldu
1984 model otomobili gören bir daha bakıyor
İkinci el araç satışları dip yaptı!
Malatya’da ekmekte fiyat ve gramaj ayarlaması
Dalbastı kirazında hasat başladı, rekolte düşük kaldı
Yılanların dansı kamerada

Başka haber bulunmuyor!