AKP Türk Telekom’da da kandırıldı! Olan yine halkın parasına olacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP Türk Telekom’da da kandırıldı! Olan yine halkın parasına olacak
Türk Telekom’un içinde bulunduğu ekonomik çıkmazı köşesine taşıyan ekonomist Remzi Özdemir, olan yine sonunda vatandaşın cebindeki paraya olacağını öne sürdü.

Bir dönemin Türkiye’deki en gözde kurumlarından olan Türk Telekom’un içinde bulunduğu vahim durumu ekonomist Remzi Özdemir anlattı. Öyle ya da böyle, olan vatandaşa olacak diye yazan Özdemir Varlık Fonu’nun Türk Telekom’u 3 milyar dolar ve üzeri bir fiyata alırsa Türk halkının bankaların cebine para koymak zorunda olacağını belirtti.

Yeniçağ gazetesi ekonomi yazarı Remzi Özdemir “Hariri Telekom” başlıklı yazısında Türk Telekom’un Hariri Ailesi’ne satılmasından sonra olup bitenleri anlattı.
Hükümetin bu konuda bir çok kez uyarıldığını yazan Remzi Özdemir, Hariri Ailesi’nin milyarlarca dolarla Telekom'un kasasını patlatarak Türkiye'den elini kolunu sallayıp kaçıp gittiğini hatırlattı. Özdemir, Türk Telekom’un bankalara olan borcunun da hediye bırakıldığını ortaya koyarken “5 yıl sonra Hazine'ye bedelsiz, borçsuz ve çalışır vaziyette devredilmesi gereken Türk Telekom'u şimdi bankalar işletiyor” diye yazdı.

Özdemir İki yıldır Bankaların Türk Telekom’u satmaya çalıştığını fakat kimsenin borçlu bir Türk Telekom’u almak istemediğini belirti. Zamanında bankaların bu borcu takibe atmasına izin vermeyen hükümetin kapısının bankalar tarafından aşındırılmaya başlandığını bildiren ekonomist Remzi Özdemir Türk Telekom'un Varlık Fonu tarafından satın alacağını ifade etti.

OLAN YİNE VATANDAŞA OLACAK

Varlık Fonu’nun Türk Telekom’u 3 milyar dolar ve üzeri bir fiyata alırsa olanın yine vatandaşa olacağını belirten Özdemir “Türk halkı daha fazla kâr için riske giren bankaların cebine para koyacak.” Uyarısında bulundu.

Özdemir söz konusu iddiasıyla ilgili şunları söyledi

Tamam Varlık Fonu bankaları bu bataktan kurtarmak için alsın da kaça alacak?

Şirketin şu anda borsa fiyatı bakıldığında piyasa değeri 2 milyar doların bile çok altında. Hariri'nin bankalara taktığı borç, temerrüt faizi hariç 6 milyar dolara yakın.
Bu bankalardaki tarihî bir batık. Elbette bankalar bundan kurtulmak zorunda. İyi de devlet bunu kaça alacak?

Bankalar kalkıp da bu şirketi Varlık Fonu'na 1,5 milyar dolara devredecek değil. Bu fiyata vermektense ellerinde tutarlar. Nasıl olsa tekel bir şirket, internete ve tüm ürünlere yüzde 100 zammı basar ve kazanır.

Yönetimi de AKP'lilerle dolu olduğu için kimse sesini çıkartmaz ve bu parayı milletin sırtından çıkartır.

Zaten bu Türk Telekom yüzünden değil mi bu kadar kötü interneti bu kadar pahalıya kullanmamız?

Eğer Varlık Fonu bu şirketi 3 milyar dolar ve üzeri bir fiyata alırsa bu şu anlama gelecek: Türk halkı daha fazla kâr için riske giren bankaların cebine para koyacak.
Öyle ya da böyle, olan vatandaşa olacak.

Peki Türk Telekom'u babalar gibi bedavaya Hariri Ailesi'ne satanlar ne olacak?

Onların "Allah bizi affetsin kandırıldık" demeleriyle mi yelteneceğiz yoksa millet olarak buradaki yanlışın ve vurgunun hesabını mı soracağız.
İşte en önemli soru bu bence.

milligazete


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İtfaiye Haftası’nda 107 kişiye sertifikaÖnceki Haber

İtfaiye Haftası’nda 107 kişiye sertifika

Sağlıkçılara afet eğitimiSonraki Haber

Sağlıkçılara afet eğitimi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!