VELİ AĞBABA: BAKIRKÖY’DEN ÇAT’A, KADIKÖY’DEN YAYLADERE VE KİĞI’YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VELİ AĞBABA: BAKIRKÖY’DEN ÇAT’A, KADIKÖY’DEN YAYLADERE VE KİĞI’YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Ağbaba, “Batıdan doğuya kardeş belediyecilik projemizi” kesintisiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

CHP'den yapılan açıklamada, CHP Genel Başkan yardımcıları, milletvekilleri, belediye başkanları ve PM üyelerinden oluşan heyetler Bingöl ve Erzurum’a çıkartma yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Enis Berberoğlu ve Veli Ağbaba ile İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Parti Meclisi üyeleri Ümran Köksüz ve Şenal Saruhan ile Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı Cemil Erhan’dan oluşan heyetler “batıdan doğuya kardeş belediyecilik projesi” kapsamında Bingöl ve Erzurum’da temaslarda bulundu.


Heyetlerin yapmış olduğu ziyaretlerde, Erzurum’da, Çat Belediyesi ile Bakırköy Belediyesi arasında ve Bingöl’de ise Kadıköy Belediyesi ile Yayladere ve Kiğı Belediyeleri arasında “kardeş belediye protokolü” imzalandı. Ağbaba, “Bingöl ve Erzurum’a kardeş eli uzattık” ifadelerini kullandı.


CHPli Belediyeler arasında eşgüdüm ve koordinasyon sağlanması amacıyla daha önce birçok ilçe ve belde belediyesinin büyükşehirlerdeki kentlerin belediyeleri ile kardeş belediye olduklarını hatırlatan Ağbaba, “Deniz görmeyen çocuklarımızı deniz ile tanıştıracak, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü tutan ama İstanbul’u görmemiş gençlerimizi Fenerbahçe’yi kendi evinde seyretme imkanı sağlayacak, İstanbul'u görmemiş bütün çocuklarımızı Bakırköy'de Özgürlük Meydanı'nda ağırlayacağız, onların Florya'da denize girmelerini sağlayacağız. Kadınlarımızın tamamını İstanbul'da misafir etmeyi planlıyoruz” dedi. 


Veli Ağbaba, “CHP’nin yönettiği kentlerde sadece belediyeleri değil halkımızı da kaynaştıracak bir proje yürütüyoruz. Belediyelerimizin daha iyi daha güzel hizmetler sunabilmesi için büyük kentlerimizdeki belediyelerimiz ellerinden geleni yapmaya hazırlar. Belediyelerimizin merkezi bütçeden aldığı paylar ortada. İnsanı ve çevreyi önceleyen sosyal demokrat bakışımız gereği merkezi hükumetin bizlere sağlamadığı kaynağı biz kendi belediyelerimiz arasında oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.


Ağbaba, CHP’li belediyeler arasında kurulan kardeşlik köprüsü ile kardeş belediye sayısını her geçen gün artırdıklarını ifade etti ve bu projenin yerel yönetimlerdeki iktidarlarını güçlendirdiğini, belediyeler arasındaki iletişimi de kuvvetlendirdiğini belirtti. Ağbaba, “Batıdan doğuya kardeş belediyecilik projemizi kesintisiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

AĞBABA: Tübitak’a Hayvanat Bahçesinden yönetici atayarak Devlet yönetilmez


Kaynak:Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İnsansı robot AKINOID-3 geliyorÖnceki Haber

İnsansı robot AKINOID-3 geliyor

MALATYA, DOĞANYOL’DA KARTLI SULAMA SİSTEMİNE GEÇİLECEKSonraki Haber

MALATYA, DOĞANYOL’DA KARTLI SULAMA SİSTE...

Yorum Yazın

Traktör ile ağaç arasına sıkışarak hayatını kaybetti
Son 19 yılda hane halkının eline 3 bin 500 ton altın girmiş
Malatya'da bir mezra karantinaya alındı
20 Nisan koronavirüs tablosu: Vaka sayısı tekrardan yükselişte
Doğanşehir'de koronadan ölen savcı adliye çalışanlarını yasa boğdu
Meteorolojiden 4 il için fırtına uyarısı
Resmi insan kaçakçılığında flaş gelişme: AKP'li Fatma Şahin de hedefte
Yoğun Bakım Derneği Başkanı uyardı... Çok genç hastalarımız var
İlber Ortaylı'dan Montrö uyarısı: Bunun şakası olmaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yabancılar bize gıpta ile bakıyor

Başka haber bulunmuyor!