SENATO KULUNCAK’TA TOPLANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SENATO KULUNCAK’TA TOPLANDI
Daha önce Kale, Arapgir, Darende ve Hekimhan ilçelerinde toplanan İnönü Üniversitesi Senatosu, bu kez Kuluncak’ta toplandı.

Kasım ayı toplantısını Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik başkanlığında Kuluncak ilçesinde gerçekleştiren İnönü Üniversitesi Senatosu, gündemindeki konuları görüştü. Senato toplantısından sonra ise İnönü Üniversitesi Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı. Yapılan toplantılardan sonra Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve senatörler, ilçe protokolünü ziyaret etti. Kaymakam Tolga Özdemir ve Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, İnönü Üniversitesi Senatosu'nun Kuluncak’ta toplanmasından duypduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik’in öncülüğünde başlayan senato toplantılarının her ay farklı bir ilçede yapılması kararının, üniversite-şehir kaynaşması açısından önemli olduğunu belirten Kaymakam Özdemir, bu tür organizasyonların kendilerini onurlandırdığını kaydetti.

Başkan Boyraz ise maden kaynakları açısından önemli bir zenginliğe sahip olan ilçede Üniversite'nin senatosunu ağırlamaktan mutlu olduklarını ifade etti. İnönü Üniversitesinin, eğitim, öğretim, bilim ve sağlığın yanı sıra, sosyal sorumluluk konusunda da önemli projeleri hayata geçirdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, göreve geldiği günden itibaren gerek üniversite-halk kaynaşması gerekse Malatyalı hayırsever işadamlarının Üniversiteye katkı sağlamaları noktasında gayret gösterdiğini söyledi. Özellikle iş adamları ile geliştirdikleri iyi ilişkiler neticesinde iş adamlarının Üniversitelerine sağladıkları katkıların artık 'Malatya modeli' olarak adlandırıldığını vurgulayan Rektör Çelik, hayata geçirdikleri Güneş Enerjisi Santrali, Hastane Oteli, Karaciğer Nakli Hastanesi gibi projelerle ilklere imza attıklarını ifade etti. Çelik, Kuluncak’ta gördükleri yakın ilgi nedeniyle İnönü Üniversitesi Senatosu adına Kaymakam Özdemir ve Başkan Boyraz'a teşekkür etti. Çelik'e Kuluncak’ın girişimci kadınları tarafından yapılan işlemeli bakır tabak ve vazo hediye edildi.
Ziyaretlerin ardından Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve senatörler Diyarbakır’da şehit edilen Malatya Kuluncaklı uzman çavuş Beytullah Tercan’ın cenaze törenine de katıldı.

Kaynak:Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İşte Beyaz Show'un kamu spotu!Önceki Haber

İşte Beyaz Show'un kamu spotu!

YEŞİLÇAM’DAN YEŞİLYURT’ASonraki Haber

YEŞİLÇAM’DAN YEŞİLYURT’A

Yorum Yazın

Korkunç Kaza! Dedesinin bir anlık hatası öldürdü
Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan mutasyon açıklaması
Vatandaş krizde! Takipteki krediler yüzde 86 arttı
Kaçırıldığı iddia edilen genç kız Adıyaman’da bulundu
Malatya’da tablet dağıtımına başlandı
2021 yılı asgari ücret rakamı belli oldu
Meral Akşener’den Bahçeli’nin ‘eve dön’ çağrısına cevap
Bahçeli’den Akşener’e: Dön evine, bitsin bu çile
Malatya'da Yurttan kaçan 7 kayıp kız bulundu
MALATYALI ÇİFTÇİLER KAYSERİ’DEN SES VERDİ!

Başka haber bulunmuyor!