PSİKOLOJİK HASTALIĞI OLAN ŞAHIS TEDAVİ ALTINA ALINDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
PSİKOLOJİK HASTALIĞI OLAN ŞAHIS TEDAVİ ALTINA ALINDI
Malatya Valiliği, valilik binası önünde dün kendini ateşe veren Ali Özbay’la ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Kendini yakma girişiminde bulunan ilimiz Yeşilyurt Gözene Mahallesi’nde ikamet eden Ali Özbay’la ilgili olarak Valiliğimizce yapılan araştırmadai ilgili şahıs 1973 doğumlu bekar olup, abisiyle birlikte kendi evlerinde ikamet etmektedir.Psikotik Belirsiz Ağır Depresif Nöbet tanısıyla İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yüzde 70 rapor verildiği, ilgili şahsın 2007 yılından itibaren Yeşilyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kayıtlı olduğu, 2008 yılından itibaren 2013 yılı hariç 2022 sayılı yasadan faydalanarak, bugüne kadar özürlü maaşını aldığı görülmüştür. Aldığı maaşın haricinde değişik zamanlarda borçlarını ve değişik ihtiyaçlarını öne sürerek Yeşilyurt SYDV’den ise 2008-2014 yılları arası 10 bin 535 TL nakdi yardım almıştır. İlgili şahsa 2008 yılından itibaren düzenli olarak yakacak yardımı da gerçekleştirilmiştir” denildi.

ABİSİYLE AYNI EVDE OTURDUĞU ORTAYA ÇIKTI
Açıklamanın devamında, Ali Özbay’nın 2015’in Ocak ayında Yeşilyurt Kaymakamlığı önünde kendini yakma girişiminde bulunduğu hatırlatılarak, “Özbay, dizüstü bilgisayar almak için 3 bin TL nakdi yardımda bulunulmasını talep etmiş, isteği gerçekleşmeyince kendini yakma girişiminde bulunmuş ama gerçekleştirememiştir. İlgili şahıs bu defa 15 Nisan günü basın mensuplarına önceden haber vererek kendini yakmıştır. İlimiz Valisi tarafından olay akabinde yanına gidilmiş, kendisiyle konuşulmuş, 2 bin TL borcu olduğu, aylık 300 TL kira ödediği, bunların ödenmesi halinde bir daha böyle bir olayı gerçekleştirmeyeceği sözünü vermiştir. Şahıs kendi evinde abisiyle birlikte oturduğu, kira vermediği ama buna rağmen kira yardımı istediği anlaşılmıştır. Kendini yakma girişiminde bulunan şahsa anında müdahale edilerek Turgut Özal Tıp Merkezi’nde tedavi altına alınmıştır. Yüzde 15 yanık tespit edilen hastanın genel durumunun iyi olduğu, tedaviye cevap verdiği, ayrıca kendisine psikolojik destek sağlanacağı da belirtilmiştir. İlgili şahıs bu tür girişimleri alışkanlık haline getirmesine rağmen, Valilik makamınca şahsın bahsettiği borçların ilgili alacaklıların tespit edilerek alacaklılara ödeneceği taahhüdünde bulunulmuştur” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak:Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇAKIR: ÖZAL, MİLLETİN TAKDİRİNİ KAZANMIŞ BİR LİDERDİÖnceki Haber

ÇAKIR: ÖZAL, MİLLETİN TAKDİRİNİ KAZANMIŞ...

MALATYALI ÇOCUĞUN UYKUSU YÜREK BURKTUSonraki Haber

MALATYALI ÇOCUĞUN UYKUSU YÜREK BURKTU

Yorum Yazın

Altaylı ifşa etti: Erdoğan Galataport'u Mossad'ın adamına satacaktı
Ethem Sancak: Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik
Yarım asırdır ağaçlara şekil veriyor
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu Malatya İl Baskanlıgı istişare ve tanışma toplantısını gerçekleştirdi.
Cemil Barlas yandaşlıkta yeni bir seviyeye geçti: Hasta bakıcı bile...
Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,Ahmet Davutoğlu'nu tehdit etti
Türkiye'de boşanan çift sayısı arttı
Üç aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı
Radyo Kampüs yeni seslerini arıyor
Özhaseki: Doğalgazda en ucuz ülkeyiz.

Başka haber bulunmuyor!