OLİMPİK AÇIK YÜZME HAVUZU SEZONU AÇTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OLİMPİK AÇIK YÜZME HAVUZU SEZONU AÇTI
Orduzu Pınarbaşı'nda bulunan Olimpik Açık Yüzme Havuzu'nda sezon açılışı gerçekleştirildi.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün bünyesinde bulunan Olimpik Açık Yüzme Havuzu faaliyetlerine başladı.


Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Olimpik Açık Yüzme Havuzu'nun sezonu açtığını ifade ederek, havuzun Eylül'ün ilk haftasına kadar açık kalacağını belirtti.


Fındıklı, havuzdan sporcuların ve vatandaşların en iyi şekilde istifade edebileceğini kaydederek, "Havuzumuzun temizliği ve kontrolleri düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu anlamda vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla havuzumuzu kullanabilirler. Ayrıca Cuma gününü sadece bayanlarımıza ayırdık. Cuma günü buradaki tüm personelimizde bayanlardan oluşuyor. Havuzumuzdan herkes en iyi şekilde istifade edebilecek" dedi.


Havuza giriş ücretinde 3 yıldır herhangi bir artış yapmadıklarını dile getiren Fındıklı, "Malatya’nın sıcaklıkları Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında. Halkımız serinleme ihtiyacı duyuyor. Gençlik Spor Bakanlığımızın havuzu 1987 yıllardan beri açık. Bu ihtiyacı yerine getiriyor. Havuz çok yıpranmıştı. 2 sene önce restorasyon çalışması yaptık. Tüm eksikliklerimizi tamamladık. Tüm Malatya halkına müjdeyi veriyorum. Havuzumuz açıldı. Buraya herkesin gelip havuzdan yararlanması gerekiyor. Elimizden geldiğinde kolaylık sağlamaya çalışıyoruz. Devlet kurumu olduğumuz için kar amacı gütmeden, hizmet amaçlı bir politikamız var. Havuza giriş ücretlerimiz 3 yıldır artırmadık ve ısrarla 10 TL olarak tutuyoruz" şeklinde konuştu.


Fındıklı, havuz saatleri hakkında da bilgiler vererek, şunları söyledi: "Öğleden önceki süreyi yaz okulu çocuklarımıza ayırdık. Çocuklarımız hem eğitilecekler. Hem de yüzmeyi öğrenecekler. Aynı zamanda yaz aylarında serinleyecekler. Ondan sonraki saatlerimiz ise büyüklerimize ayırdık. Saat 15.30'da başlayıp akşam 19.00'a kadar halkımıza ayırdık. Haftanın her günü bu şekilde gideceğiz."


6-18 yaş grubuna kadar tüm çocuklarımızı eğitmenler tarafından eğitildiğine dikkat çeken Fındıklı, “ 6 yaştan 18 yaş grubuna kadar tüm çocuklarımızı eğitmenlerimizin eşliğinde eğitim alıyorlar. Programlarımız çok yönlü. Burada sıkışma olursa kapalı yüzme havuzumuzu da açık tutuyoruz. Geçen yılki rakamlar bizi gayet memnun etti. Bin 875 civarında yaz spor okulu öğrencisi kaydı yaptık. Bu arada servis imkanları yaptık. Bu yıl servis imkanlarını velilere devrettik. Dolayısıyla hiçbir sorun yoktur. İnönü Stadyumunun önünden alıp havuza getirip tekrar aldığı yere bırakacak" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Neslihan Demir Kamil Güler evlendiÖnceki Haber

Neslihan Demir Kamil Güler evlendi

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİSonraki Haber

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

Yorum Yazın

O isimden kritik açıklama: Erdoğan'ın Öcalan planını deşifre etti
Erdoğan'dan yüksek enflasyon yorumu: Amerika'ya bakın felaket
LPG fiyatlarında güncellemeye gidildi
ÖTV kaldırılsın, KDV düşürülsün!
Yüz yüze eğitimde karar verildi
Bakan Dönmez: 2,6 milyon tonluk bor satışından 1 milyar doların üzerinde rekor satış rakamı elde ettik
CHP'nin "20 Aralık araştırılsın" önergesi reddedildi
Uzmanlar hesapladı! Vatandaş elektriğe ne kadar para ödeyecek?
Merkez Bankası'nın sattığı dövizleri alan isimler belli oldu!
Erdoğan sinyalini vermişti! Yeni vergi geliyor

Başka haber bulunmuyor!