MALATYA'DA ŞEHİT ÇOCUKLARINA TABLET VE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR DAĞITILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MALATYA'DA ŞEHİT ÇOCUKLARINA TABLET VE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR DAĞITILDI
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı ve Halk Bankası işbirliğiyle oluşturulan ‘’Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi’’ proje

Proje son dönemlerde ülkemizde meydana gelen terör olaylarında ve daha önce hayatını kaybeden güvenlik görevlilerimizin çocuklarına yönelik olarak hayata geçirildi. Proje kapsamında Malatya da 10 şehit ailesinden 0-16 yaş grubundan 8 çocuğa tablet, 17-22 yaş grubundan 8 öğrenciye ise dizüstü bilgisayar takdim edildi.
Düzenlenen programa Malatya Valisi Süleyman Kamçı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Alay Komutanı Şerafettin Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş, Halk Bankası Gaziantep Koordinatörü Vahdet Büyüker ve Şehit Aileleri katıldı.


Törende konuşan Vali Süleyman Kamçı, ‘’Aziz Vatanımızın bekası, Necip Milletimizin birlik ve bütünlüğünün muhafazası için fedakarca görevlerini ifa ederken can veren Aziz Şehitlerimizin bizlere emanet bıraktığı ciğerparelerinin yalnız olmadığım, devletimizin şefkat elinin daima onların üzerinde olduğunu ifade etmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Halk Bankası arasında imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleştirilen ‘Yalnız Değilsiniz-Türkiye’nin En Büyük Ailesi Projesi’ kapsamında bugün şehitlerimizin çocuklarına tablet ve diz üstü bilgisayarlarını takdim edeceğiz. Çocuklarımızın eğitimlerine bir nebze olsun katkı sağlayabilirsek bundan da mutluluk duyacağız. Elbette ateş düştüğü yeri yakıyor fakat emin olunuz ki sizlerle birlikte bizlerin de yüreği yanmakta, bizlerin de canından bir parça kopmaktadır. Devletimiz her türlü imkânı ile sizlerin yanındadır. Sizlerin yardımcısı olmak, hizmetinizde bulunmak bizler için en ulvi görevdir. Ne bugün, ne de yarın sizleri asla ve asla yalnız bırakmayacağız. Derdiniz derdimiz, sevinciniz sevincimizdir. Hayat yolunun engebelerini birlikte aşacağız. Sizler cennet mekân babalarınızın izinden gidecek ve Al Bayrağımızı gururla dalgalandırmaya devam edeceksiniz. Projenin hayata geçirilmesinde emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum’’dedi. 
Halk Bankası Gaziantep Koordinatörü Vahdet Büyüker ise yaptığı yaptığı konuşma da şunları söyledi; ‘’Bugün burada ülkemizden barışın tesis edilmesinin önemine dikkat çekmek, dayanışma ve kardeşlik duygularına katkı sağlamak, şehitlerimizin yakınları ile bir arada bulunmak onların yanında olduğumuzu göstermek için bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Ülke olarak hepimizi derinden etkileyen zor günlerin içinde bulunduğumuz şu günlerde milli birlik ve beraberliğimize bu duygularımızı yok etmeye çalışan hain saldırılar karşısında el ele vererek dayanışma içerisinde bulunmak büyük bir önem arz etmektedir. Türkiye Halk Bankası olarak bu duygularla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızla düzenlediğimiz bu törende evlatlarımıza vereceğimiz hediyelerle onların eğitim hayatlarında bir nebze olsun katkı sağlamak arzusu ve gayesi içerisindeyiz.’’
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Oktay Taş ise proje kapsamında 2 bin tablet dağıtılacağını söyleyerek ‘’ Söz konusu proje kapsamında ülkemiz genelinde 2 bin şehit çocuğumuza tablet ve diz üstü bilgisayar verilmesi hedeflenmiştir. Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak devlet ve toplum olarak öncelikli görevlerimizdendir. Şehit çocukları ve yakınları devletimize ve tüm topluma emanet olup bu topraklarda, bağımsız olarak onurla yaşayabilmeyi şehitlerimize borçlu olduğumuzu hiçbir zaman unutmayacağımızı belirtmek istiyorum. Söz konusu proje kapsamında 16 şehit çocuğumuza tablet ve dizüstü bilgisayar takdimi yapılacaktır. Bu vesile ile projedeki desteklerinden dolayı Halk Bankamızın değerli yöneticilerine ve bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere ve tüm ailelerimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

Kaynak:Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
NİLGÜN YERLİ 17 EKİM'DE MALATYA'DA OLACAKÖnceki Haber

NİLGÜN YERLİ 17 EKİM'DE MALATYA'DA OLACA...

MUSTAFA ŞAHİN: BİRÇOK SORUNU ÇÖZDÜKSonraki Haber

MUSTAFA ŞAHİN: BİRÇOK SORUNU ÇÖZDÜK

Yorum Yazın

Ali Babacan: Gün gelir 17-25 Aralık yeniden incelenir
Korkunç Kaza! Dedesinin bir anlık hatası öldürdü
Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan mutasyon açıklaması
Vatandaş krizde! Takipteki krediler yüzde 86 arttı
Kaçırıldığı iddia edilen genç kız Adıyaman’da bulundu
Malatya’da tablet dağıtımına başlandı
2021 yılı asgari ücret rakamı belli oldu
Meral Akşener’den Bahçeli’nin ‘eve dön’ çağrısına cevap
Bahçeli’den Akşener’e: Dön evine, bitsin bu çile
Malatya'da Yurttan kaçan 7 kayıp kız bulundu

Başka haber bulunmuyor!