Karamollaoğlu: AKP dış politikada ciddi bir çaresizlik yaşıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karamollaoğlu: AKP dış politikada ciddi bir çaresizlik yaşıyor
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, iktidarın dış politikada ciddi bir çaresizlik yaşadığını ifade etti.

 Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, iktidarın dış politikada ciddi bir çaresizlik yaşadığını ifade etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı twitterdan iktidarın dış politikasıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

İktidarın ciddi bir dış politika vizyonunun olmaması, Türkiye’yi küresel manada etkisi olmayan bir ülke haline getirmiştir diyen Karamollaoğlu, "Türkiye küresel manada etkisi olmayan bir ülke haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

İşte Karamollaoğlu'nun açıklamaları:

 Dışişleri Bakanı Sn. Çavuşoğlu 11. Büyükelçiler Konferansı'nda, “Yeniden Asya açılımını bugün buradan ilan ediyoruz,” dedi.Elbette Türkiye’nin çok taraflı diplomasi yürütmesi önemlidir.Bu doğrultuda Türkiye'nin Asya ülkeleri ile de her açıdan ilişki kurması ve bunları geliştirmesi ve ileri noktalara taşımasına dünya barışının sağlanması için ihtiyaç vardır.Küreselgüçlerin coğrafyamızda ve ülkemizde taşıdığı emellerin önüne geçilmesi için eskiden var olduğu gibi, sınır komşularımız başta olmak üzere Asya ülkeleri ile bir araya gelmek, ekonomik ve siyasi işbirliklerinde bulunmak elzemdir.

Fakat iktidarın ciddi bir dış politika vizyonunun olmaması, Türkiye’yi küresel manada etkisi olmayan bir ülke haline getirmiştir.Ayrıca açıklamanın içerisinde her ne kadar Asya açılımı yapılacak deniyorsa da son aşamada adeta Trump’a umut bağlanmasını bir çaresizlik, şaşkınlık ve kafa karışıklığı olarak gördüğümüzü de ifade etmek istiyorum.Anlaşılıyor ki iktidar bugüne kadar takip ettiği politikaların tamamen iflas ettiğini görmüş, fakat içinde bulunulan krizden nasıl çıkılabileceği anlayışına sahip değildir. İşte bundan dolayı ciddi bir çaresizlik yaşamaktadır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Benzine indirim geldiÖnceki Haber

Benzine indirim geldi

Dericilik sektörü eski günlerini arıyorSonraki Haber

Dericilik sektörü eski günlerini arıyor

Yorum Yazın

Altaylı ifşa etti: Erdoğan Galataport'u Mossad'ın adamına satacaktı
Ethem Sancak: Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik
Yarım asırdır ağaçlara şekil veriyor
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu Malatya İl Baskanlıgı istişare ve tanışma toplantısını gerçekleştirdi.
Cemil Barlas yandaşlıkta yeni bir seviyeye geçti: Hasta bakıcı bile...
Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,Ahmet Davutoğlu'nu tehdit etti
Türkiye'de boşanan çift sayısı arttı
Üç aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı
Radyo Kampüs yeni seslerini arıyor
Özhaseki: Doğalgazda en ucuz ülkeyiz.

Başka haber bulunmuyor!