Karaalioğlu AKTrol çıktı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Karaalioğlu AKTrol çıktı!
Mustafa Karaalioğlu’nun şantaj ve fişleme yapan bir Twitter hesabını gizlice yönettiği iddia edildi. Troll hesabın başında olan ismin de daha önce kömürcülük yapan ve bir anda Star


 17 Aralık soruşturmaları sırasında evinde 4.5 milyon dolar nakitle yakalanıp tutuklanan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’a “2 milyon yolla Süleyman” dediği ileri sürülen Star Medya Grubu CEO’su Mustafa Karaalioğlu’nun, AKP’ye yakın bir trol hesabının gizli yöneticisi olduğu belirtildi.

 
Gizli... adıyla sosyal medyada Merkez Bankası ve İMKB Başkanları da dahil birçok bürokrat ve gazeteciyi fişleyen, haklarında hakaret ve şantaj içeren twitler atan hesabın, Ethem Sancak’a ait Star Grubu bünyesinde kurulduğu ve buradan AKP’yi eleştirenlere şantaj yaptığı kaydedildi.
 
Taraf'ta yer alan habere göre; Troll hesabın, yeni patron Ethem Sancak, Star’ı devralmadan, AKP’yi desteklemek ve muhaliflere belaltı saldırı yaptırılmak amacıyla Mustafa Karalioğlu’nun izniyle gazetenin internet sitesinin bünyesinde gizli olarak faaliyete geçtiği vurgulandı.
 
SEVİLAY YÜKSELİR’İN EŞİ DE İÇİNDE
 
Troll hesabın başında olan ismin de daha önce kömürcülük yapan ve bir anda Star gazetesinin İnternet sitesinin sorumlusu olan Sabah yazarı Sevilay Yükselir’in eşi Mustafa Nihat Yükselir tarafından doğrudan kontrol altında tutulduğu ifade ediliyor.
 
Troll hesabın sadece star değil, daha önce Mustafa Karaalioğlu’nun yanında çalışan, ancak Akşam’ın TMSF’ye geçmesinin ardından Akşam ve Güneş gazetesinin yönetimine atanan yöneticilerle de opersyonlar düzenlediği ileri sürülüyor.
 
Söz konusu şebekenin gazetelerde haberler yaptırıp, daha sonra bunun üzerine troll hesapla şantaja başladığı, bürokraside kendi çıkarları doğrultusunda değişiklikler yaptırmak için birçok önemli bürokrat hakkında suçlayıcı tweetler attığı kaydediliyor.
 
ŞEPEKE OPERASYONDA SUÇÜSTÜ
 
Ethem Sancak’a ait Star ile Akşam grubuna ait gazeteler ve gizli twitter hesapları yoluyla psikolojik harp tekniklerini kullanıp, şantaj yapan şebekeyle ilgili ortaya atılan iddiaların gerçekliğine ilişkin son örneklerden biri dün görüldü.
 
Star gazetesinde Mustafa Karaalioğlu’nun yardımcısıyken Güneş Gazetesi’nin başına getirilen Murat Kelkitlioğlu’nun yönetimindeki gazetede dün çıkan bir haber ve ardından troll twitter hesaplarıyla yürütülen kampanya, bağları açıkça ortaya döktü.
 
Güneş’te, Murat Kelkitlioğlu imzasıyla ‘İkinci dalga darbe çetesine” manşeti atılırken, dört gazetecinin gözaltına alınacağı ileri sürüldü. Bu haberin çıkmasından saatler sonra ‘Gizli..’ adlı troll twitter hesabında gazetecilerin de ismi verilerek iftira yayınına başlandı. Trol hesap gazetecilerin isimlerini yazarak tehdit ve iftiralar savurdu. 
 
KAYNAK: TARAF-ROTAHABER
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ARGUVAN; TÜRKÜ VE SEVDA DEMEKTİRÖnceki Haber

ARGUVAN; TÜRKÜ VE SEVDA DEMEKTİR

ŞAHİN, ARAPGİR VE ARGUVAN’I ZİYARET ETTİSonraki Haber

ŞAHİN, ARAPGİR VE ARGUVAN’I ZİYARET ETTİ

Yorum Yazın

Altaylı ifşa etti: Erdoğan Galataport'u Mossad'ın adamına satacaktı
Ethem Sancak: Biz Amerika’nın desteğiyle iktidara geldik
Yarım asırdır ağaçlara şekil veriyor
Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele Eğitim Federasyonu Malatya İl Baskanlıgı istişare ve tanışma toplantısını gerçekleştirdi.
Cemil Barlas yandaşlıkta yeni bir seviyeye geçti: Hasta bakıcı bile...
Kulisler bu haberle çalkalandı! Erdoğan,Ahmet Davutoğlu'nu tehdit etti
Türkiye'de boşanan çift sayısı arttı
Üç aracın karıştığı zincirleme kazada 2 kişi yaralandı
Radyo Kampüs yeni seslerini arıyor
Özhaseki: Doğalgazda en ucuz ülkeyiz.

Başka haber bulunmuyor!