KUR’AN KURSUNU TAMAMLAYANLARA HEDİYELER VERİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KUR’AN KURSUNU TAMAMLAYANLARA HEDİYELER VERİLDİ
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Camiye koşalım, Kuran’la buluşalım’ temasıyla başlatılan yaz kuran kursları sonunda öğrencilere hediyeler veriliyor.

Malatya Merkez Özalper Mahallesinde bulunan Somuncu Baba Caminde Kur’an Kursu’nun sona ermesi nedeniyle hediye töreni düzenlendi. Somuncu Baba Cami Din Görevlisi Mehmet Çiloğlan, Müezzin Seyfullah Gezek ve diğer görevliler tarafından yürütülen kursların 3 kuru da tamamlandı. Somuncu Baba Cami Din Görevlisi Mehmet Çiloğlan, 100 civarında öğrencileri olan kursta Kur’an-ı Kerim öğrenmenin yanında kursiyerler başta Peygamberimizin hayatını anlatan Siyer-i Nebi olmak üzere, ibadet, ahlak ve dini bilgiler verildiğini bildirdi. Çiloğlan camilerindeki kursları çekici kılan ve bu nedenle yoğun öğrenci talebine konu olan uygulamalarından bahsederek, “Kurslarımıza zaman zaman kurmuş olduğumuz sine vizyon eşliğinde de verildi. Bu sine vizyon gösterileri öğrencilerin dikkatlerinin toplanmasına yol açtığı gibi, eğitimde de başarılı olmamıza imkân sağlıyor. Başta Siyer olmak üzere birçok derse yardımcı konuların ve dini bilgilerin anlatıldığı sine vizyonda zaman zaman da görgü kuralları, adab-ı muaşeret, değerler eğitimi de vermekteyiz” şeklinde konuştu.
Yaz Kuran Kurslarının 3 kur halinde düzenlendiğini de kaydeden Çiloğlan, “Her kur 3 haftalık sürelerden oluşmaktadır. Birinci Kurda kursiyerlerimiz Elif Ba, İkinci Kurda Amme cüzü, 3. Kurda ise Kur’an-ı Kerim öğrendiler” dedi.
Çiloğlan, öğrencileri teşvik için, kurslar sonunda hediye programı düzenlediklerini belirterek, birinci Mehmet Yıldız, ikinci Faik Demir ve Nedim Doğdu’ya tablet bilgisayar, 5 öğrenciye mp3 çalar ve diğer öğrencilere de tişört başta olmak üzere hediyeler verdiklerini bildirdi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
4 ÇOCUK BİRLİKTE ÖLÜME GİTTİ, YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLERÖnceki Haber

4 ÇOCUK BİRLİKTE ÖLÜME GİTTİ, YAN YANA T...

Hayvanat bahçesinde dehşete düşüren görüntüSonraki Haber

Hayvanat bahçesinde dehşete düşüren görü...

Yorum Yazın

Arguvan’da şehit aileleri unutulmadı
Yüzde 25 artışla 212 milyon dolara yükseldi
Daha çok vergi ödemeye hazır olalım
Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde mezuniyet sevinci
Engelli çocuklara bahçe terapisi
Paralar boşa gitti! Millet kıraathaneleri için 47 milyon TL harcandı. Üstelik kekler de verilmedi!
Belgeleri çıktı! AKP'den o işletmeye 43 milyar TL'lik kira kıyağı
Konya’da yürüyen Furkan Vakfı üyeleri cezaevine atıldı
Bakan Vahit Kirişci, Nasreddin Hoca'ya özendi! Buğday Venezuela'dan
Hayaldi gerçek oldu: Ve 30 TL geldi

Başka haber bulunmuyor!