Büyükşehir Belediyesi sözleşmeli memur alacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyükşehir Belediyesi sözleşmeli memur alacak
Malatya Büyükşehir Belediyesinde boş bulunan 9 adet kadroya KPSS ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. Mülakat 21.11.2017 tarihinde

Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından 5393 Sayılı Belediye kanununun 49. Maddesi gereğince boş bulunan 9 adet kadroya KPSS puanı ile sözleşmeli teknik personel alınacağı belirtildi. Açıklamada, 6 İnşaat Mühendisi, 1 Makine Mühendisi, 1 Bilgisayar Mühendisi ve 1’de Şehir Plancısı alınacağı belirtilerek, başvuruda bulunacak adayların http://www.malatya.bel.tr adresinde yayımlanan ilanda istenilen belgeler ile birlikte 07.11.2017 Salı günü mesai bitimine kadar İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerektiği kaydedildi. Üçüncü şahıslar eliyle, faks, posta veya elektronik posta (e-mail) ile yapılan müracaatların kabul edilmeyeceğinin bildirildiği açıklamada, 20.11.2017 ve 21.11.2017 tarihlerinde saat 10.00'da Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasında sözlü mülakat yapılacağı, mülakat sırasında adaylarda, meslek, genel kültür, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, davranış ve mesleğe uygunluk gibi niteliklere sahip olup olmadıklarının göz önünde bulundurulacağı kaydedildi.

SINAV İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 Sayılı Devlet memurları kanununun 48. Maddesindeki belirtilen şartları taşımak,

2. Üniversitelerin ilgili bölümünden mezun olmak, başka bir kurumda sözleşmesi bulunmamak,

3. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları bulunmaması,

4. 2016 yılı KPSS P3 (Lisans) puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak,

5. KPSS puan esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 10 katı adayın içerisinde bulunmak,

6. Alanında 2(iki) yıl iş tecrübesi olmak(SGK) döküm belgesini ibraz etmek,

7. Taksirli suçlar hariç olmak üzere ağır hapis veya 6 aydan fazla veya affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve resmi ihale ve satımlara fesat karıştırma devletin sırlarını açığa verme suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

8. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak,

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER 1. Başvuru dilekçesi 2. Öğrenim durum belgesi fotokopisi 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi 4. Fotoğraf (2 adet) 5. Özgeçmiş CV 6. İkamet belgesi 7. Sağlık raporu 8. Alanında 2(iki) yıl iş tecrübesi olmak(SGK) döküm belgesini ibraz etmek, 9. Erkek adaylar için Askerlik ile ilgili İlişkisi bulunmamak, 10. KPSS ÖSYM Sınav Sonuç belgesini ibraz etmek 11. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu, Adayların başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve göreve başlatılmaz, göreve başlatılmış olsalar dahi atamaları iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında 29.09.2004 tarih ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununu ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

BAŞVURU SÜRESİ VE YERİ Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adaylar, istenilen belgeler ile birlikte 07.11.2017 Salı günü mesai bitimine kadar İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat edeceklerdir. Üçüncü şahıslar eliyle, faks, posta veya elektronik posta (e-mail) ile yapılan müracatlar kabul edilmeyecektir.

SÖZLÜ SINAV 20.11.2017 – 21.11.2017 tarihlerinde saat 10:00'da Malatya Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasında sözlü mülakat yapılacaktır. Sözlü sınavda adayların; meslek, genel kültür, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, davranış ve mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığı göz önünde bulundurulacaktır.

 

Kaynak:Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Minibüs yoldan çıktı: 1 yaralıÖnceki Haber

Minibüs yoldan çıktı: 1 yaralı

 16 yaşındaki çocuk, okul hizmetlisini bıçakladıSonraki Haber

16 yaşındaki çocuk, okul hizmetlisini b...

Yorum Yazın

34 milyon kişinin banka borcu var
Halk, “soframa ne koysam” diyor...
Ali Babacan: Gün gelir 17-25 Aralık yeniden incelenir
Korkunç Kaza! Dedesinin bir anlık hatası öldürdü
Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan mutasyon açıklaması
Vatandaş krizde! Takipteki krediler yüzde 86 arttı
Kaçırıldığı iddia edilen genç kız Adıyaman’da bulundu
Malatya’da tablet dağıtımına başlandı
2021 yılı asgari ücret rakamı belli oldu
Meral Akşener’den Bahçeli’nin ‘eve dön’ çağrısına cevap

Başka haber bulunmuyor!