Ağbaba: Ayrım Yapmaya Deği̇l Kardeşli̇ği̇ Güçlendi̇rmeye Geli̇yoruz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ağbaba: Ayrım Yapmaya Deği̇l Kardeşli̇ği̇ Güçlendi̇rmeye Geli̇yoruz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bu topraklarda ayrım yapmaya değil kardeşliği güçlendirmeye geliyoruz. Her kim ki teröre destek veriyorsa Allah belasını versin. Her yerde

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,Yazıhan Belediye Başkan Adayı Niyazi Akıncı ile birlikte seçim çalışmalarına katıldı. Ağbaba ve Akıncı, Eğribük, Balaban,Tecirli, Dedekargın, Fethiye ve Karaca Mahallelerini ziyaret ederek 31 Mart seçimleri için destek istediler.

Ağbaba Karaca Mahallesi’nde yaptığı konuşmada; “Bir seçim sürecine girdik. Malatya Büyükşehir Belediyesi adayımız Av. Soner Gökçe, geçmişte siyasi deneyimi olan bir arkadaşımız. Her kesimi kucaklayacak bir aday. Öncelikle Büyükşehir belediyesi için Soner Gökçe’ye oy vermenizi istiyoruz. Yazıhan  adayımız Yazıhan’da tanınan bir büyüğümüz, Sayın Niyazi Akıncı. Bürokraside görev almış devleti bilen, bürokrasiyi, yönetimi bilen bir arkadaşımız. Farklı kurumlarda görev yaptı ve son derece başarılı oldu. Biliyoruz ki Niyazi Akıncı Yazıhan’a hizmet için geliyor. Yılarca bürokraside edinmiş olduğu deneyimi Yazıhan’a aktarmaya geliyor” dedi.

KARDEŞ BELEDİYE PROJESİYLE ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARDIK

Ağbaba; “ Niyazi Akıncı Yazıhan’a belediye başkanı olursa daha önce Arguvan ve Hekimhan’da gerçekleştirdiğimiz kardeş belediyecilik projesini Yazıhan için de gerçekleştireceğiz. Devletin vermediği ödenekleri kardeş belediye kapsamında belediyelerimiz verdi. Birkaç örnek vereyim, İzmir Karabağlar belediyesi aracılığı ile Adıyaman Şambayat Belediyesi’nin tamamını parke taşı yaptık.Buca Belediyemiz Kesmetepe’ye yardım etti. Mezitli Belediyemiz, Yaylakonak Belediyesi’ne hizmet verdi.Ataşehir Belediyemiz Arguvan’a, Beşiktaş Belediyemiz Hekimhan’a büyük katkılar sundu.Umarım Yazıhan’da Niyazi Akıncı belediye başkanlığını kazanır, biz de kendi ilçemize hizmet etme olanağı buluruz. Elimizdeki her türlü olanağı Yazıhan için kullanırız. Yazıhan’ı yaşanabilir bir belediye yapmak için elimizden geleni yaparız.Sadece kardeş belediye değil hem sosyal hem kültürel anlamda da her türlü desteği vereceğimizi bilinmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

BİZİM ADAYLARIMIZ PROJELERİNİ ANLATIYOR,  ONLAR ‘ZİLLET’TEN BAHSEDİYOR

31 Martta mahalli idareler seçimi gerçekleştirileceğini ancak seçimlerden çok farklı şeylerin konuşulduğunu kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,  “Seçimlerde muhtar adayları , belediye başkan adayları yapacaklarını söyler. İstanbul Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu ‘İstanbul’da bir tek yoksul bırakmayacağım’ diyor. Ankara adayımız projelerini açıklıyor. Bizde burada hem genel merkezimizin almış olduğu kararla hem belediyemizde çalışan işçilerimizin maaşlarını düzenleyeceğiz. Hem istihdamı artıracağız hem de yoksulluk sınırını altında kim kalıyorsa o yoksulluk sınırı gelirini belediyemiz tamamlayacak. Birçok vaadimiz var. Bu topraklarda ayırmaya değil birleştirmeye geliyoruz. Ayrım yapmaya değil kardeşliği güçlendirmeye geliyoruz. Din, dil,ırk hiçbir ayrım gözetmeyeceğiz. Hiçbir anlamda hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz. Diğer taraf ise ‘zillet’diyor, ‘çukur’ diyor, ‘tezek’ diyor. Akıllarına gelen tüm hakaretleri söylüyorlar.’Bu bir beka meselesidir’ diyor. Örneğin Niyazi Akıncı Yazıhan’da seçim alırsa Yazıhan yıkılacak mı? Nevzat bey seçimi kaybederse Yazıhan’ın bekası mı zedelenecek?”dedi.

EZANA SAYGISIZLIK YAPMAK KİMSENİN AKLINDAN GEÇMEZ

“Bu bir savaş falan değil. Bir seçime gireceğiz. Seçimde belediye başkanlarına oy kullanacaksınız” diyen Ağbaba, “Yazıhan’da herkes bizim kardeşimiz. Düşmanlık falan yok. Terörle işbirliği yaptığımızı bile söylüyorlar. Kendileri de çok iyi biliyor ki CHP adaylarının bu yapılarla hiçbir ilişkisi olmadı, bundan sonrada olmayacak. Genel başkanımızda cevap verdi “Kim ki teröre destek veriyorsa ‘Allah belasını versin.’ Kim ki iftira atıyorsa ‘Allah belasını versin. ‘ dedi. Bunlar tutmadı ezana geldi. Herkesin kutsalı olan ezanın yuhalandığını söyledi. Ne Türkiye’de ne Yazıhan’da ne Karaca’da kimse ezana saygısızlık yapmaz. Kimsenin aklından bile geçmez” şeklinde konuştu.

ORANTISIZ BİR SEÇİM KAMPANYASIYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

“Orantısız kampanya ile karşı karşıyayız” Diyen Ağbaba, “ Sadece adaya karşı değil devlete karşı mücadele ediyoruz. Her yerde Recep Tayyip Erdoğan’ın resimleri. Erdoğan sanki Malatya Büyükşehire aday, sanki Yazıhan’a aday, sanki Doğanyol’a Pütürge’ye aday. Bizim büyükşehir adayımız Soner Gökçe kıt kanaat imkanlarla afiş yaptırdı. Bütün afişlerin kafası kesilmiş. Ama kendileri belediyenin imkanı ile her türlü kampanyayı yapıyorlar. Bizim cebimizden yapılıyor. Benden aldığı vergiyle belediye kendi afişini kendi billboardunu yapıyor. Bizim cebimizden harcadığın her kuruş sana haram olsun.”ifadelerini kullandı.

ZENGİNLEŞEN ÜRETİCİ DEĞİL BİR GRUP RANTÇI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; “Türkiye’ye artık söyleyecekleri bir şey yok. 17 yıl ülkeyi yönetmişler, gönül belediyeciliği diyorlar. Yıkmadığın gönül kalmamış. Yazıhan’ın bütün köyleri yoksullaştı. Geçen bir köye gittim cebinde 10 TL si olan 2 kişi çıktı. Türkiye yoksullaşmış. Malatya yoksullaşmış. Ne vaatte bulunacaksın. Tarımın güçlü olduğu yerde bile insanlar açlıkla karşı kaşıya. Herkesi terör örgütü üyesi yaptı. Şimdi başka bir terör örgütü buldu ‘Bostan Terör Örgütü’. Domates, biber patlıcana terörist diyor. Bunların fiyatının pahalı olmasından şikayet ediyor. Dünyanın en pahalı mazotunu, ilacını, gübresini, elektriğini üreticiler kullanıyor. Bütün dünya kendi tarımını çiftçisini desteklerken bizimkiler gümrüğü kaldırıyor. 200 bin ton patates ithal ediliyor, gümrük yok. Sırbistan’dan et ithal ediliyor gümrük yok. Sonra da ‘ürünlerin fiyatı neden arttı?’ diyorlar. Zenginleşen ne Türk çiftçisi ne Türk halkı zenginleşen bir grup rantçı.”dedi.

Kaynak:Hürriyet

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
 İyi Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ali Ekinci: Sadece belirli bir zümreye peşkeş çekilme sorunu var ama terör sorunu yokturÖnceki Haber

İyi Parti Battalgazi Belediye Başkan Ad...

Battalgazi'de korkunç olay!Sonraki Haber

Battalgazi'de korkunç olay!

Yorum Yazın

Kaymakam Kazdal’dan okul denetimi
‘En İyi Narkotik Polisi Anne’
Güvenlik görevlilerine seminer
Uyuşturucuya sıkı takip
Tombalacılara baskın: 51 şahsa 136 bin ceza
Tetteh’den 5 maçta 3 gollük performans
Kaza yapıp kaçan sürücü yakalandı
İlkokul öğrencilerine kırtasiye desteği
Yeşilyurt Belediyesi'nden örnek davranış
Yeni Malatyaspor’dan 5 sezonun en kötü başlangıcı

Başka haber bulunmuyor!