malatya haber site manset arka plan logo arka plan  arka plan flash haber malatya manset serbset piyasa malatya kategori malatya ana manşetler arka renk ust haber
   Bugün - 16 Eylül 2019 Pazartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Künye
Hava Durumu
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.malatyahabermerkezi.com Logo
-
Malatya 25°°C
Yazar Detayları

Tacettin ELMAS

Tacettin ELMAS - ZAVALICA BİR TEHDİD MESAJI

ZAVALICA BİR TEHDİD MESAJI
Yazı Tarihi: 13 Şubat 2016 Cumartesi

  Geçen hafta CHP il başkanının Doğanşehir ilçe örgütünde ki sözde halka açık, herkesin ülke ve parti sorunları hakkında görüş ve düşüncelerini açıklayabilir diyerek düzenlemiş oldukları toplantıya ilçe başkanının daveti üzerine katılmıştım.

  Toplantıda il başkanının, parti çalışmalarının uygulamada anlattıkları gibi olmadığını örnekleri ile söylemeye çalışınca rahatsız olmuş ve bu düşüncelerimden dolayı beni disipline verip partiden ihraç edeceğini bağıra, çağıra ifade edip konuşmamı kesince,  bende ortam gerginleşmesin diye toplantıyı terk edip takındığı anti demokratik tutumu gazete deki köşe yazımda dile getirmiştim.

  Doğrulara verecek cevap olmayınca rahatsız olmuş, bey efendi!!

   Yazı ve yazarlardan, farklılıkların ne olduğu, bunlardan nasıl faydalanılması gerektiği, bunların ne anlam ifade ettiklerini kavrayacak bir siyasi kültür ve olgunluğa sahip olmadığı için, içindeki cehalet zehrini yazıyı okur okumaz telefonda tehdit mesajları ile ortalığa döküp rahatlamaya çalışmış.

   İlk başta bir iki telefon açtı, açmayınca niyetini telefon mesajı ile illeti zavallı.

   Yine zavallı diyorum. Çünkü nedeni ne olursa olsun, bir insanı açık ve aleni olarak tehdit etmenin ne olduğunu, hem de yazılı olarak bilmeyecek kadar bilgisiz ve cahil. Üstüne üstlük tehdit ettiği kişi  hem basın mensubu, hem partisinin resmi üyesi.

   Bizim cahilin tehdit mesajını aynen yazdığı gibi aktarıyorum. Partinin hem sayın vekili hem yetkili kurumları bu davranışı normal karşılayıp sesiz kalıyorlarsa bunu da anların demokratik, insani vicdanlarına bırakıyorum.

   Tüm Malatya basınını da bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.

   Mesaj. “BUNU SENİN YANINA BIRAKMAYACAĞIM. TELEFONU MEŞGULE ATMAKLA KURTULAMAZSIN.” Enver kiraz CHP il baş.

  Düşünün bu mesajı bir yazara, parti üyesine, sıradan vatandaşa atan şahıs Türkiye’de mevcut iktidarı basın mensuplarını, sıradan eleştiri getiren her kim olursa tutuklattırıp içeri attırarak insan hak ve özgürlüklerini kısıtlayarak toplumu baskı ile sevk ve idare etmeye çalışan mevcut iktidarı, daha özgürlükçü, daha demokratik, daha barışçıl politikalar ile refaha ulaştıracağım diye toplumda oy isteyerek iktidar olmaya çalışan sol ve sosyal demokrat bir partinin Malatya il başkanı.

   Cumhurbaşkanı bir haber den dolayı gazeteci CAN Dündar’a bunu senin yanına bırakmayacağım, tehdidi aklıma geldi.

   Bir yandan güldüm. Bir yandan üzüldüm. Kimler tarafından yönetildiğimize.

   Bu anlayışla CHP’nin, Malatya’da neden her seçim de oy kaybederek neredeyse vekil bile çıkaramayacak düzeye doğru gerilediği daha iyi anlaşılıyor.

   Gerçi bu anlayış sahiplerinin derdi ülke, toplum, halk ne yapmış, ne yiyor, ne içiyor insanlar aç mı, tok mu, işsiz perişan mı umurlarında değil.

   Bunların siyaset anlayışı, bir şekilde ganimet elde etmiş misali üzerine oturtuldukları koltuklar elde gitmesin, bu şekilde kendilerine tanzim edilen içi boş egolarının tatmini için sadece göstermelik, magazinsel şova dayalı politikalar yaparak siyasi bir kimlikle arzuladıkları çıkar ve rantlara kısa yoldan ulaşmaktır. Akıllar sıra o ucuz kafaları ile toplum ve bizleri de buna alet etmeye çalışıyorlar.

  Son kurultayda tüm siyasi otoriterlerin, üzerinde görüş birliğine vararak eleştirip partinin gelişmesinin önündeki en büyük engel olarak gördükleri yeteneksiz, yetersiz, eğitimsiz, tembel ve işgüzar parti örgütlerinden biri de Malatya il örgütü ve onu bu noktaya getiren il başkanıdır.

   Bey efendi, partiyi dolayısı ile onun hitap etmiş olduğu toplumun en geniş kesimleri olan dar gelirli yoksul, emekçi halk kesimlerini bu yanlış ve yetersiz siyasi kimliğinden dolayı oy kaybettirip küçültüyorsun diyen kendi dışındaki herkesi aklı sıra partiye ihanet etmekle suçlayarak kendisini rahatlatmaya çalışarak ne kadar önemli bir partili olduğunu topluma ispatlamaya çalışıyor.

Çalışıyor çalışmasına da, kendisinden başka kimseyi bir türlü buna inandıramıyor. Kendi iç dünyasında çok rahat. Mevki, makam yerinde.

Kendisi rahat olmasına rahat ta toplum rahat değil.  Herkes çare ve çözüm bekliyor. Karşılarında sizin gibi özü sözü bir olmayan bir il başkanı ve uygulamalarını da görünce başka arayışlara girmek zorunda kalıyor.    Bu tepkiyi de bizim zavallı e onlar bizden değil deyip, ucuz yoldan işin için de çıkmaya çalışıyor. Kafasında karşısındaki insanı, onun anlayacağı dilden ikna etme bilinç ve düşünce olmadığı için suçu kendisinde değil karşısındaki vatandaştan arıyor. Zavallı diye eleştirdiğimiz budur.

  Her seferinde aynı şeyleri yaparak insanlara, bu sefer başaracağız diyerek karşındakilerden buna inanmalarını beklemektir.

    Yine diyorum. Bu zavallılıktır. Çok iyi biliyorum ki buna kendisi bile inanmıyor. Çünkü heybesi boş. İnsan o kadar sürede bari heybesine( Kafa) bir şeyler koyarak çeşidini zenginleştirir. Çünkü toplum değişiyor.

    Toplum hızla değişirken kendisi inadına bu değişime direniyor.

   Tehdit ederek insanları, susturmaya çalışıp değişime direnip iktidar olanlar nerelerde olurlar biliyor musun? Yanı başına bakarsan görürsün. Kimi kafa kesiyor, kimi kadın kızlara tecavüz edip pazarlarda satıyor. Kimi insanları düşüncelerinden dolayı sokaklarda vinçlerin ucunda sallandırarak idam ediyor.

  Bu ucuz tehdit ile kiminle aynı noktaya geldiğini görüyorsun.

   Medeni bir insanın yapacağı böyle mafyavari tehditler değil. Medeni bir şekilde insanca karşılıklı, birbirinin sözünü kesmeden, oturduğu koltuktan aldığı güçle karşısındakilere baskı yapmadan, o siyasi üstünlüğü karşısındakine hissettirmeden bile onu ikna ederek ya düşüncelerini kabul ettirmek, ya da o farklılığa saygı duyarak politika yapmaktır.

   Çağdaş, medeni, sol ve sosyal demokrat siyaset budur. Bunu yapabiliyorsan başarılısın demektir. Ama nerde, hala taşıdığın feodal kafanın esiri olmaktan kurtulamamışsın. Ondan sonra da tehditler savurarak insanların senden korkacağını zannediyorsun!!

   Çırpındıkça battığının farkında bile değilsin. Kendinle birlikte koskoca bir partiyi (CHP)de batırıyorsun. Batırmışsın. Partinin içi boşaltılmış durumda. Demek içimde gelmiyor ama yine de acıyorum.

   Yazık umarım partinin yetkilileri geç olmadan seni oradan alırlar da bu partinin önü açılır. Yoksa bir sonraki seçim de elde olan tek vekilde sayen de tarih olur.

   Atanmış ve alınma işlemlerine karşıyım. Ama ne yapalım zaten sende demokratik bir seçimle o koltuğa oturmadın.

   Hani haydan gelen, huya gider misali.

   Aslında kendisine yakışır vaziyette birçok halk deyimi var ama kendime yakıştıramadığım için kullanmak istemiyorum.

Kendisini kendi kaderi ile baş başa bırakıyorum.!!

 
İletişim E-Posta: tacettinelmas@malatyahabermerkezi.com - Telefon:
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

HEZAN MESELESİ
GİDİŞ NEREYE
TERÖR
SAVAŞ VE BARIŞ
ZAVALICA BİR TEHDİD MESAJI
BİR ZAVALLININ ANATOMİSİ
MEMLEKET TE SİYASİ HAVA
TARİHSEL TEKERÜR
SAVAŞIN FATURASI.
MALATYA CHP DE NE OLUYOR.
ESKİ ARAÇLARLA YENİLİK YARATMAK MÜMKÜNMÜ.?
SOL SİYASETİN ACMAZI.
BİR KASIM VE SONRASI
AKP, CHP KOALİSYONU VE SORU İŞARETLERİ
KOALİSYON MASASI
OLUMLU VE OLUMSUZLUKLARI İLE SEÇİMLER.
EĞRİSİ, DOĞRUSU.
DARBE VE DİKTATÖRLER.
YEDİ HAZİRAN VE SONRASI.
MALATYADA YEREL SİYASET.
ÖN SEÇİM VE DEMOKRATİKLEŞME
İÇ GÜVENLİK?
YUNANİSTAN,DA SYRİZA,TÜRKİYE DE KİM......
SİYASAL İSLAM - SİYASAL KAPİTALİZM
KEŞKE DEMEMEK İÇİN
DEMOKRASİDE BİR ADIM İLERİ İKİ ADIM GERİ
SİYASİ GİDİŞAT - (GÜNDEM)
Çözüm süreci
Diğer Yazarlar

Temsilde Eşitsizlik
Hayal Etmeyi Unutmak..
HEZAN MESELESİ
YAZMAMAK BİRAZDA ÖLMEKTİR
BATI DÜSÜNCESINDE MATERYALIST-MEKANIK-PARADIGMA (DETERMINIZM)!
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Arşiv Arama
Facebook
sanalbasin.com üyesidir
isaretAnasayfa
isaretSite Haritası
isaretSitenize Ekleyin
isaretRSS Kaynağı
isaretMalatya Haberleri
isaret malatya gerçek habermalatya gerçek haber
isaret Malatya Siyaset haberleriMalatya Siyaset
Hakkımızda
isare tYeni MalatyasporYeni Malatyaspor
isaretDoğanşehir Haber
isaretHekimhan Haber
isaretmalatyahaber
isaretHava Durumu
isaretReklamlar
isaretKünyemiz
isaretFacebook
isaretTwitter
isaretBize Ulaşın
isaretMalatya Haber
isaretMASKİ
isaret malatyaMalatya
isaretArguvan Haber
isaretDarende Haber
isaretMalatya Belediyesi
isaretMalatya Güncel
isaretMalatya Asayiş
isaretMalatya Hava Durumu
Copyright ©2006 MalatyaHaberMerkezi - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
logo Google+ Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,61ms