malatya haber site manset arka plan logo arka plan  arka plan flash haber malatya manset serbset piyasa malatya kategori malatya ana manşetler arka renk ust haber
   Bugün - 22 Eylül 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Künye
Hava Durumu
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.malatyahabermerkezi.com Logo
-
Malatya 26°°C
Haber Detayları

Cumharbaşkanı Erdoğan: Muhalefet seçimi önemsizleştirmeye çalışıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da yaptığı konuşmada Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP'nin tarihinin en büyük kimlik bunalımını yaşadığını belirterek, "Mevcut yönetim altında CHP, milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koçbaşına dönmüştür" dedi.

Güncel Haberi - 06 Mart 2019 Çarşamba - 18:52
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimler öncesinde Malatya'da gerçekleştirdiği mitingde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile ilgili söylemlerine sert tepki gösterdi. Millet İttifakı'ndaki CHP'nin ortaklarına da dikkat çeken Erdoğan, "Bizim siyasi anlayışımız belli. Bizde millete efendilik yoktur, hizmetkarlık vardır. Bizde sandıktan çıkan her oya sorumluluk olarak bakmak vardır. Zaferlerimiz büyüdükçe tevazumuz da büyüdü. Son zamanlarda bölücü terör örgütünün birlikte olduğu CHP, sözde İYİ Parti, Saadet. Dörtlü çete. Bunlara 31 Mart’ta sandıklarda bir Osmanlı tokadı vurmaya var mıyız" dedi. 

"Seçimi önemsizleştirmeye çalışıyor" 
Erdoğan 31 Mart Yerel Seçimlerini zaferle tamamlanacağına inandığını vurgulayarak, muhalefetin yerel seçimleri önemsizleştirmeye çalıştığını kaydetti. Erdoğan, "31 Mart seçimlerini de suhuletle geride bırakmamız gerekiyor. Daha öncekiler gibi 31 Mart’ı da zaferle neticelendirmemiz gerekiyor. Yine güçlü ve tarihi bir destek bekliyoruz. Sandıklara gözünüz gibi bakmanız gerekiyor. Ülkemize rekor oranlarda yine bir demokrasi şöleni yaşatacağız, buna inanıyorum. Muhalefet ısrarla 31 Mart seçimlerini önemsizleştirmeye çalışıyor. Sıradan basit, olağan bir yerel seçim olduğunu iddia ediyorlar. Ülkemizin yüz yüze bulunduğu tehdit ve tehlikelerden asla bahsetmiyorlar. Ne terör gibi dertleri, ne Irak gibi gündemleri, ne güvenli bölge gibi planları,ne de Suriye’de kalıcı barışa dair teklifleri var. Suriye'nin kuzeyindeki terör koridoru ile nasıl mücadele edeceğimize dair tek bir fikir dair geliştirmiyorlar. Bölücü terör örgütüne giden tırlar dolusu silahları hiç konuşmuyorlar, ağızlarına dahi almıyorlar. Karadeniz’de ne olduğundan Ege'de, Akdeniz’de hangi güç mücadelenin yaşandığından haberleri bile yok" şeklinde konuştu. 

Akdeniz'deki doğalgaz arama çalışmaları 
Kılıçdaroğlu'nun Akdeniz'de doğalgaz arayan Türk gemileri ile ilgili söylemlerini de eleştiren Erdoğan, "Bırakın haberdar olmayı, bırakın destek vermeyi, çoğu zaman menfaatlerimizi korumak adına attığımız stratejik adımlardan bile rahatsız oluyorlar. Türkiye tarihinde ilk kez kendi gemilerimiz ile doğu Akdeniz’de doğalgaz arıyoruz, CHP’liler bunu bile dillerine doluyorlar. Ülkemiz Rumlara, bölgedeki diğer güçlere rağmen böyle kritik bir hamle gerçekleştiriyor, CHP bunu bile engellemeye çalışıyor. Meclis kürsüsünde Rumlarla aynı dili konuşup, Rum tezlerine sözcülük, borazanlık yapıp, Yunan gazetelerine manşet oluyor" diye konuştu. 

CHP'ye koçbaşı benzetmesi 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin cehaletle gaflet, gaflet ile ihanet arasındaki çizgide savrulduğunu da kaydederek, koçbaşı benzetmesinde bulundu. Erdoğan, "Cehaletle gaflet, gaflet ile ihanet arasında çok ince bir çizgi vardır. Bu inci çizgiyi kaçırdığınız an birden kendinizi ihanet çukurunda bulursunuz. O hassas ayrımı önemsemediğiniz zaman birden Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürerken bulursunuz. Milli hassasiyetleri bir tarafa bırakırsanız, oradan oraya savrulmaktan kurtulamazsınız. Maalesef CHP’nin yaptığı bugün budur. CHP cehaletle gaflet, gaflet ile ihanet arasında gidip gelmektedir. Biz CHP’nin kendisine çeki düzen vermesine bekledikçe Genel Başkanından milletvekillerine kadar CHP’liler çok daha büyük savrulmalar yaşıyor. Çok daha vahim hatalar işliyorlar. Mevcut yönetim altında CHP, milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koçbaşına dönmüştür. Bugün CHP, Türktiye’ye yönelik husumet besleyenlerin istedikleri gibi yönlendirdiği parmaklarında oynattıkları bir aparata düşmüştür. Bugün CHP tarihinin en büyük kimlik bunalımını yaşamaktadır" ifadelerini kullandı. 

"Ya bu adam korkak, bu adam pısırık" 
Erdoğan, "Bay Kemal’ın YPG terör örgütü ile ilgili açıklamaları, daha doğrusu hezeyanları takip etmişsinizdir. 15 temmuz gecesi Atatürk Havalimanı'nda darbecilerle anlaşarak, tankların arasından geçip, Bakırköy Belediyesine giden sensin bay Kemal. Ben damadım, eşim, kızım ve torunlarımla beraber Atatürk Havalimanı'na indim. On binler orada. Sonra 2 saat önce bay Kemal tankların arasından geldi, geçti, şimdi Bakırköy Belediyesinde dediler. Ya bu adam korkak, bu adam ürkek, bu adam pısırık. Şimdi de terör örgütün başındakileri yanına aldı. Onlarla beraber seçime giriyor. Bakınız Güneydoğu’da, Doğu'da, bay Kemal hiçbir yerde yok. İstanbul gibi yerlerde bu sefer terör örgütünün desteklediği HDP de oralarda yok. Sözde İYİ Parti'yle bu noktada iyi birleştiler. Saadetçik de yanlarında, beraberler" diye konuştu. 

"Böyle bir muhalefet utanç verici" 
CHP'ye eleştirilerini sürdüren Erdogan, şöyle devam etti: 
"CHP sadece 15 Temmuz destanına leke sürmüyor. Bir de utanmadan 82 milyonun huzurunda YPG terör örgütüne sahip çıkıyor.YPG’nin ülkemiz için bir tehdit oluşturmadığını iddia ediyor. Bay Kemal aylardır, bir şey söylüyorum. Bugüne kadar 23 bin tır dolusu silahla donatılan, Suriye’de binlerce insanı katleden, yüz binlercesini sürgün eden, 10-12 yaşındaki çocukların eline silah verip, zorla savaştıran bir katil sürüsünü CHP genel başkanı kanarya sevenler derneği gibi mi görüyor. Bir ulusal televizyon kanalında ‘YPG bize saldırmaz’ diyen bay Kemal’e soruyorum, hadi YPG terör örgütünün Suriye’de işlediği, insanlık suçlarını duymadın, görmedin. Peki bu örgütün ülkemizdeki eylemlerinden de haberin yok mu? Yahu PKK’yı AB terör örgütü ilan ediyor. Ya sen kanaryalar derneği mi ilan edeceksin. YPG’nin şehit ettiği güvenlik görevlilerimizden haberin yok mu? YPG’li teröristler tarafından Güven Park’ta vahşice katledilen insanlarımızdan da mı bilgin yok. Hadi bu örgütün Suriye’de enkaza çevirdiği şehirleri görmedin. Daha bir sene önce sınır illerimize attığı roketleri de duymadın bay Kemal, Zeytin Dalı Harekatı öncesinde Hatay'a ve Kilis’e yapılan 162 ciddi tacizden de mi haberin yok? Sen ne menim insansın ya. Hiçbir şeyden haberin yok. Türkiye gibi bir devletin böyle bir muhalefete böyle bir muhalefet genel başkanına sahip olması, ülkemiz adına utanç verici. Kendi ülkesinin gerçeklerinden bu derece habersiz bir muhalefet partisi olmaz. Kendi ülkesinin yüzleştiği tehdit ve tehlikelerden bu kadar uzakta bir muhalefet partisi dünyanın hiçbir yerinde bulunmaz. Türkiye’de artık muhalefet açığı değil, devşirme muhalefet sorunu vardır. Bugün ülkemizde PKK’nın Suriye kolunun avukatlığını yapan, örgütün halkla ilişkiler ofisi gibi çalışan bir muhalefet problemi vardır. Terör örgütlerine canlı kalkan olmayı vazife edinen bu muhalefet zihniyeti maalesef Türkiye’nin en büyük açmazlarından biridir. Sadece bizim değil, milletimizin de CHP’ye baktıkça, CHP’nin başındaki zatın bu söylemlerini işittikçe ülke adına endişelenmesi gayet tabidir. Özellikle CHP’ye gönül vermiş kardeşlerimin, partinin gidişatı ile ilgili ciddi kaygılarının olduğunu biliyorum. Pensilvanya ve Kandil ile geliştirilen bu yakınlaşmanın bilhassa CHP seçmenini çok ciddi rencide ettiğinin farkındayım. Aynı şekilde milliyetçi muhafazakar tabana sahip, diğer ittifak ortakları da bay Kemal’in söylemlerini içlerine sindiremiyorlar. Parti başkanları, koltuk sevdası uğruna, bölücü örgütün uzantılarına verdiği desteği görmezden gelse de tabanları bunu kabul etmiyor. Her ne kadar üst yönetim bay Kemal’in hokkabazlıklarına ses çıkartmasa da bu partilerin tabanları çevrilen dolapları iyi biliyor. Kandil ve Pensilvanya ile girilen bu kirli ittifaka, CHP, İYİ Parti ve Saadet’e gönül vermiş vatandaşlarım, artık yeter diyecektir." 

 
Anahtar Kelimeler:Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, Malatyada, yaptığı, konuşmada, Kemal, Kıl,
Kaynak / EditörİHA - Malatya Haber Merkezi

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
Malatya’dan Türkmenlere yardım eli
Malatya’da polisi alarma geçiren düğün konvoyu
Kenevir tohumu üretimi 2023’te 150 tona çıkacak

Kenevir tohumu üretimi 2023’te 150 tona çıkacak
Kaçak su kullananlara uyarı
370 yıllık kızılcık ağacı yıllara meydan okuyor
Okul Müdürü, öğrenci velisi tarafından silahla tehdit edildi
Pütürge’de yol çalışmaları devam ediyor
Diğer Başlıklar

Malatya'da suç örgütüne 10 tutuklama
Muhtardan çöp poşetli tepki
Mazot hırsızı tutuklandı
Galatasaray'a Malatya'da coşkulu karşılama
Malatya’dan Türkmenlere yardım eli
Yeni Malatyaspor ile Galatasaray 5. randevuda
Malatya’da polisi alarma geçiren düğün konvoyu
Malatya’da uyuşturucu operasyonu
Malatya'da otomobil park halindeki araçların üzerine uçtu: 1 yaralı
Malatya'da trafik kazası: 4 yaralı
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Arşiv Arama
Facebook
sanalbasin.com üyesidir
isaretAnasayfa
isaretSite Haritası
isaretSitenize Ekleyin
isaretRSS Kaynağı
isaretMalatya Haberleri
isaret malatya gerçek habermalatya gerçek haber
isaret Malatya Siyaset haberleriMalatya Siyaset
Hakkımızda
isare tYeni MalatyasporYeni Malatyaspor
isaretDoğanşehir Haber
isaretHekimhan Haber
isaretmalatyahaber
isaretHava Durumu
isaretReklamlar
isaretKünyemiz
isaretFacebook
isaretTwitter
isaretBize Ulaşın
isaretMalatya Haber
isaretMASKİ
isaret malatyaMalatya
isaretArguvan Haber
isaretDarende Haber
isaretMalatya Belediyesi
isaretMalatya Güncel
isaretMalatya Asayiş
isaretMalatya Hava Durumu
Copyright ©2006 MalatyaHaberMerkezi - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
logo Google+ Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,70ms