malatya haber site manset arka plan logo arka plan  arka plan flash haber malatya manset serbset piyasa malatya kategori malatya ana manşetler arka renk ust haber
   Bugün - 15 Eylül 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Künye
Hava Durumu
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.malatyahabermerkezi.com Logo
-
Malatya 29°°C
Haber Detayları

MARASALI: CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME TALEBİNDE BULUNACAĞIM

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, parti binasında basın mensupları ile bir araya geldi.

Siyaset Haberi - 27 Şubat 2019 Çarşamba - 20:46
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Marasalı, 2 Mart’ta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollağlu’nun Malatya’ya gelerek aday tanıtım toplantısına katılacağını açıkladı. Marasalı, ayrıca billboard ve raket konusundaki eleştirilerini yineleyerek, harcanan paraların, AKP’nin üç belediye başkanından alınıp Malatya, Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerinin bütçesine konulmasını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’ya geldiği zaman kendisi ile görüşme talebinde bulunacağını belirten Marasalı, kendisini bazı konularda bilgilendireceğini ifade etti.

Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, basın mensupları ile bir araya geldi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU MALATYA’YA GELİYOR

Parti binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Cemali Marasalı, 2 Mart Cumartesi günü, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollağlu’nun Malatya’ya gelerek aday tanıtım toplantısına katılacağını açıkladı. Marasalı; “31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimler kapsamında Sayın Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, 2 Mart Cumartesi günü Malatya’da aday tanıtım toplantımıza katılacaktır. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda saat 19.00’da değerli hemşehrilerimiz ile bir araya gelecek.” Dedi.

“O PARALAR BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ALINIP BELEDİYELERİNİN BÜTÇESİNE KONULMALI”

Malatya’daki billboard ve raketlerin AKPli belediye başkanları tarafından belediye bütçesi aracılığı ile kullanıldığı iddialarını yineleyen Marasalı, harcanan paraların, AKP’nin üç belediye başkanından alınıp Malatya, Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerinin bütçesine konulmasını isteyerek şöyle konuştu; “Bizler bir yerel seçime gidiyoruz. Bu yerel seçim halka kendimizi tanıtma ile oluyor. Bu vesile ile tanıtım mecralarının adil ve doğru bir şekilde kullanılmasını arzu ediyoruz. Siyasi partilerin kimi hazineden yardım alıyor. Bizim gibi kendi bütçeleri ile siyaset yürüten partilerde bulunmakta. Fakat bu seçimde adaletsiz ve anormal bir durum ile karşı karşıyayız. Eskiden gizli gizli yapılan şeyler artık çok aleni bir şekilde açık açık yapılmaya başlandı. Bugün Malatya’da kiraya verilen 200 billboard ve 400’den fazla raket vardı. Belediye bunları her yıl kiraya vererek yaklaşık 2 trilyon lira civarında bir gelir elde etmekte idi. Birde bunun yanında belediyenin kiraya vermeksizin kendi hizmetlerini yansıtabilmesi için kullandığı yüzlerce billboard var. Son 6 aydan bu yana ihale süresi dolmuş, ihalesi yapılması gereken billboardlar ne hikmetse 6 aydan beri Adalet ve Kalkınma Partisi’nin belediye başkanları ve adayları tarafından kullanılıyor. Bunların yenilenmesi belediye bütçesinden yapılıyor. Hazırlanması belediye bütçesinden yapılıyor. Asılması belediye bütçesinden yapılıyor. Tabiri caizse halkın cebinden belediyenin bütçesinden Adalet ve Kalkınma Partisi’nin seçim propagandası yapılıyor. Sadece 200 billboard ve 460 raketin halka maliyeti 1 trilyon lira. Bunun yanında her birinin haftalık olarak 50-60-70 lira yenilenme parasını, işçilik maliyetini, o iş için ödenen maliyeti, mesai hesaba kattığımız zaman milletin cebinden çıkan para trilyonların üzerinde. Bu paranın ivedilikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin üç belediye başkanından alınıp Malatya, Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerinin bütçesine konulmasını, konulmadığı takdirde bunun adının halk tarafından konulacağını ve 31 Mart’ta en ağır cevap ile cevaplandırılacağını umut ediyorum.

YSK’YA YOK DEDİLER, SONRA..

Yine bir başka anormallik Yüksek Seçim Kurulu 200 billboard ve 460 raket ile ilgili bundan 6 ay önce belediyelere soruyor elinizde kiralanacak raket ve billboard var mı diye. Belediye cesaretle yok diye cevap veriyor. Bizim geçen hafta Gazeteciler Cemiyeti’ndeki basın toplantısında gündeme getirmemiz üzerine alel acele bir vatandaşa kiraya veriliyor. Ve o vatandaş eli ile Yüksek Seçim Kurulu’na 6 ay sonra veriliyor. Daha sonra kiraya verilebilir billboardımız ve raketimiz vardır diye bize mesaj gönderiliyor. Bu ihale ne zaman yapılmıştır? Bu ihale kaça yapılmıştır? Bu ihaleye kimler katılmıştır? Bu ihaleye kimler davet edilmiştir? İhaleyi alan vatandaşın Adalet ve Kalkınma Partisi yönetim kurulu ile bir ilgili, alakası var mıdır, yok mudur? Bu hususları da doğru bir şekilde cevaplandırmalarını ve halkın içerisine çıkacak yüzleri varsa halkın huzurunda cevaplamalarını kendilerinden arz ediyorum. Saygıyla bekliyorum.Bizler Malatya’da seçim bütçesini kendi cebimizden oluştururken, kendi cebimizden aldığımız yakıt ile seçim çalışması yaparken, kendi billboardlarımıza, kendi afişlerimize para harcarken 780 bin nüfusun Adalet ve Kalkınma Partisi’nin seçim masrafını üstleniyor olması ve 780 binin içerisinde Sosyal Yardımlaşmadan yardım alan, ekmeğe muhtaç kadın ve çocukların bulunduğunu dikkate alırsak tüyü bitmemiş yetimin hakkı ile seçim çalışması yapılırsa ahvaliniz berbat olur diye de kardeşlerimi uyarmak istiyorum. ”

MARASALI’DAN İTTİFAK İDDİALARINA SERT TEPKİ

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Marasalı, kendilerine ittifak konusunda yönetilen bir soruya şöyle yanıt verdi; “Biz daha öncede ifade ettik, normal bir zekaya sahip olan bir insan Türkiye’de bin 389 seçim bölgesinde seçimin yapıldığını, 389 seçim bölgesinin tamamında Saadet Partisi’nin belediye başkan adayının olduğunu bilir ve görür, kötü niyetli değilse. Fakat biz bunu Türkçe ifade etmemize rağmen ya akılları kıt, yahut da kötü niyetliler, halkı geri zekalı zannediyorlar. Halka ikide bir HDP Saadet Partisi ile ittifak yaptı diyorlar. Eğer kendileri yiğitse, mertse, çıksın desinler ki biz falanca kesimin oyunu istemiyoruz. İzmir’de İzmir Büyükşehir adayları HDP’nin oyuna talip olduğu zaman iyi oluyor. Onlar vatansever oluyor, birleştirici oluyor. Şanlıurfa’da HDP’li vatandaş kazanma şansı görmeyince ben Saadet Partisi’ne oy vereceğim dediği zaman Saadet Partisi’nin adayı hain oluyor. Eğer çare siyasetini bırakır da, çamur siyasetine başlayacak olursak biz onlara söyleyecek bir sürü kelime buluruz. Ne buluruz? Mesela andımızda HDP ile işbirliği yaptınız mı? O zaman siz HDP ile ittifak mı yaptınız deriz. Siyasi yasağınızın kalkması için Cumhuriyet Halk Partisi ile pazarlığa oturdunuz. Ne verdiniz de Cumhuriyet Halk Partisi sizin önünüzü açtı diye sorarız. Kozmik Oda’nın patlatılmasında FETÖ ile işbirliği yaptınız. O zaman FETÖ sizi destekliyor mu diyelim. Sizin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayınız FETÖ’nün firari sanığı, Fetullah Gülen’in yeğeni Kemal Gülen ile el ele kol kola gezdiği için biz bu fotoğrafları paylaşıp FETÖ ile AK Parti işbirliği mi yaptı diyelim. Çözüm sürecinde PKK ile işbirliği yaptınız, PKK’yı Kürtlerin tek temsilcisi olarak masanın öbür tarafına adlını diye PKK ile işbirliği yaptınız mı diyelim. Mısırlı Hüseyin’i daha sınırın girişinde alıp Sisi’ye teslim edip, idama gönderdiniz için sizi Sisi ile işbirliği yapmakla mı suçlayalım. Yada Doğu Türkistan’daki insanlık tarihin görmediği zulmü yaşayan Doğu Türkistanlıların yürüyüşünün önünü kesip otobüs ile tekrar İstanbul’a yolladığınız için sizi zalim Çin Hükümeti ile beraber mi gösterelim. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin İsrail Bayrağı açtı diye sizi İsrail ile beraber mi gösterelim. Çamur siyaseti yapılırsa Adalet ve Kalkınma Partisi bundan zararlı çıkar. Mümin ayna gibidir buyuruyor Peygamber efendimiz. Ona bakan kendisini görür. Dolayısıyla her türlü işbirliğine girmiş çıkmış insanların, erdemlilik vasfından yoksun olan insanların erdemli olan insanlardan rahatsız olması gibi Adalet ve Kalkınma Partisi de maalesef kaybettiği erdemden dolayı bizden rahatsız. Onlar zannediyorlar ki biz susarsak mesele kalmayacak. Halbuki biz sussak vicdanları susmayacak. Vicdanları sussa tarih susmayacak. Selahattin ağabey kazandığı zaman devlet ayakta kalacak, Osman Marasalı kaybettiği zaman yıkılacak diyen bir babayiğit varsa çıksın gözümün içine bakarak bunları söylesin.”

“CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞME TALEBİNDE BULUNACAĞIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya’ya geldiği zaman kendisi ile görüşme talebinde bulunacağını, kendisini bazı konularda bilgilendireceğini ifade eden Marasalı, “Çamur siyasetini bırakıp, hepimizin siyasi olarak düşünmesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanımız 6 Mart’ta Malatya’ya gelecek. Malatya’ya gelişinde biz kendisi ile görüşme talebinde bulunacağız. Bütün bunları kendisine ifade edeceğiz. Bunu yapan insanların 1979’da yaptığı siyaset kurumu kaybetti. 1999’da yaptılar yine siyaset kurumu kaybetti. Şimdi 2019’da yine aynısını yapıyorlar. Bu söylentiler ile halkın yüzde 50’sini yada siyasetin yüzde 50’sini vatan haini, kalan yüzde 50’sini beceriksiz, rüşvetçi, aymaz, terör örgütlerine yardım ve yataklık yapmış gibi göstererek siyaset kurumunun altını oyuyorlar. Siyaset kurumunun altının oyulması siyasetçilere ve halka verilebilecek en büyük cezadır. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza ifade edeceğiz. Diyeceğiz ki; Sayın Cumhurbaşkanım sizin iyi niyetinizden istifade ederek, sizin etrafınızı daha öncede yalaka kesim sarmıştı ve bunun cezasını FETÖ konusunda gördünüz. Amerika konusunda gördünüz. Suriye konusunda gördünüz. Her seferinde sizi aldattılar. Bu sefer aldatılmaya müsaade etmeyin. Sizin etrafınızı çeviren ulusalcı yapı, Doğu Perinçek ekibi, Ergenekoncular bunlar sizin etrafınızı sararak size yanlış bilgi veriyorlar. Yanlış istihbarat veriyorlar. Eğer ellerinde Saadet Partisi’nin PKK ile ilgili herhangi bir istihbaratı var ise Sayın Cumhurbaşkanımız çıkarır da bunu bize gösterir ise Saadet Partisi’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından çekileceğim. Erkeklerse yapsınlar. Eğer ellerinde bir bilgi ve belge yoksa susup otursunlar.” İfadelerini kaydetti.

 
Anahtar Kelimeler:Saadet, Partisi, Malatya, Büyükşehir, Belediye, Başkan, Adayı, Osman, Cemali, Ma,
Kaynak / EditörMalatya Haber Merkezi

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
Devlet Bahçeli: Fırat'ın Doğusu ateşe verilmeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar.
Bakan Çavuşoğlu duyurdu: Azerbaycan'a vize kalkıyor.

Bakan Çavuşoğlu duyurdu: Azerbaycan'a vize kalkıyor.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye, Özbekistan ile 27 farklı alanda iş birliği yapacak
Bakan Turan'dan AK Parti'ye ziyaret
Fendoğlu’dan Malatya ve Elazığ için ortak soru önergesi
Diğer Başlıklar

Bostanbaşı mahallesinin ulaşım ağı güçlendiriliyor
İlisuluk Mahallesi sakinleri kazalara çözüm istiyor
‘Mersedes Kadir’ fotoğraf sergisi açtı
Malatya’da tellak pazarında korkutan yangın
Traktör ile pikap kafa kafaya çarpıştı: 3 yaralı
MHP’den Yazıhan ilçesine ziyaret
Malatya’da uyuşturucu operasyonlarında 10 tutuklama
Emniyetten ‘Güvenli eğitim-güvenli okul’ uygulaması
MHP’den Aşure etkinliği
Büyükşehir asfaltta yoğun mesaide
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Arşiv Arama
Facebook
sanalbasin.com üyesidir
isaretAnasayfa
isaretSite Haritası
isaretSitenize Ekleyin
isaretRSS Kaynağı
isaretMalatya Haberleri
isaret malatya gerçek habermalatya gerçek haber
isaret Malatya Siyaset haberleriMalatya Siyaset
Hakkımızda
isare tYeni MalatyasporYeni Malatyaspor
isaretDoğanşehir Haber
isaretHekimhan Haber
isaretmalatyahaber
isaretHava Durumu
isaretReklamlar
isaretKünyemiz
isaretFacebook
isaretTwitter
isaretBize Ulaşın
isaretMalatya Haber
isaretMASKİ
isaret malatyaMalatya
isaretArguvan Haber
isaretDarende Haber
isaretMalatya Belediyesi
isaretMalatya Güncel
isaretMalatya Asayiş
isaretMalatya Hava Durumu
Copyright ©2006 MalatyaHaberMerkezi - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
logo Google+ Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,75ms