malatya haber site manset arka plan logo arka plan  arka plan flash haber malatya manset serbset piyasa malatya kategori malatya ana manşetler arka renk ust haber
   Bugün - 20 Eylül 2019 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Künye
Hava Durumu
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.malatyahabermerkezi.com Logo
-
Malatya 30°°C
Haber Detayları

VELİ AĞBABA: ÖCALAN?LA FLÖRT ETTİNİZ

AKP Grup Önerisi görüşmeleri esnasında CHP grubu adına söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu?nda şehitlerin evleri ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı?nın fotoğrafını göstererek Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan olaylara dikkat çekti.

Siyaset Haberi - 30 Ocak 2016 Cumartesi - 13:23
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Ağbaba,"Bu kadar insan ölürken kahrolsun senin başkanlığın. Akan kanın sorumlusu sizsiniz, hesabını vereceksiniz" ifadelerini kullandı.Ağbaba konuşmasının devamında  AKP  sıralarına dönerek, "Cemaatle iş tutan da sizsiniz" dedi.

OCAKLARA ATEŞ DÜŞÜYOR

“Ülke tam bir yangın yerine dönmüş durumda, askerimiz, polisimiz şehit düşmekte, ülke 90'lı yıllardan bile daha kötü durumda.” Diyerek konuşmasına başlayan Ağbaba,  “Günlerdir ocaklara ateş düşüyor. Dün gece 5 eve ateş düştü, yine çocuklar babasız kaldı, yine anneler evlatsız kaldı, yine kadınlar eşsiz kaldı. Anaların, çocukların, kardeşlerin feryatları göğü deliyor. Duyan var mı, bu ölümleri durdurmak için yapılan bir şey var mı, onu da sizlerin takdirlerine sunuyorum.”dedi.

EYLÜL’ÜN RESMİNE BİR BAKIN

Ağbaba, Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan’ın 5 yaşındaki kızı Eylül Ada’nın resmini milletvekillerine göstererek “Bakın,  babasız kalan bir çocuk, ismi Eylül. Eylül'ün resmine bir bakın değerli arkadaşlar. Bu 5 yaşında bir çocuk, babası dün Diyarbakır'da şehit oldu. Bu çocukları babasız bırakanları şiddetle lanetlediğimi belirtmek istiyorum.”dedi.

ÖLENLER HEP BU EVLERDEN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba,bir eline şehit asker ve polislerin yaşadıkları evlerin resimlerini diğer eline Kaçak Saray resmini alarak sürdürdüğü konuşmasında  “Eskiden polisimiz, askerimiz dağda çatışmada ölürdü, 20 Ekimden beri güvenlik güçlerimiz kimi zaman kahvaltıda, kimi zaman kızıyla seyahat ederken, kimi zaman babası ve eşiyle alışveriş yaparken alçakça katlediliyor; kimi zaman şehrin göbeğinde yollara döşenen bombalarla, kimi zaman şehir merkezine sokulan ağır silahlarla yoksul anaların, babaların evlatları, gencecik fidanlar toprağa düşüyor, sıvasız, çatısız evlerde doğup büyüyen fakir aile çocukları ölüyor. Bakın, değerli milletvekilleri, bakın da biraz ibret alalım hep beraber. Fakir, yoksul çocukların öldüğü evlere birkaç tane örnek vermek istiyorum. Kimisinin çatısı yok, kimisinin penceresi yok. Bakar mısınız şu çocuklarının doğduğu, büyüdüğü evlere? Bakın da bir vicdanınız sızlar belki, şu evlere bir bakın değerli arkadaşlar. Bunların hepsi, ölen askerlerin, polislerin oturduğu evler. Bütün evler birbirine benziyor. Birilerinin evleri buyken bir kısmının saraylarda oturuyor. Bir bunlara bakın, bir de şu saraya bakın. Eğer yüreğinizde biraz sevgi varsa, insan sevgisi varsa bu evleri bir karşılaştırın. Birisi bir saray, birisi de yoksul, fakir aile çocukları. Ölenler burada, burada ölen kimse yok. Ölenler bu fakir aile çocukları. Ne için ölüyor değerli arkadaşlar? Maalesef birilerini başkan yapmak için ölüyorlar.”ifadelerini kullandı.

İNSANLAR ŞEHİT OLURKEN, ONUN DERDİ BAŞKANLIK

Ağbaba konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bugün yine hazretleri konuşmuş, demiş ki: "Parlamenter sistem bugün itibarıyla sona erdi." Milletin derdine bak, beyefendinin derdine bak. Diyarbakır'da, Cizre'de insanlar şehit oluyor, beyefendinin derdi başkanlık. Bu ölümlerin sebebi parlamenter sistem değil. Bu katledilen gençlerimizin, toprağa düşen yavrularımızın sorumlusu parlamenter sistem değil, birilerinin hırsları, birilerinin bitmek tükenmek bilmeyen iktidarlar hırsları. Bu hırs 7 Hazirandan sonra başladı, 20 Ekimde devam etti, maalesef onlarca ocağa ateş düştü. Kimi zaman 3 yaşındaki bebeler, kimi zaman 10 yaşındaki Cemileler katlediliyor. Kimi zaman Ayşenur'un babaları yok yere öldürülüyor, kimi zaman eşiyle alışveriş yaparken alçakça insanlar katlediliyor. Birileri izlemeye devam ediyor. Kimileri Ceylanpınar'da 2 polis şehit edilirken sadece şehit cenazeleri üzerinde nutuk atıyor ve "Başkan olacağım." diyor. Kahrolsun senin başkanlığın, kahrolsun senin başkanlığın, kahrolsun senin başkanlığın! Bu kadar insan ölürken hâlâ bunlar konuşuluyorsa yazıklar olsun sizin başkanlığınıza!”

BARIŞ SÜRECİ ÖLÜM SÜRECİ OLDU

“Diyarbakır'ın Sur'unda, Cizre'de, Silopi'de eğer polisler öldürülüyorsa bunun sorumlusu siyasi iktidardır.”diyen CHP’li Ağbaba “ Bakın, bu çocuklar, bu polisler dün nasıl öldürüldü?  Nasıl öldürüldü? Ağır silahlarla. 13 polis nasıl katledildi? Yola döşenen mayınlarla? Sanki üç yıldan beri bu ülkeyi İran yönetiyordu, sanki Irak yönetiyordu, sanki Başbakan başka bir ülkenin Başbakanıydı. Sizin eski parti sözcünüz Sayın Hüseyin Çelik'in belirttiği gibi bu illere ağır silahlar gelirken, roketatarlar gelirken, tanklar toplar gelirken Hükûmet sizdiniz, görmezden geldiniz, bir şey demediniz.  Eğer o ağır silahlar girmişse, eğer o yollar kazılmışsa, eğer ağır iş makineleriyle hendekler kazılmışsa kusura bakmayın bunun sorumlusu sensin, sensin, sensin, sensin!Bunun sorumlusu siyasi hükûmet.  Bunun sorumlusu 28 Aralık 2012'de kalkıp "Barış süreci istiyorum." diyen insanlar. Ne oldu barış süreci? Oldu ölüm süreci. Barış süreci ne oldu? Ölüm süreci oldu.Bunun sorumlusu, akan kanın, çocuklarımızın sorumlusu sizsiniz! Bunun hesabını vereceksiniz!” dedi.

ÖCALAN’LA FLÖRT ETTİNİZ

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba AKP Milletvekillerinin sert eleştirileri arasında sürdürdüğü konuşmasında “Bunun sorumlusu her şeye karar veren, her şeyi bilen adam.O kim? Dünyanın en büyük jinekoloğu. O kim? Dünyanın en büyük emlakçısı. O kim? Dünyanın en büyük mimarı. Nerede kupon arazi varsa o satıyor. Kimin kaç çocuk yapacağına, nerede yapacağına, nasıl yapacağına, o doğurduğu çocuğu nasıl besleyeceğine bir tek adam karar veriyor. Onun sorumlusu bu.28 Aralık 2012'de bağırdık, dedik ki "Bu süreci yanlış yönetiyorsunuz. İmralı'yla görüşmeyin, Kandil'le görüşmeyin, pazarlık yapmayın. Gelin, bu Parlamentoda hep beraber görüşelim, çözelim." ama maalesef.Sizler üç yıl boyunca Öcalan'la flört ettiniz, şimdi gençlerimiz ölüyor. Bunun sorumlusu kim? Sizsiniz” ifadelerini kullandı.

FETULLAH GÜLEN’DEN RANDEVU TALEP ETMEYEN EL KALDIRSIN

Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmalarının Türkiye’yi hem Avrupa’ya hem de Dünya’ya rezil ettiğini belirten Ağbaba, “AKP her dönem, kendine muhalif olan basın mensuplarına "terörist" yaftasını yapıştırıyor.” Dedi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “2011- 2014 arasında bu kürsüden konuşuyorduk, "Onlar terörist, onlar darbeci." Diyordunuz. Tuncay  Özkan'ın yüzüne bakıp utanır mısınız bilmiyorum, ona da "terörist" diyordunuz. Niye terörist? Ahmet Şık'a "terörist" dediniz, başka, Deniz Yıldırım'a "terörist" dediniz, Soner Yalçın'a "terörist" dediniz, Tuncay Özkan'a, Hikmet Çiçek'e, Mustafa Balbay'a "terörist" dediniz. Hanefi Avcı televizyona çıktığı zaman utanıyor musunuz bilmiyorum, yüzünüz kızarıyor mu bilmiyorum. Ama sonra, bir çıkar çatışması sonunda, aynı yerde iş gördüğünüz bir grupla bozuşunca ne yaptınız? "Biz aldatıldık." dediniz, "Bizi aldattılar." dediniz.İnsanları katleden de sizsiniz, cemaatle iş tutan da sizsiniz. Fethullah Hoca'dan randevu talep etmeyen milletvekili varsa elini kaldırsın.Zoruna gitse de hakikatleri, gerçekleri, utansanız da, kızarsanız da yüzünüze vurmak bizim görevimiz.”dedi.

veliağbabacom


Haberin Videosu
 
Anahtar Kelimeler:malatya, veliağbaba, chp, siyaset,
Kaynak / EditörMalatya Haber Merkezi

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Siyaset Haberleri
Devlet Bahçeli: Fırat'ın Doğusu ateşe verilmeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar.
Bakan Çavuşoğlu duyurdu: Azerbaycan'a vize kalkıyor.

Bakan Çavuşoğlu duyurdu: Azerbaycan'a vize kalkıyor.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye, Özbekistan ile 27 farklı alanda iş birliği yapacak
Bakan Turan'dan AK Parti'ye ziyaret
Fendoğlu’dan Malatya ve Elazığ için ortak soru önergesi
Diğer Başlıklar

Kaçak su kullananlara uyarı
Gürün'de trafik kazası: 5 ağır yaralı
Hekimhan Belediyesi yol çalışma alanındaki ağaçları taşıyor
Köylüler taş ocağına karşı eylem yaptı
Başkan Gürkan'dan film festivali açıklaması
HDP önünde eylem yapan aile sayısı 17'nci günde 42’ye yükseldi
Yeni Malatyaspor'da Bifouma şoku
Yaralı akbaba, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldı
Malatya'da iki grup arasında bıçaklı kavga: 3 yaralı
370 yıllık kızılcık ağacı yıllara meydan okuyor
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Arşiv Arama
Facebook
sanalbasin.com üyesidir
isaretAnasayfa
isaretSite Haritası
isaretSitenize Ekleyin
isaretRSS Kaynağı
isaretMalatya Haberleri
isaret malatya gerçek habermalatya gerçek haber
isaret Malatya Siyaset haberleriMalatya Siyaset
Hakkımızda
isare tYeni MalatyasporYeni Malatyaspor
isaretDoğanşehir Haber
isaretHekimhan Haber
isaretmalatyahaber
isaretHava Durumu
isaretReklamlar
isaretKünyemiz
isaretFacebook
isaretTwitter
isaretBize Ulaşın
isaretMalatya Haber
isaretMASKİ
isaret malatyaMalatya
isaretArguvan Haber
isaretDarende Haber
isaretMalatya Belediyesi
isaretMalatya Güncel
isaretMalatya Asayiş
isaretMalatya Hava Durumu
Copyright ©2006 MalatyaHaberMerkezi - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
logo Google+ Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
2,11ms