malatya haber site manset arka plan logo arka plan  arka plan flash haber malatya manset serbset piyasa malatya kategori malatya ana manşetler arka renk ust haber
   Bugün - 25 Ağustos 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Künye
Hava Durumu
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.malatyahabermerkezi.com Logo
-
Malatya 34°°C
Haber Detayları

ASKON MALATYA ŞUBESİ KURULDU

ASKON MALATYA ŞUBESİ KURULDU

Güncel Haberi - 29 Ağustos 2015 Cumartesi - 14:28
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Malatya şubesi kuruldu . 
ASKON çalışmaları hakkında bilgi veren Malatya Şube Başkanı Mesut Karataş, “1998 yılında kurulan Anadolu Aslanları İş adamları Derneği (ASKON), kuruluşların ve müteşebbislerin uluslararası rekabette daha saygın ve güçlü, pazarlarda ise daha etkin ve verimli olmaları yönünde gelişmeleri için kendilerine destek vermekte ve onlara rehberlik etmektedir. Üyelerinin kurumsal altyapılarını güçlendiren, üyeleri arasındaki sosyal, ticari ve milli şuuru geliştiren, aynı misyonu paylaşan ulusal ve uluslararası kuruluş ve müteşebbislerle sağlıklı ilişkiler kuran, iş çevrelerinin yararlanmasını sağlayacak platformlar ve fırsatlar oluşturan, işbirliği alanları ve projeleri üreten, Türk ekonomisi ve müteşebbislerinin ulusal ve uluslar arası alanda en güçlü ve ilk akla gelen temsilcilerinden olan, ekonomide ahlak ilkelerini öncelikleyen etkin bir kuruluş olan ASKON, 17 Haziran 2015 tarihi itibariyle güzel Malatya'mızda resmen hizmete girmiştir.
ASKON, üye işletmelerinin ve Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak, ticari zemindeki haksızlıkların giderilmesi için mücadele vermek ve iktisadi hayatın ahlaki temelde şekillenmesine katkıda bulunmak gibi misyonlara sahiptir.
ASKON, ideallerini “Haklı Zenginlik” serlevhasıyla bayraklaştırarak gerçekleştirmeye özen göstermektedir.


Kurum olarak ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği, kuruluşlarımızın ve müteşebbislerimizin uluslararası rekabette daha saygın ve güçlü, pazarlarda ise daha etkin ve verimli olmaları yönünde gelişmeleri için kendilerine destek vermek ve onlara rehberlik etmek için çalışır.
Amacımız müteşebbislerimiz ve kuruluşlarımızın gelişiminin yanı sıra, ülkemizin ve güzel Malatya'mızın da gelişimine değerli katkılar sağlamaktır.
ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği olarak, doğal yaklaşım ve davranışımız ülkemizin ve özelde şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik değerleri, evrensel değerleri, uluslararası standartları ve hukuk kurallarını gözeterek ve tabii hukuka ve insanlığı ayakta tutan özdeğerlere uygun hareket etmektir.
Ülkemize, doğru çizilen vizyon için katkı vermeye, çizilen vizyonun gereğinin yerine getirilmesi için sektörel yapıları harekete geçirmeye ve tüm insanlarımızın bu vizyon çerçevesinde davranışlar sergilemesine yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Ülkemizin erişeceği ileri durum, içinde yaşayan tüm bireyler için de ileri durum anlamına gelecektir. Dolayısıyla bu ortak ideal ve mukadder bir istikbaldir. Buna çalışmak hepimiz için bir akıl yoludur.
Aslında ülkemiz önemli handikaplarını aşmayı öğrenmiştir. Fakat bugün geldiğimiz noktada Sosyo-politik olarak son düzenlemeleri ve dengeleri kurmayı da başardığında artık bahis konusu ettiğimiz seviyeleri yakalaması için önünde engeli kalmayacaktır.


Bam teli konularımızdan bir tanesi büyüme stratejilerinin yenilenmesiyle ilgilidir. Ülkemizin ortalama üç bölge ayrımıyla oluşturulacak yeni nesnel duruma ilişkin büyüme yaklaşımı bize yeni ufuklar açacaktır. Bu durumu Milton Friedman’ın da Amerika’dan görmüş olması ilginçtir. Çin sonrası 16’ya bizim doğu bölgelerimiz de eklemeyi önermektedir. İstihdamla rekabet imkânı olarak. Orta Anadolu’da tarım, batı Anadolu’da ise ileri teknolojiye odaklanmayı önermektedir. Genelleme olarak düşünmeye değer.
Rekabetimizi daha rasyonel, bölge karakterlerini daha verimli ve topyekün sinerjinin oluşturulmasında daha etkin sonuçlar üretebileceğimiz gözükmektedir.
Enerji, cari açık ve diğer kamu açıkları şimdilik yönetilebilir pozisyonda olsalar dahi, zaaflarımız olarak bir tarafta tehdit olmaya devam ediyorlar. Gerek Türkiye genelinde gerekse Malatya ölçeğinde henüz tam anlamıyla, üniversite-sanayi işbirliğini sağlayamamış olmak, katma değer ağırlıklı bir ileri teknoloji üretimine geçmemizi engelliyor. Eğitim atılımlarının henüz sonuç vermemiş olması da bu seviyeyi yakalamamızı zorluyor" şeklinde konuştu.

 
Anahtar Kelimeler:askon, malatya, şube, MesutKarataş, kimdir,
Kaynak / EditörİHA - Malatya Haber Merkezi

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Güncel Haberleri
Avşar, Malazgirt Zaferinin yıl dönümünü kutladı
Kadına karşı işlenen cinayetin cezası, ölümden sonra da devam eder
7. Ana Jet Üstü Komutanından veda ziyareti

7. Ana Jet Üstü Komutanından veda ziyareti
Başkan Çınar, Dilek Mahallesindeki çalışmaları inceledi
Kuru kayısı lisanslı depo projesi hayata geçiyor
Malatya Barosundan kadın cinayetlerine tepki
Malatyalı şehit son yolculuğuna uğurlandı
Diğer Başlıklar

Doğanşehir’in “Çatı Aslanı” azmiyle gençlere örnek oluyor
Doğanşehir'de asfalt çalışması
Avşar, Malazgirt Zaferinin yıl dönümünü kutladı
Trafik kazası 2’si ağır 4 yaralı
Malatya'da 39 kaçak göçmen yakalandı
Kadına karşı işlenen cinayetin cezası, ölümden sonra da devam eder
7. Ana Jet Üstü Komutanından veda ziyareti
Başkan Çınar, Dilek Mahallesindeki çalışmaları inceledi
Malatya'da bıçaklı kavga: 1 yaralı
Kuru kayısı lisanslı depo projesi hayata geçiyor
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Arşiv Arama
Facebook
sanalbasin.com üyesidir
isaretAnasayfa
isaretSite Haritası
isaretSitenize Ekleyin
isaretRSS Kaynağı
isaretMalatya Haberleri
isaret malatya gerçek habermalatya gerçek haber
isaret Malatya Siyaset haberleriMalatya Siyaset
Hakkımızda
isare tYeni MalatyasporYeni Malatyaspor
isaretDoğanşehir Haber
isaretHekimhan Haber
isaretmalatyahaber
isaretHava Durumu
isaretReklamlar
isaretKünyemiz
isaretFacebook
isaretTwitter
isaretBize Ulaşın
isaretMalatya Haber
isaretMASKİ
isaret malatyaMalatya
isaretArguvan Haber
isaretDarende Haber
isaretMalatya Belediyesi
isaretMalatya Güncel
isaretMalatya Asayiş
isaretMalatya Hava Durumu
Copyright ©2006 MalatyaHaberMerkezi - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
logo Google+ Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,81ms