malatya haber site manset arka plan logo arka plan  arka plan flash haber malatya manset serbset piyasa malatya kategori malatya ana manşetler arka renk ust haber
   Bugün - 21 Temmuz 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Künye
Hava Durumu
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.malatyahabermerkezi.com Logo
-
Malatya 33°°C
Haber Detayları

Malatya Asayiş Haber

Malatya Polisnde son 24 ve Jandarma Sorumluluk bölgesinde son 3 günde meydana gelen vakalar..

Asayiş Haberi - 04 Ocak 2010 Pazartesi - 00:00
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...
BATTALGAZİ'DE DEFİNECİLER ARANIYOR
Battalgazi, Hasırcılar Beldesi Fatih mahallesinde bulunan mağarada kazı yapıldığı yönünde ihbar alınması üzerine yapılan araştırmada aynı yerde ikamet eden N.K. kendisine ait bahçenin sonunda bulunan ve Karakaya baraj gölüne sınır olan kayalık alanda yaklaşık 30?40 metre uzunluğunda tüneller kazdığı tespit edildi. Olaya el koyan C.Savcısının talimatıyla soruşturmaya başlandı.

YAZIHAN'DA ÖĞRENCİ YARALANDI
Yazıhan Tecirli Köyü İlköğretim okulunda öğrenci olan S.S. oyun oynarken sınıf kapısına sağ elini sıkıştırması sonucu hafif şekilde yaralanarak Beydağ Devlet hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edildi.

ARGUVAN'DA TOKATLA YARALADI
Arguvan Yayıklı köyünde ikamet eden K.Ö. ile Ş.K. arasında çıkan tartışmada Ş.K. adlı şahıs K. Ö.'ün yüzüne tokat atarak şahsı yaraladı. Arguvan sağlık ocağında tedavi edilen şahıs taburcu edilirken, diğer şahıs serbest bırakıldı.

EŞİNİ YARALADI
Merkez Bağtepe köyünde ikamet eden B.Ş. adlı şahıs, aile içi geçimsizlik nedeni ile eşi A.Ş.'yi darp ederek yaraladı. Yaralı kadın Malatya Devlet hastanesinde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilirken, C.Savcısının talimatı doğrultusunda B.Ş. ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

DARENDE'DE AİLE KAVGASI
Darende İlçesi Yukarı Ulupınar Köyünde ikamet eden İ.Y. adlı şahıs, eşi M.Y.'ı ailevi geçimsizlik nedeniyle tartışma neticesinde yüzüne yumrukla vurmak suretiyle yaraladı. C.Savcısının talimatı ile şüphelinin ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

ASKERİ ALANDA AVCI YAKALANDI
Merkez Karagöz Köyü sınırları içersinde bulunan askeri yasak bölgesi Akoğuz-1 Kışlası içine avlanmak için giren F.K: adlı şahıs C.Savcısının talimatı doğrultusunda ifadesi alınmasına müteakip serbest bırakıldı.

BABASINI TEHDİT ETTİ
Merkez Konak Köyü Yeni mahallede ikamet eden C.A. adlı şahıs, oğlu O.A. aralarındaki ailevi problemlerinden dolayı çıkan tartışmada oğlu tarafından tehdit edildiğini beyan ederek şikayetçi oldu. C.Savcısının talimat doğrultusunda O.A. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

BATTALGAZİ'DE TRAFİK KAZASI
Battalgazi Hatunsuyu beldesinde, M.K. yönetimindeki 44?179 plakalı kamyonet ile Malatya istikametine seyir halindeyken aşırı hız nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada yaralanan M.K. tedavisine müteakip taburcu edildi.

DARENDE'DE İNTİHARA TEŞEBBÜS:
Darende Balabanda ikamet eden B.G. girmiş olduğu ruhi bunalım nedeniyle çok miktarda hap içmek suretiyle intihara teşebbüs etti. Darende Devlet hastanesine sevk edilen şahıs tedavisine müteakip taburcu edildi.

YEŞİLYURT'DA TRAFİK KAZASI
Battalgazi, Toygar Köyünde A.K. yönetimindeki 44 294 plakalı otomobili ile seyir halindeyken aşırı hız nedeniyle direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıkması sonucu meydana gelen kazada otomobil içinde sürücü A.K., yolcu olarak bulunan F.K. ve H.K. hafif yaralandı.

SOBADAN ZEHİRLENDİLER
Merkez Özal Köyünde ikamet eden K.T. adlı şahıs ve çocukları A.T., H.T., A.T. ve C.İ.T. sobadan çıkan gazdan zehirlendi. Beydağı Devlet hastanesine sevk edilen aile fertleri tedavilerine müteakip taburcu edildi.

BATTALGAZİ' DE RAY HIRSIZLIĞI
Yapılan ihbar üzerine Battalgazi, Çolakoğolu köyü Kuruçay mevkiinde DDY ait demiryolu kenarında hurda olarak bulunan raylarının kesilmiş olduğu tespit edildi. Yapılan araştırmada olay yerine yakın bahçe içinde F.T. ve B.G. adlı şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

KONAK'TA ARAZİ KAVGASI
Merkez, Konak Beldesinden A.B. ve C.A. arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi neticesinde birbirlerini darp ederek yaraladılar. Olayla ilgili soruşturmaya devam ediliyor.

HEKİMHAN' DA ÇATIDAN DÜŞTÜ
Hekimhan, Basak Köyünde C.Ç. adlı şahıs evinin çatısını tamir ettiği sırada dengesini kaybederek çatıdan düşmesi sonucu yaralandı.

YEŞİLYURT' DA AHIR YANDI
Yeşilyurt, Kuşdoğan Köyünde oturan M.A.D.' a ait evin yan tarafında bulunan boş ahırın üzerine yıldırım düşmesi neticesinde yangın çıktı. Kaöylüler tarafından söndürülen yangında 5000 TL. maddi zarar meydana geldi.

YEŞİLYURT'DA CİNSEL TACİZ
Yeşilyurt Merkez Jandarma Komutanlığına müracaatta bulunan ve Kuşdoğan köyünde ikamet eden M.Ü. kendisine ait cep telefonuna aynı köyde ikamet eden O.T. isimli şahıs tarafından cinsel ve aşk içerikli mesaj çekmek suretiyle taciz edildiğini bildirdi. C.Savcısının talimatıyla soruşturmaya başlandı.

İKİ TACİZCİ TUTUKLANDI
Önceki gün Polis merkezinde ifadesi alınan H.K. adlı kız çocuğu 28.12.2009 günü moralinin bozuk olması sebebiyle eve gitmediğini, ismini bilmediği bir parka gittiğini, orada tanımadığı 5 şahıs tarafından cinsel istismara uğradığını beyan ederek isimlerini bilmedikleri şahıslardan şikayetçi oldu. Polis ekiplerince yapılan araştırmalarda olayın şüphelileri F.D. (27), O.D. (18), K.K. (22) ve M.D. (23) yakalandı. Adliyeye sevk edilen F.D., O.D. çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanırken, K.K. ve M.D.isimli şahıslar ise serbest bırakıldı.

ÇOCUĞUNU GÖREMEYİNCE
Dernek Mahallesi İpek caddesinde polise müracaatta bulunan M.T. (24) adlı şahıs ifadesinde, şüpheli D.A.(21)'nın eski eşi olduğunu ve yaklaşık 11 ay önce resmi olarak boşandıklarını, evliliklerinden 3,5 yaşında 1 kız çocuklarının bulunduğunu, mahkemenin çocuğun velayetini eşine verdiğini ancak Mahkemenin belirlediği günler kızını görebileceğini, eski eşi ve N.A. (46) adlı kaynanasının kızını görmesine izin vermediğini ve kaynanası N.A.'nın bıçakla üzerine yürüyerek hakaretlerde bulunduğunu, her iki şahıstan da şikayetçi olduğunu bildirdi.

KAYIP ŞAHIS
Beydağı Mahallesinde polise başvuran M.D. (53) adlı şahıs 23 yaşındaki oğlunun 3 gün önce saat 11.00 sıralarında ikametlerinden gezmek amaçlı çıktığını ancak bu tarihe kadar gelmediğini, oğlunun hayatından endişe ettiğini beyan ederek bulunmasını istedi.

BIÇAKLAYIP KAÇTI
Dabakhane Mahallesinde E.T. (27) adlı şahıs, daha önceden aralarında husumet bulunan M.D. adlı şüphelinin kendisini sağ kalça kısmından bıçakladığını ve hızla olay yerinden kaçtığını, kendisini bıçaklayan şüpheliden şikayetçi olmadığını bildirdi.

KAYIT YAPTIRAMAYINCA İNTİHARA KALKIŞTI
Fuzuli Caddesi Şeker Sokakta oturan 20 yaşındaki M.G. adlı genç kız, açık öğretim üçüncü sınıfa kayıt yaptıramadığı için bulanıma girerek evde bulunan haplardan birkaç tane içtiğini daha sonra kendi imkanı ile Turgut Özal Tıp Merkezine gittiğini, gerekli tedavisinin ardından taburcu olduğunu bildirdi.

İNTİHARA KALKIŞTI
Fırat Mahallesinde önceki gün saat 11:00 sıralarında ilaç içerek intihara kalkışan B.Y. (32) adlı şahıs alınan ifadesinde; kendisinin psikolojik tedavi gördüğünü, olay günü ikametinde iken kullanmış olduğu R. isimli ilaçtan 20 tane ilaç içtiğini, kendi imkanları ile hastaneye gittiğini, kimseden şikayetçi olmadığını belirtti.

GÖREVLİ MEMURA HAKARET
İlimizde önceki gün saat:17:45 sıralarında aile içi şiddet olayı ile ilgili olarak polis merkezimize getirilen A.T. (39) adlı şüpheli şahıs, görevli memurlara hakarette bulundu. Görevli memurların şikayetçi olması nedeniyle şüpheli şahsın konu ile ilgili olarak ifadesi alındıktan sonra gözetim altına alınarak mevcutlu olarak gönderildi.

İKAMETTEN HIRSIZLIK
Çavuşoğlu mahallesinde polise başvuran M.Ö. (80) adlı şahıs, saat:16:00 sıralarında eşinin kömürlükten bir malzeme almaya gittiği sırada kömürlük kapısının köçeğinin kırıldığını gördüğünü, kömürlüğünü kontrol ettiğimde 2 adet bakır, yanları kulplu bulgur kazanı ve kaparları, 1 Adet küçük bakır, yanları kulplu kazan ve kapağı ile 3 adet büyük alüminyum leğenin yerinde olmadığını tespit ettiğini, malzemelerini çalan şahıslardan şikayetçi olduğunu, uzlaşmak istemediğini bildirdi.

YOLDA SALDIRIYA UĞRADI
Mehmet Akif Ersoy Caddesi Üzerinde saat 03.10 sıralarında meydana gelen olayla ilgili olarak İ.Y. (40) adlı şahıs ifadesinde, Cadde üzerinde yaya olarak eve doğru yürüdüğü esnada, tanımadığı iki erkek şahsın hiçbir neden yokken kendisine küfürler ederek üzerine yürüdüğünü ve kendisini sopayla darp ettiklerini, şüpheli şahıslardan şikayetçi olmadığını beyan etti.

ÇANTASINI ÇALDILAR
Önceki gün saat 11.00 sularında Polis merkezine müracaatta bulunan A.D. (34) adlı kadın ifadesinde, çevre yolunda araçtan indiğini, yolun kaldırım kısmına çantasını bırakarak kızı ile ilgilenmeye başladığını, işi bittiğinde çantasının yerinde olmadığını fark ettiğini, çantasının içerisinde kendisi ve kızı adına kayıtlı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ve 125 TL parasının olduğunu, çantasını çalan meçhul şahıslardan şikayetçi olduğunu bildirdi.

İNŞAATTAN KABLO ÇALDILAR
Paşa Köşkü Mahallesinde bulunan İ.G. (35) adlı şahısa ait inşaat alanından 400,00 TL değerindeki elektrik kablosu meçhul şahıslarca çalındı.

SOBADAN ZEHİRLENDİLER
Battalgazi B.Evler Mahallesinde oturan O.Ö: (32), H.Ö. (30) ve Ü.Ö. evlerinin ısınmasında kullanmakta oldukları kömür sobasının tütmesi sonucu rahatsızlanarak Devlet Hastanesinde tedavi altına alındılar.
 
Anahtar Kelimeler:malatya, haber, asayiş, vukuat, emniyet,
Kaynak / EditörİHA - Malatya Haber Merkezi

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Asayiş Haberleri
Malatya'da silahlı saldırı: 1 yaralı
Hırsızlık şüphelisi 5 şahıs tutuklandı
Malatya’da bin 50 litre kaçak içki ele geçirildi

Malatya’da bin 50 litre kaçak içki ele geçirildi
Malatya’da FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
Malatya'da bıçaklı kavga: 1 yaralı.
Malatya'da cinayet
Bıçaklı kavga, çok sayıda yaralı var
Diğer Başlıklar

Otomobil takla attı: 1 Yaralı
Çiftçiler kayısılarını satabilmek için güneşin altında ter döküyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Halkın yargıya olan güveni yüzde 38
Yusuf Güney Malatyalıları coşturdu
TKB heyeti Battalgazi’ye hayran kaldı
Yanmayan sokak lambalarına tepki
Hindistan'daki selde ölü sayısı 150'yi aştı
Yeni Malatyaspor Avrupa maç kadrosunu UEFA’ya sundu
Malatya'da akrabalar arasında silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı
Volvo, yarım milyon aracını geri çağırdı
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Arşiv Arama
Facebook
sanalbasin.com üyesidir
isaretAnasayfa
isaretSite Haritası
isaretSitenize Ekleyin
isaretRSS Kaynağı
isaretMalatya Haberleri
isaret malatya gerçek habermalatya gerçek haber
isaret Malatya Siyaset haberleriMalatya Siyaset
Hakkımızda
isare tYeni MalatyasporYeni Malatyaspor
isaretDoğanşehir Haber
isaretHekimhan Haber
isaretmalatyahaber
isaretHava Durumu
isaretReklamlar
isaretKünyemiz
isaretFacebook
isaretTwitter
isaretBize Ulaşın
isaretMalatya Haber
isaretMASKİ
isaret malatyaMalatya
isaretArguvan Haber
isaretDarende Haber
isaretMalatya Belediyesi
isaretMalatya Güncel
isaretMalatya Asayiş
isaretMalatya Hava Durumu
Copyright ©2006 MalatyaHaberMerkezi - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
logo Google+ Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
3,27ms