malatya haber site manset arka plan logo arka plan  arka plan flash haber malatya manset serbset piyasa malatya kategori malatya ana manşetler arka renk ust haber
   Bugün - 21 Temmuz 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Künye
Hava Durumu
Reklamlar
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.malatyahabermerkezi.com Logo
-
Malatya 33°°C
Haber Detayları

Malatya Asayiş Haber

Malatya Polis ve Jandarma Sorumluluk Bölgelerinde meydana gelen vakalar

Asayiş Haberi - 03 Aralık 2009 Perşembe - 00:00
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...
BATTALGAZİ'DE ARAZİ İŞGALİ
Battalgazi Kuluşağı köyünde ikamet eden C.Y. (67) Karakaya baraj gölü kenarında kendisine ait olan ve devlet tarafından istimlak edilen 56 dönüm arazinin yasak olmasına rağmen aynı köyden Z.M. (38) tarafından tarımsal amaçlı olarak izne tabi olmadan kullanmak istediği ve araziden çıkmak istemediğini bildirmesi üzerine olayla ilgili bilgi verilen C.Savcısının talimatı doğrultusunda soruşturma başlandı.

KAZAEN KARDEŞİNİ YARALADI
Çöşnük Mahallesinde evlerinde kardeşi 15 yaşındaki M.M.B. ile şakalaşan B.B. (17) adlı gencin elinde bulunan bıçak kardeşinin kalçasına batması sonucunda yaralanan çocuk hastanede tedavi altına alındı.

KAYINPEDERİNİ DOLANDIRDI
Akpınar mahallesinde Savcılığa başvuran H.H.B. (36) adlı şahıs ifadesinde, B.B. adlı şüphelinin eniştesi olduğunu, eniştesinin 2005 yılı içerisine kendi adına sahte ehliyet düzenleyip kullandığını ve kendisinin şikayeti üzerine şüphelinin yakalandığını, kendi adına 4 adet cep telefonu hattının alındığını, bu hatların fatura borçları ödenmediğinden dolayı hakkında İcra takibi başlatıldığını öğrendiğini, bu olaydan dolayı şüpheliden şüphelendiğini, şüpheliden şikayetçi olduğunu bildirdi.

KÜÇÜK ANNEYE SORUŞTURMA
Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca gönderilen şikayet dilekçesine istinaden ifadesi alınan A.İ. (16) adlı genç kız, D.İ. (28) adlı şüpheli ile kendi ve ailesinin rızasıyla imam nikahlı olarak evlendiğini, bu evlilikten 1 erkek çocuğunun olduğunu, olayla ilgili olarak şikayetinin bulunmadığını beyan etti. Olayla ilgili şüphelinin ifadesi alınarak soruşturmaya başlandı.

OKULDA TEHDİT İDDİASI
Önceki gün saat 19.00 sıralarında Polis merkezine giderek müracaatta bulunan 15 yaşındaki M.G. adlı genç, 01.12.2009 günü saat 07.00 sıralarında okula gittiğini, burada tanımadığı bir erkek şahsın kendisini zor kullanarak bir adrese götürdüğünü, burada kendilerini bekleyen diğer iki şahısla birlikte abisini sorduklarını ve ardından kendisine yumruk atıp bıçak çektiklerini, bu sebeple şüpheli şahıslardan şikayetçi olduklarını söyledi.

100 BİN TL. İLAÇ ÇALINDI
Saray Mahallesinde bulunan A.T.S. (46) adlı şahısa ait iş yerinden içerisinde 60 adet ilaç kapsülü bulunan 3.524 kutu FUCUS ULVA adlı zayıflama ilacı çalındı. Olayla ilgili ifade veren işyeri sahibi olayı gören ve bilen olmadığını öğrendiğini, şüphelendiği kimsenin bulunmadığını, çalınan malların yaklaşık 100.000 (Yüzbin) TL değerinde olduğunu, iş yerine girerek hırsızlık yapan şahıslardan şikayetçi olduğunu, bildirdi.

ÇOCUĞA TEHDİT İDDİASI
Fuzuli Caddesinde önceki gün saat 17.00 sıralarında meydana gelen olayla ilgili olarak E.Ç. (11) adlı kız çocuğunun alınan ifadesinde, R.K. adlı şüphelinin üvey annesinin babası olduğunu, okul çıkışında şüphelinin geldiğini ve kendisini götürmek istediğini kendisinin kabul etmediğini, bunun üzerine şüphelinin kendisine ?ben seni öldüreceğim ben sana yapacağımı bilirim? dediğini ve olay yerinde ayrıldığını, kendisini tehdit eden şüpheliden şikayetçi olduğunu söyledi. Olayla ilgili ifade veren çocuk mağdurun dedesi T.Ç. şüpheliden şikayetçi oldu.

ANNESİNİ DÖVDÜ
Beydağı Mahallesinde oturan N.K. (54) adlı kadın polise başvurarak öz oğlu H.B.G. (27) tarafından darp edildiğini bu sebeple şüpheliden şikayetçi olduğunu bildirdi. Bu nedenle şüpheli şahsın araştırılmasına başlandı.

OĞLUNDAN ŞİKAYETÇİ OLDU
Akpınar mahallesinde polise başvuran M.Y. (50) adlı şahıs, saat. 20.00 sıralarında evde bulunduğu sırada öz oğlu olan 17 yaşındaki N.Y.'nin eşine ve kendisine hakaret etmesinden dolayı bir anda sinirlendiğinden oğlu ile kavga ettiklerini, oğlunun bunu sürekli olarak yaptığını, bu sebeple şikayetçi olduğunu, uzlaşmak istemediğini beyan etti. Yaşı küçük olan N.Y. Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilerek soruşturmaya başlandı.

İŞ KAZASINDA YARALANDI
Sivas Caddesinde bulunan fabrikada çalışan R.A. (30) adlı şahıs, hamur yoğurma makinesinde hamurun yapışmış olduğunu gördüğünü bunun üzerine eli ile hamuru çıkarmak istediği sırada elindeki bıçak ters dönmesi sonucu sağ eline saplandığını, bu olaydan dolayı kimseden şikayetçi olmadığını bildirdi. C.E. (44) adlı şüphelinin alınan ifadesinde işyerinde çalışan elemanların sigortalı olduğunu, bu olaydan dolayı kimseden şikayetçi olmadığını bildirdi.

TAŞTEPE'DE BIÇAKLA YARALAMA
Taştepe mahallesinde saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayla ilgili olarak ifade veren M.K. (17), kardeşi olan F.K.(24) ile gezerken daha önce tartıştıkları B.Y. (27), Y.Y. (19) ve C.A. (26) adlı şüphelilerle karşılaştıklarını, şüphelilerin kendilerine sopa ve bıçakla saldırdığını, C.A. isimli şahsın bıçakla ağabeyi F.K.'yı sol bacağı ile göğsünün sol kısmından yaraladığını, bıçaklama olayından sonra şahısların olay yerinden kaçtığını, şüphelilerden şikayetçi olduğunu belirtti. Olayla ilgili olarak C.A. gözaltına alınarak soruşturmaya başlandı.

OTODA FUHUŞTAN TUTUKLANDI
Taştepe Mahallesinde önceki gün saat 23.15 sıralarında gelen bir ihbarı değerlendiren Polis, 44 - ---- plaka sayılı otonun içerisinde S.B. (32) adlı kadının zorla tutulduğu tespit etti. Olayla ilgili ifade veren kadın, A.G.(36) adlı isimli şahsın kendisini erkeklere pazarladığını ve şüpheli E.T.(30) isimli şahsında yer temin ettiğini, para konusunda anlaşamadığı için A.G. isimli şahsın kendisin darp ettiğini ve kendisi ile zorla ilişkiye girdiğini şikayetçi olduğunu söyledi. Olayla ilgili olarak adli mercilere çıkarılan şüphelilerden E.T. serbest kalırken A.G. ise tutuklandı.

BAYILDI HASTANEDE AYILDI
Şehit Fevzi Mahallesinde önceki gün saat 04.30 sıralarında Devlet Hastanesi acil servisine getirilen 17 yaşındaki R.A. adlı genç kıza, doktoru tarafından adli rapor düzenlenirken olayla ilgili ifade veren mağdur kız, midesinin bulandığını ve başının dönmeye başladığını, daha sonra bayıldığını, uyandığında hastanede olduğunu, hastanede gerekli tedavisinin yapıldığını, şu anki sağlık durumumun iyi olduğunu, konu ile ilgili olarak kimseden şikayetçi olmadığını belirtti.

HAMUR KAZANI ÇALINDI
Sanayi Sitesinde bulunan Ü.P. (48) adlı şahısın iş yerinin önünde zincire bağlı vaziyette bulunan hamur kazanı meçhul şahıslarca çalındı.

KAYIP KIZ ÇOCUĞU
Topsöğüt Beldesinde polise başvuran S.S. (31) adlı şahıs, yeğeni 17 yaşındaki S.S. adlı kızın babasının cezaevinde olmasından dolayı yeğeni ve annesi ile kendisinin ilgilendiğini, önceki gün saat: 14:00 sıralarında yeğenin evlerinden ayrılarak okuluna gideceğini söyleyerek evden çıktığını, eve gelmediğini, yeğeninin nerede ve kiminle birlikte olduğunu bilmediğini, yeğeninin polis marifeti ile bulunmasını istedi.

OTO'DAN HIRSIZLIK
Kiltepe Mahallesinde önceki gün saat: 22:00 sıralarında meydana gelen olay ile ilgili olarak ifade veren M.B. (45) adlı şahıs, minibüsünü ikametinin önüne park ettiğini ve evine gittiğini, ertesi gün aracının başına geldiğinde sol arka sürgülü camın açık olduğunu fark ettiğini, aracının içerisini kontrol ettiğinde, aracına monteli CD çalar teybin yerinde olmadığını gördüğünü bu sebeple oto teybini çalan meçhul şahıslardan şikayetçi olduğunu bildirdi.

KENDİNİ BIÇAKLA YARALADI
Melekbaba Mahallesinde oturan M.D. (43) adlı şahıs ifadesinde; kendisinin ara işlerinde çalıştığını, düzenli bir işinin olmadığını, maddi sıkıntı çektiğini, önceki gün saat: 18:30 sıralarında evde yalnız başına bulunduğu sırada birden bunalıma girdiğini ve mutfakta bulunan meyve bıçağını eline alarak sağ ayağının baldır kısmına bir defa vurduğunu ve yaralandığını, gerekli tedavisinin Devlet Hastanesinde yapılarak taburcu edildiğini, olay ile ilgili kimseden şikayetçi olmadığını bildirdi.

ESKİ EŞİNİ TEHDİT ETTİ
Aşağıbağlar Mahallesinde polise müracaatta bulunan N.E. (42) adlı kadın ifadesinde, eski eşi olan S.E. (42) adlı şüphelinin ikametine geldiğini ve kendisini darp ettiğini, ?seni pencereden atarım? diye tehditlerde bulunduğunu, şikayetçi olduğunu söyledi. Şüpheli alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmedi.

CİNSEL TACİZ İDDİASI
Sıtma Pınarı Mevkiinde önceki gün saat:10:00 sıralarında meydana gelen olay ile ilgili olarak Z.A. (34) adlı kadının alınan beyanında; 2,5 aydırY.A. (54) adlı şüphelinin kendisini takip ederek rahatsız ettiği, bu sebeple şüpheliden şikayetçi olduğunu bildirdi. Konuyla ilgili şüphelinin ifadesi alındıktan sonra C.savcısının talimatıyla şüpheli gözaltına alındı.

EŞİNİ DÖVDÜ
Koyunoğlu Mahallesinde polise başvuran F.T. (21) adlı kadın ikametinde resmi nikahlı eşi O.T. (37) tarafından darp edildiğini beyanla şikayette bulunması üzerine şüphelinin konu ile ilgili ifadesi alındı.

YAŞLI KADIN YARALANDI
Paşaköşkü Mahallesinde düme sonucunda yaralanan 77 yaşındaki E.S. adlı kadın Turgut Özal Tıp Merkezine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaşlı kadının bilincinin kapalı olduğu ve tedavisinin sürdüğü öğrenildi. .

DARENDE'DE TIRNAKÇILIK
Darende ilçesinde saat 16.30 sıralarında Polise müracaatta bulunan A.D. (45) Karahisar doğumlu müştekinin alınan ifadesinde; yürürken plakasını alamadığı albea marka bir aracın yanında durduğunu bir şahsın kendisini konuştururken diğer şahsın el çabukluğuyla cebinden 350 YTL parasını çaldığını eve gidince anladığını bu sebeple parasını çalan şüphelilerden şikayetçi olduğunu belirtti.
 
Anahtar Kelimeler:malatya, haber, asayiş, vukuat, emniyet,
Kaynak / EditörİHA - Malatya Haber Merkezi

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Asayiş Haberleri
Malatya'da silahlı saldırı: 1 yaralı
Hırsızlık şüphelisi 5 şahıs tutuklandı
Malatya’da bin 50 litre kaçak içki ele geçirildi

Malatya’da bin 50 litre kaçak içki ele geçirildi
Malatya’da FETÖ operasyonu: 12 gözaltı
Malatya'da bıçaklı kavga: 1 yaralı.
Malatya'da cinayet
Bıçaklı kavga, çok sayıda yaralı var
Diğer Başlıklar

Otomobil takla attı: 1 Yaralı
Çiftçiler kayısılarını satabilmek için güneşin altında ter döküyor
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Halkın yargıya olan güveni yüzde 38
Yusuf Güney Malatyalıları coşturdu
TKB heyeti Battalgazi’ye hayran kaldı
Yanmayan sokak lambalarına tepki
Hindistan'daki selde ölü sayısı 150'yi aştı
Yeni Malatyaspor Avrupa maç kadrosunu UEFA’ya sundu
Malatya'da akrabalar arasında silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı
Volvo, yarım milyon aracını geri çağırdı
Ulusal Gazeteler
Yazarlar 
Arşiv Arama
Facebook
sanalbasin.com üyesidir
isaretAnasayfa
isaretSite Haritası
isaretSitenize Ekleyin
isaretRSS Kaynağı
isaretMalatya Haberleri
isaret malatya gerçek habermalatya gerçek haber
isaret Malatya Siyaset haberleriMalatya Siyaset
Hakkımızda
isare tYeni MalatyasporYeni Malatyaspor
isaretDoğanşehir Haber
isaretHekimhan Haber
isaretmalatyahaber
isaretHava Durumu
isaretReklamlar
isaretKünyemiz
isaretFacebook
isaretTwitter
isaretBize Ulaşın
isaretMalatya Haber
isaretMASKİ
isaret malatyaMalatya
isaretArguvan Haber
isaretDarende Haber
isaretMalatya Belediyesi
isaretMalatya Güncel
isaretMalatya Asayiş
isaretMalatya Hava Durumu
Copyright ©2006 MalatyaHaberMerkezi - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
logo Google+ Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,75ms